Úspěšně vybráno:

Dali jste Shamballovi šanci na život

Vybráno 0 Kč 161 224 Kč
od 289 dárců
 -
289 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dali jste Shamballovi šanci na život

Vybráno 0 Kč 161 224 Kč
od 289 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nikola Hartlová
Datum přidání
25. 3. 2021
Poslední aktualita

8. 6. 2021 14:16

Děkujeme!!!

Milí dárci,

chceme všem poděkovat za všechny příspěvky a za všechnu podporu a pomoc.

Jste úžasní tím, co děláte. ️Nadosmrti vám budeme vděční. Shamballa byl v sobotu převezen z kliniky domů. Sám se postaví, krásně přibírá a je čilý.

 Bude to ještě dlouhá cesta, ale on to zvládne. Brzy už bude přijímat drbací návštěvy. Samozřejmě v rozumné míře a po předchozí domluvě.

Děkujeme ️ Šambí a jeho páníčkové 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Shamballa je velkým bojovníkem. Je vděčný za každé pohlazení a my věříme, ze jednou nám bude předávat radost a chuť do života, kterou stále i přes jeho vážný stav má. Dlouhodobý nedostatek potravy se na něm podepsal, nezvládá se sám postavit. Bohužel jeho léčba je a ještě bude velmi nákladná, tímto prosíme o pomoc.

Komu pomůžeme?

Ahoj, jsem 4 letý hřebeček, který poslední rok žil doslova z toho, co mu nechali jiní, o moc silnější. Díky jedné mé kamarádce jsem se dostal do rodiny, která mi pomáhá, jak jen může. Bohužel život z ničeho si u mě vybírá daň. Mám chuť žít, mám chuť běhat, ale mé tělo leží. S radostí přijímám seno a vodu, kterou mě na zemi krmí, ale mé tělo stále neposlouchá. Nemůžu vstát a přitom bych rád běhal po pastvě s kamarády. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na úhradu veterináře, léků, veterinárních pomůcek (pronájmem závěsné sítě), krmiva, vitamínů a veškerých dalších nákladů spojených s jeho léčbou.

Další odkazy a články

Facebooková stránka Šance pro Shamballu 

Rozhovor s veterinářem

Pár bojuje o záchranu hřebce 

Sbahmalla byl převezen na kliniku 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

8. 6. 2021 14:16

Děkujeme!!!

Milí dárci,

chceme všem poděkovat za všechny příspěvky a za všechnu podporu a pomoc.

Jste úžasní tím, co děláte. ️Nadosmrti vám budeme vděční. Shamballa byl v sobotu převezen z kliniky domů. Sám se postaví, krásně přibírá a je čilý.

 Bude to ještě dlouhá cesta, ale on to zvládne. Brzy už bude přijímat drbací návštěvy. Samozřejmě v rozumné míře a po předchozí domluvě.

Děkujeme ️ Šambí a jeho páníčkové 

7. 4. 2021 8:37

Šambí na klinice

Šambí byl 1. 4. odvezen na kliniku, jelikož doma jsme už víc pro zlepšení jeho stavu nemohli udělat.

Hned první noc dostal transfuzi krve, dále dostává infuze a byla mu nasazena antiparazitní kůra podpořena kortikoidy. Nejspíše se jedná o cyatostomózu (larvální onemocnění). Vstát nemůže kvůli celkové slabosti. Každým dnem, každými testy se hodnoty zvedají a jeho stav se o kapku lepší (klep, klep).

Ještě ho ale čeká dlouhá a náročná cesta.

           

25. 3. 2021 13:46

Aktualita

Shamballa je extrémně podvyživený, jeho tělo (nejspíše vlivem dlouhodobého nedostatku potravy) nedostatečně vstřebává potřebné minerály. Je slabý, nemá sílu se sám zvednout a bez pomoci závěsné sítě od záchranné služby Horse Emergency nedokáže déle ani stát. Momentálně jednou denně vyndáváme ze sítě a snažíme se alespoň trošku chodit, co mu jeho stav dovolí a pak zpátky do sítě. 
Šance na plné uzdravení má, každým dnem je lepší a lepší.

             

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat