Sbírka ukončena:

Srdcem Laďovi

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců
Srdcem Laďovi
2 dárci
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Srdcem Laďovi

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
od 2 dárců
Tvůrce
Blahovská Helena
Datum přidání
1. 7. 2021

V roce 2004 byla Laďovi diagnostikována primárně progresivní roztroušená skleróza. S pomalu zhoršujícími se symptomy musel Laďa zastavit svou pracovní činnost. Krátce po té ještě zvládal lehké práce na svém domku. Dnes je již odkázán výhradně na pomoc své partnerky a příbuzných.

V roce 2017, kdy ho RS upoutala na in. vozík a lůžko, žádali jsme zdravotní pojišťovnu o biologickou léčbu, která by zpomalila průběh nemoci. Pojišťovna nám léčbu zamítla. Když se Laďův stav dále zhoršoval, přišla myšlenka oslovit dárce, kteří by nám pomohli zaplatit léčbu ze společných prostředků.

Komu pomůžeme?

Laďa zasvětil hodně svého času pomáhání druhým, péči o rodinu a poctivé práci, kterou miloval. Osud mu však v jeho 30 letech přidělil tvrdou zkoušku, primárně progresivní roztroušenou sklerózu. Mnoho pacientů s RS se potýká se ztrátou sebevědomí, elánu a optimismu. To ale není příběh Ladi. Během života s RS se nenechal odradit od kutilských přání a úkolu na svém domku. Nikdy nestál o lítost či soucit. Naopak, je to člověk, který dodává motivaci postavit se vlastním problémům čelem a s odvahou. Teď je odkázaný na pomoc blízkých. Dokud ještě není úplně vše ztraceno, jako je myšlení, polykání a hybnost končetin, je třeba bojovat.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se sbírky budou použity na zaplacení jedné dávky léku Ocrevus. Podání léčby se opakuje každého půl roku. Není v našich silách tuto částku našetřit z našich příjmů a proto doufáme, že za podpory dárců se nám to podaří.

Moc si vážíme každého příspěvku, který nám pomůže udržet Laďův zdravotní stav. Děkujeme !

Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 8. 2021 9:47
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 7. 2021 13:56

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám