Schodolez pro tatínka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
50 000 Kč
56 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Daniel Kolčava
Datum přidání
12. 10. 2021

Kdo sbírku organizuje?

Mé jméno je Václav Kolčava, je mi 52 let a trvale žiji v Lounech.
Podnikal jsem v oblasti údržby bytů u nás ve městě, nicméně od svých 27 let pobírám plný invalidní důchod.

Tenkrát, v roce 1997, mi byl diagnostikován nádor na mozku o velikosti téměř 3cm. Po jeho odstranění jsem podstoupil léčbu ozařováním a po nějakou dobu jsem rovněž trpěl epileptickými záchvaty.

Tím však moje zdravotní peripetie nekončí, v roce 2015 mě stihla první slabší mozková příhoda, ze které jsem se celkem zotavil.
V letošním roce se však vše zopakovalo a po další celkem těžké mrtvici, jsem skončil na vozíku s ochrnutím pravé strany těla.
Absolvoval jsem rehabilitaci v RU Kladruby, kde mě celkem dali dohromady. Nyní se pohybuji na invalidním vozíku a používám pouze levou ruku. Moje manželka musela zůstat doma a pečuje o mě.

Komu pomůžeme?

S manželkou žijeme v mém rodném domě v patře, do kterého vede točité schodiště. Dříve jsem tyhle schody vyběhl jako nic, nyní jsou pro mě téměř nepřekonatelnou bariérou.

Moc rád bych šel kdykoliv s manželkou na vycházku, nebo fandit synovi na hokej. To však bez pomoci ještě někoho dalšího nezvládám. Moje paní mě na schodech sama neudrží, v případě, že bych padal nejspíš spadneme oba. Tak jsem závislý vždy na nějaké dobré duši, která nám pomůže.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Dozvěděli jsme se o možnosti pořízení Schodolezu, ale pořizovací hodnota uvedeného zařízení je pro nás dost vysoká. Mně by Schodolez vrátil zase mezi lidi, a to mi teď dost chybí. Návštěvy příbuzných a známých jsou samozřejmě fajn, ale jít prostě zase jen tak ven, to by bylo super.

Pokud se nevybere celá částka, tak peníze použijeme na částečnou rekonstrukci koupelny. Rodiče mají vanu kam se tatínek nedostane, takže to Mamka řeší žínkou a kýblem. Takže určitě by se vyměnila vana za bezbariérový sprchový kout.

V případě že by se vybralo více, by se udělala větší rekonstrukce pro snadnější pohyb po domě. Určitě koupelna a rozšířily by se veškeré průjezdy. Vozík má okolo 70 cm šířku a do určitých části se nedostane. Případně bychom mu rádi zaplatili rehabilitační pobyt.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám