Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA
Datum přidání
13. 6. 2020

Tanec v galerii tentokrát v transatlantické spolupráci. Podpořte nás, ať se mohou umělci potkat v Praze i na živo! Projekt, který jsme připravili společně s Core Dance (Houston) a Národní galerií, byl původně naplánován jako desetidenní práce pro umělce z Česka a USA pod vedením choreografky Sue Schroeder a se závěrečnou performancí ve Veletržním paláci. Letos se nakonec pracovalo přes ZOOM, ale s vaší pomocí může projekt oživnout v roce 2021!

V návaznosti na aktuální situaci jsme společně s choreografkou připravili nový koncept projektu, který zachoval umělecký záměr, tvůrčí proces i závěrečnou performanci pro diváky, tentokrát ale formou streamingu. Pro tento nový koncept s názvem “Galerie bez hranic“ vytvořila Sue Schroder strukturu virtuálního procesu, do kterého jsou zapojeny obě skupiny umělců z České republiky i USA formou skupinových i individuálních koučovacích sezení. Podkladem pro tuto strukturu zůstávají umělecká díla ze stálé expozice Národní galerie Praha s názvem “1796–1918: UMĚNÍ DLOUHÉHO STOLETÍ”. Konkrétní díla si umělci vybrali na základě konceptu Sue Schroeder, který se opírá o strukturu výstavy ČLOVĚK – IDEJE –SVĚT.

Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Celkem pět skupinových a řada individuálních virtuálních setkání se uskutečnila v období duben-červen 2020, na závěr bude vysíláno živé představení z ČR i USA (“live stream”). Kromě českých a amerických umělců se na projektu nově podílí i vizuální umělec a video artista Ian Biscoe (UK), který se zabývá novými technologiemi a propojováním reality s virtuální realitou v oblasti živého umění.

Veřejná sbírka nám pomůže v projektu a v práci umělců pokračovat a uvést plánovanou performanci na živo v roce 2021 ve Veletržním paláci. Tanec v galerii má moc nejen představit expozice v novém kontextu, ale také prohloubit dojem, který si návštěvníci z galerie odnesou: „Najednou se mě to téma dotýká, dosud jsem měla pocit, že je nám to tak nějak vzdálené. Tady v Čechách tomu přece jen nejsme tolik vystaveni, abychom si to uvědomovali, je snadné televizi prostě vypnout, když dojde na nepříjemné záběry. Ale tady v tomto prostoru je to najednou odhaleno, přímo před očima, už to není možné ignorovat,“ uvedla jedna z návštěvnic performance Secret Journey pro tanecniaktuality.cz

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na projektu spolupracuje 5 českých nezávislých umělců, kteří měli i díky nám během karantény placenou tvůrčí práci. Vaše příspěvky použijeme na to, abychom mohli ve spolupráci s nimi pokračovat a zrealizovat druhou fázi projektu s živou performancí ve Veletržním paláci. Vaše příspěvky použijeme na honoráře umělců, cestovné, produkční zajištění atd.

Podpořme společně Tanec v galerii #kulturažije

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám