Sbírka ukončena:

Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
487 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Tvůrce
Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Datum přidání
13. 6. 2020

Tanec v galerii tentokrát v transatlantické spolupráci. Podpořte nás, ať se mohou umělci potkat v Praze i na živo! Projekt, který jsme připravili společně s Core Dance (Houston) a Národní galerií, byl původně naplánován jako desetidenní práce pro umělce z Česka a USA pod vedením choreografky Sue Schroeder a se závěrečnou performancí ve Veletržním paláci. Letos se nakonec pracovalo přes ZOOM, ale s vaší pomocí může projekt oživnout v roce 2021!

V návaznosti na aktuální situaci jsme společně s choreografkou připravili nový koncept projektu, který zachoval umělecký záměr, tvůrčí proces i závěrečnou performanci pro diváky, tentokrát ale formou streamingu. Pro tento nový koncept s názvem “Galerie bez hranic“ vytvořila Sue Schroder strukturu virtuálního procesu, do kterého jsou zapojeny obě skupiny umělců z České republiky i USA formou skupinových i individuálních koučovacích sezení. Podkladem pro tuto strukturu zůstávají umělecká díla ze stálé expozice Národní galerie Praha s názvem “1796–1918: UMĚNÍ DLOUHÉHO STOLETÍ”. Konkrétní díla si umělci vybrali na základě konceptu Sue Schroeder, který se opírá o strukturu výstavy ČLOVĚK – IDEJE –SVĚT.

Celkem pět skupinových a řada individuálních virtuálních setkání se uskutečnila v období duben-červen 2020, na závěr bude vysíláno živé představení z ČR i USA (“live stream”). Kromě českých a amerických umělců se na projektu nově podílí i vizuální umělec a video artista Ian Biscoe (UK), který se zabývá novými technologiemi a propojováním reality s virtuální realitou v oblasti živého umění.

Veřejná sbírka nám pomůže v projektu a v práci umělců pokračovat a uvést plánovanou performanci na živo v roce 2021 ve Veletržním paláci. Tanec v galerii má moc nejen představit expozice v novém kontextu, ale také prohloubit dojem, který si návštěvníci z galerie odnesou: „Najednou se mě to téma dotýká, dosud jsem měla pocit, že je nám to tak nějak vzdálené. Tady v Čechách tomu přece jen nejsme tolik vystaveni, abychom si to uvědomovali, je snadné televizi prostě vypnout, když dojde na nepříjemné záběry. Ale tady v tomto prostoru je to najednou odhaleno, přímo před očima, už to není možné ignorovat,“ uvedla jedna z návštěvnic performance Secret Journey pro tanecniaktuality.cz

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na projektu spolupracuje 5 českých nezávislých umělců, kteří měli i díky nám během karantény placenou tvůrčí práci. Vaše příspěvky použijeme na to, abychom mohli ve spolupráci s nimi pokračovat a zrealizovat druhou fázi projektu s živou performancí ve Veletržním paláci. Vaše příspěvky použijeme na honoráře umělců, cestovné, produkční zajištění atd.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám