Sbírka ukončena:

Podpořme mladého studenta francouzštiny ve studiích v Paříži

Vybráno 0 Kč 24 489 Kč
145 600 Kč
 -
24 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme mladého studenta francouzštiny ve studiích v Paříži

Vybráno 0 Kč 24 489 Kč
145 600 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Tedeáš Vala
Datum přidání
7. 4. 2021

Bonjour, jmenuji se Tadeáš Vala, je mi 18 let a jsem student šestiletého Hranického gymnázia. Hned na začátku mých studií jsem se setkal s francouzštinou a díky mému celkovému nadšení pro jazyky a mé skvělé učitelce jsem si ji ihned zamiloval. Celý život je mým snem vycestovat do zahraničí, učit se cizí jazyky a získávat nové životní zkušenosti. Tato sbírka je určena na financování studia ve Francii. 

Komu pomůžeme?

Tento rok mám poslední možnost, před uzavřením středoškolského studia, vycestovat přes prázdniny na vysněný jazykový kurz francouzštiny do Paříže.

Jedná se o 8-týdenní intenzivní jazykový kurz s renomovanou společností EF (Education First). Intenzivní kurz zahrnuje 32 lekcí týdně (každá po 40 minutách), takže rozsahem velmi podobné klasické výuce u nás doma. Věřím, že by mi tato možnost přinesla mnoho neocenitelných zkušeností a ten nejlepší pokrok ve francouzštině. Nicméně jsou náklady kurzu v drahé Paříži velmi vysoké a pro mě jako studenta a pro mé rodiče v dnešní situaci téměř nemožné uhradit bez pomoci.

V prvním ročníku gymnázia jsem se zúčastnil francouzské olympiády kategorie B1, kde jsem vyhrál první místo v krajském kole a postoupil do celostátního kola v Praze, ve kterém jsem se úspěšně zúčastnil. Dodnes se snažím co nejvíce věnovat svým oblíbeným jazykům.

Před dvěma lety jsem byl poprvé ve Francii v městě Clermont-Ferrand se svým sportovním klubem na týdenní výměnný pobyt. Bydlel jsem u skvělé hostitelské rodiny, se kterou jsem si už tehdy byl schopný povídat. Po příjezdu domů jsem bez pochyby věděl, že se do Francie budu chtít jednou vrátit. Minulý rok jsem měl možnost vycestovat na jeden školní rok do Francie s programem Un an en France. Bohužel se ale kvůli vládním opatřením a finanční situaci má akademická cesta nepovedla.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tato sbírka slouží k pokrytí 8-týdenního intenzivního jazykového kurzu v Paříži, včetně ubytování v hostitelské rodině a dalších životních nákladů. I přesto, že se tak může zdát, nejedná se o výlet, ale o celohodnotný školní pobyt, na kterém bych se každý den učil a zlepšoval se ve svých znalostech francouzštiny.

Bohužel jsou ale náklady na tento pobyt vysoké a pro mě jako studenta zcela nedostupné, zvláště kvůli neodkladné a podobně nákladné operaci zubů, kterou bych podstoupil příští rok, a kterou pojišťovna nehradí.

Proto se obracím na vás s prosbou, abych si mohl svůj vysněný studentský kurz v Paříži  splnit. Všem moc děkuji za jakoukoliv podporu! Merci beaucoup!

V případě, že by se vybralo větší množství financí než jaké využiji na zaplacení studijního kurzu (na 8 týdnů 145 600 Kč) bych přebytečné finance předal na stejný účel, tj. spojil se s nadací EF, a vycestoval do druhého francouzského města Nice, a nebo bych případně pokračoval v zlepšování svého dalšího jazyku angličtiny v mnoha světových městech. V případě, že by se vybralo méně, tak bych si kurz případně zkrátil na méně týdnů a vybranou částku bych využil jako příspěvek s tím, že bych se zbytek pokusil uhradit z vlastních našetřených peněz.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat