Sbírka ukončena:

Podpořme pouliční divadlo pro děti – Teatro Piccolino #kulturažije

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 1 dárce
Podpořme pouliční divadlo pro děti - Teatro Piccolino #kulturažije
1 dárce
Celkem se zapojilo
3 000 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
157 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Podpořme pouliční divadlo pro děti – Teatro Piccolino #kulturažije

Vybráno 0 Kč 3 000 Kč
od 1 dárce
Tvůrce
Teatro Piccolino
Datum přidání
26. 3. 2020

Nařízení spojená s koronavirem, hrozbou, která není vidět, ale je velmi nebezpečná, jsou těžká pro všechny. Pro kulturu ale mohou být likvidační. Podpořte Teatro Piccolino v této nelehké době, kdy nemůže jezdit za svým publikem a dělat to co umí nejlépe, tedy bavit široký okruh publika, zejména děti každého věku. Oni přijdou díky internetu až k vám domů a zahrají vám cirkusové komedie nabité radostí a humorem.

Ze dne na den jsme se ocitli bez příjmů, ale náklady na provoz nám zůstali. Pracovat jsme však nepřestali. Zkoušíme a snažíme se udržovat v kondici, abychom mohli zase někdy v budoucnu vyrazit na náměstí, do ulic a parků, a na různé kulturní akce pod otevřeným nebem po celé české republice. Než to bude možné chtěli bychom se setkat alespoň online, prostřednictvím internetu a mall tv s publikem, které má rádo humor a divadlo. Chtěli bychom zahrát, některá z našich představení a zkrátit tím chvíle čekání až epidemie pomine, všem dětem, které musí být doma.

Náš Neviditlený cirkus je pantomima plná fantazie o cirkusových snech, kde má každý divák prostor nastartovat svoji fantazii. Společně se můžeme, díky snění, odpoutat od reality dnešních dní a přenést se do vzdálených zemí a zažít vtipná setkání s neomaleným silákem, hbitým itlaským žonglérem, pohlednou francouzskou provazochodkyní, neohroženým německým krotitelem a divokými africkými šelmami až z daleké Iiiindieeee… jak pokřikuje menažérista a principál Rodolfo v jedné osobě. Vidět jsou jen herci a všechno kolem si musíme představit. Srdečně vás zveme k tomuto jedinečnému setkání.

Chceme „zahnat nudu“, která je naším společným nepřítelem. Když se pak znova sejdeme osobně, máme v plánu začít naší pouliční „Legendou o hořícím peří“. Je to představení o bájném Fénixovi, který zpívá tak něžně až rozkvétá zem, létá kolem a dává šanci všem lidem, kteří ho potřebují. Fénix znovuzrozený z ohně, oslavuje slunce každé ráno a do noci září svým majestátním peřím, které je rozpálené do zářivých a jasných červených, oranžových a žlutých barev. Podobá se hořící plamenné vatře. Jeho peří nepřestává žhnout ani po vytrhnutí. I jedno pírko je schopno rozzářit tmavou místnost.

Štědrý dárce
3 000 Kč  •  28. 3. 2020 14:09

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám