Úspěšně vybráno:

Severní Morava – Spolek Trend vozíčkářů

Vybráno 0 Kč 25 000 Kč
od 12 dárců
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
2 083 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
43 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Severní Morava – Spolek Trend vozíčkářů

Vybráno 0 Kč 25 000 Kč
od 12 dárců
Datum přidání
24. 11. 2020
Poslední aktualita

15. 1. 2021 16:32

Poděkování dárcům

Z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na pořízení motomedu pro olomoucké vozíčkáře. Díky vám tento přístroj pomůže tělesně postiženým lidem ke zlepšení jejich fyzické a psychické kondice. V době, kdy je omezena možnost fyzických aktivit, je dlouhodobé zapůjčení motomedu pro naše klienty velice přínosné.

Děkujeme za vaše otevřená srdce.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

Zobrazit celou aktualitu

Spolek Trend vozíčkářů poskytuje komplexní sociální služby těžce tělesně handicapovaným spoluobčanům již 27. rokem. Vznikl v roce 1994 a byl založen přímo handicapovanými lidmi na invalidním vozíku. Mimo služeb sociální rehabilitace, odborné poradny, půjčovny kompenzačních pomůcek, poradenství pro odstraňování bariér, sexuální poradny nebo volnočasových aktivit nabízí také především služby osobní asistence.

Během roku pořádá náš Spolek několik akcí pro širokou veřejnost jako např. již kultovní akce Sbírka zasukované tkaničky, Olomoucká štafeta na vozíku nebo Vánoční benefiční koncert, kde Spolek podporuje řada umělců nejen z Olomouckého kraje. Posláním Spolku je začlenění našich klientů do plně fungující společnosti. 

Rádi byste byli Ježíškem vozíčkářů?

Pak neváhejte a podívejte se, co může organizace díky vašemu příspěvku pro své klienty pořídit.

Spolku Trend vozíčkářů pomůže váš finanční dar na pořízení repasovaného motomedu v hodnotě kolem 40 až 45 tisíc Kč (včetně servisu a dvouleté záruky)., kterým by rádi obohatili „vozový park“ v půjčovně kompenzačních pomůcek. Konkrétně vybraný máme typ Reck Viva na ruce a nohy.

Kompenzační pomůcky Spolek půjčuje klientům za minimální čáskty, které pro organizaci negenerují žádný zisk. Spolek předpokládá, že by motomed půjčoval za symbolickou částku ve výši 30,- Kč na den.

Že nevíte, co je motomed? Představíme vám ho

Motomedy jsou vhodné jako léčebná pomůcka pro pacienty s různými pohybovými omezeními a chronickými nemocemi. Uživatelé mohou při tréninku sedět na vozíku nebo v křesle.

Na motomedu jsou možné tři různé druhy tréninku: pasivní trénink – při kterém jsou končetiny rozpohybovány pomocí motoru, asistivní trénink – při kterém za pomocí motoru uživatel trénuje aktivně a aktivní trénink – uživatel za pomocí vlastní svalové síly hýbe končetinami proti nastavitelnému odporu.

Motomedy hrají významnou roli při rehabilitaci po úrazech či mozkových příhodách. Ocení je také senioři, kteří nemají dost pohybu a jejichž pohybové možnosti jsou omezené. Motomedy jsou vhodné pro osoby trpící diabetem 2. typu, roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, spastickou paralýzou, svalovým onemocněním, rakovinou, následky mrtvice,…

Tento přístroj slouží ke zlepšení fyzické a duševní kondice osob se zdravotním postižením. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

15. 1. 2021 16:32

Poděkování dárcům

Z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří přispěli na pořízení motomedu pro olomoucké vozíčkáře. Díky vám tento přístroj pomůže tělesně postiženým lidem ke zlepšení jejich fyzické a psychické kondice. V době, kdy je omezena možnost fyzických aktivit, je dlouhodobé zapůjčení motomedu pro naše klienty velice přínosné.

Děkujeme za vaše otevřená srdce.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

dárce
400 Kč  •  22. 12. 2020 8:23
Šťastné a veselé a ať se vybere co nejvíce!
DobroDárce
20 000 Kč  •  16. 12. 2020 10:42
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 12. 2020 10:23
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 12. 2020 9:35
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 12. 2020 8:16
Hodný skřítek
300 Kč  •  11. 12. 2020 11:59
Přeji hodně dobrých víl a skřítků...
Dobrá víla
1 000 Kč  •  10. 12. 2020 11:43
Když můžu, pomůžu
Simona M.
1 000 Kč  •  9. 12. 2020 9:45
Hezké Vánoce!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 12. 2020 21:35
Milý dárce
300 Kč  •  2. 12. 2020 9:18
musíme si pomáhat :-)
prostě dárce :-)
500 Kč  •  1. 12. 2020 7:59
Milý dárce
500 Kč  •  1. 12. 2020 7:33

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám