Sbírka ukončena:

Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
 -
0 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
487 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Datum přidání
13. 6. 2020

Tanec v galerii tentokrát v transatlantické spolupráci. Podpořte nás, ať se mohou umělci potkat v Praze i na živo! Projekt, který jsme připravili společně s Core Dance (Houston) a Národní galerií, byl původně naplánován jako desetidenní práce pro umělce z Česka a USA pod vedením choreografky Sue Schroeder a se závěrečnou performancí ve Veletržním paláci. Letos se nakonec pracovalo přes ZOOM, ale s vaší pomocí může projekt oživnout v roce 2021!

V návaznosti na aktuální situaci jsme společně s choreografkou připravili nový koncept projektu, který zachoval umělecký záměr, tvůrčí proces i závěrečnou performanci pro diváky, tentokrát ale formou streamingu. Pro tento nový koncept s názvem “Galerie bez hranic“ vytvořila Sue Schroder strukturu virtuálního procesu, do kterého jsou zapojeny obě skupiny umělců z České republiky i USA formou skupinových i individuálních koučovacích sezení. Podkladem pro tuto strukturu zůstávají umělecká díla ze stálé expozice Národní galerie Praha s názvem “1796–1918: UMĚNÍ DLOUHÉHO STOLETÍ”. Konkrétní díla si umělci vybrali na základě konceptu Sue Schroeder, který se opírá o strukturu výstavy ČLOVĚK – IDEJE –SVĚT.

Celkem pět skupinových a řada individuálních virtuálních setkání se uskutečnila v období duben-červen 2020, na závěr bude vysíláno živé představení z ČR i USA (“live stream”). Kromě českých a amerických umělců se na projektu nově podílí i vizuální umělec a video artista Ian Biscoe (UK), který se zabývá novými technologiemi a propojováním reality s virtuální realitou v oblasti živého umění.

Veřejná sbírka nám pomůže v projektu a v práci umělců pokračovat a uvést plánovanou performanci na živo v roce 2021 ve Veletržním paláci. Tanec v galerii má moc nejen představit expozice v novém kontextu, ale také prohloubit dojem, který si návštěvníci z galerie odnesou: „Najednou se mě to téma dotýká, dosud jsem měla pocit, že je nám to tak nějak vzdálené. Tady v Čechách tomu přece jen nejsme tolik vystaveni, abychom si to uvědomovali, je snadné televizi prostě vypnout, když dojde na nepříjemné záběry. Ale tady v tomto prostoru je to najednou odhaleno, přímo před očima, už to není možné ignorovat,“ uvedla jedna z návštěvnic performance Secret Journey pro tanecniaktuality.cz

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na projektu spolupracuje 5 českých nezávislých umělců, kteří měli i díky nám během karantény placenou tvůrčí práci. Vaše příspěvky použijeme na to, abychom mohli ve spolupráci s nimi pokračovat a zrealizovat druhou fázi projektu s živou performancí ve Veletržním paláci. Vaše příspěvky použijeme na honoráře umělců, cestovné, produkční zajištění atd.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat