1 000 teploměrů Thermeeno pro jednotky intenzivní péče v nemocnicích

Vybráno 0 Kč 1 250 Kč
2 300 000 Kč
0 dnů a 3 hodiny
do ukončení

Podpořit tento projekt

.
Tvůrce
Vladimír Finsterle
Datum přidání
1. 7. 2020

Kontinuální snímač tělesné teploty Thermeeno je užitečným pomocníkem pro nemocné lidi nebo ty, kteří musí být v karanténě. Jedná se o snímač teploty s aplikací, kde maličký senzor z lékařského silikonu průběžně snímá teplotu těla a v mobilní aplikaci neustále zobrazuje aktuální teplotu sledovaného a její vývoj v čase. Nastavení upozornění na nestandardní situace je samozřejmostí, a to včetně uložení poznámek, fotek nebo videa a stejně tak exportu dat o měření pro lékaře. Pomůžete vybrat finance na jeho výrobu? 

Kdo je autorem projektu?

Organizátorem projektu je Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel společnosti Pears Health Cyber, který před 20 lety naučil lidi nakupovat léčivé přípravky na internetu, když založil první internetovou lékárnu Lékárna.cz. Kromě toho se věnuje vzdělávání lékařů a odborného zdravotního personálu, digitálnímu marketingu a dalším aktivitám. Hlavně je to ale jeden z mála lidí, kteří se vytrvale a dlouhodobě zabývají hledáním nápadů, jak ulehčit cestu ke zdraví.

1 000 teploměrů Thermeeno pro jednotky intenzivní péče v nemocnicích

Proč jsou teploměry Thermeeno potřeba?

Právě nyní může chytré zařízení snímající tělesnou teplotu nejvíce pomoci, a to hlavně všude tam, kde se měří teplota intenzivně. Vybrané finance budou použity na výrobu 1 000 kusů kontinuálních teploměrů. 

Všechna zařízení vyrobená ze získaných peněz budou věnována jako dar jednotkám intenzivní péče, kde včasné odhalení nárůstu teploty indikuje potřebu použití oxygen terapie či aktivní ventilace. Tím umožní zvýšit úspěšnost léčby pacientů nakažených koronavirem, a pomůže odlehčit náročné práci lékařů a sestřiček. Náklady na výrobu jednoho kusu jsou cca 2 300 Kč. 

„Thermeeno je účinné, pohodlné, neinvazivní a moderní řešení něčeho tak důležitého, jako je měření tělesné teploty. Zatím jsme neměli čas spustit jeho výrobu ve velkém, vyrábíme a prodáváme jen malé série. Ale když právě teď dokážeme rychle přivést na svět několik stovek, nebo tisícovku snímačů, bude to velký dar. COVID-19 totiž razantně připomněl, jak důležité je sledování tělesné teploty nejen u běžných nemocí, ale i při hrozbě pandemií. A tak jsem se rozhodl pustit Thermeeno naplno do světa, a řekl si, že tenhle malinký silikonový senzor umí přesně to, co teď lidi zoufale potřebují – dát přesné a správné informace, zmenšit starost, ulehčit v péči o nemocné. Stačí ho jen vyrobit. Chci to usnadnit nejen lidem v karanténě, ale hlavně první linii, kde potřebují šetřit čas i síly a mít spolehlivé nástroje pro péči – a proto chci Thermeeno věnovat právě jim," říká Vladimír Finsterle.

Proč projekt podpořit?

Určitě to sami znáte... Někdo z vašich blízkých onemocněl a vy pořád běháte s teploměrem a nervózně hlídáte, jestli teplota nestoupá. Ošetřovatelé a zdravotní sestry se naběhají o to víc, protože mají na starosti sledování teploty u desítek dospělých klientů nebo dětí. 

Thermeeno jim ušetří hodně práce – přilepí jemňoučké čidlo na tělo každého jednoho nemocného a pak už jen sledují mobilní aplikaci. Thermeeno do ní vytrvale posílá přesné informace o teplotě nemocného a když ta překročí určené hranice, spustí nastavený alarm. Nemocný může úplně klidně spát nebo naopak se volně pohybovat. Zařízení poctivě a komfortně měří nemocného, není třeba sklepávání, buzení, zastrkávání a navíc je čidlo velmi pohodlné – díky malé lepící ploše netahá a netlačí.

 • 100% český produkt 
 • 8 g lékařského silikonu o rozměrech 77 mm × 22 mm × 5 mm
 • 50 dnů životnost baterie
 • 0,1 °C přesnost zobrazení
 • iOS 10 nebo vyšší, Android 5.1 nebo vyšší, podpora Bluetooth 4.0 LE

Na co konkrétně budou vybrané peníze použity?

Všechna zařízení vyrobená ze získaných peněz budou věnována jako dar jednotkám intenzivní péče, kde včasné odhalení nárůstu teploty indikuje potřebu použití oxygen terapie či aktivní ventilace. Tím umožní zvýšit úspěšnost léčby pacientů nakažených koronavirem, a pomůže odlehčit náročné práci lékařů a sestřiček.

2 300 Kč = 1 kus Thermeeno = dar pro české nemocnice

Rozklad částky

Náklady na výrobu jednoho kusu jsou 1 100 Kč. Za 300 Kč pořídíme tablet pro monitoring nebo sběrač dat pro každých 10 teploměrů. Napojení dat a příprava monitorovacího systému pro nemocnice stojí 350 000 Kč, dalších 550 000 Kč pak medical certifikace.

Celková cena za 1 kus dodaný do nemocnice (v případě částky dostačující na výrobu 1 000 ks teploměr) se tak vyšplhá na 2 300 Kč.

Za vybrané peníze teploměr certifikujeme pro nemocnice a přizpůsobíme jeho použití.

Tým Thermeeno

 • PharmDr. Vladimír Finsterle – farmaceut s 30letou praxí na poli inovací ve zdravotnictví 
 • RNDr. Petr Škoda – analytik a výzkumník v oblasti SW, HW, výrobních řešení a optimalizace procesů s 15letou praxí
 • Mgr. Jaromír Krotký – kreativní výzkumník SW řešení a mobilních aplikací v oblasti optimalizace procesů a zdravotnictví s 15letou praxí
 • Ing. Jitka Hrabánková – 20 let zkušeností s vývojem a realizací webů a mobilních aplikací

Budoucnost Thermeeno

 • detekce pádu (nemocnice, senioři doma)
 • detekce opuštění lůžka (nemocnice, LDN)
 • integrace s dalšími zařízeními pro společné vyhodnocení (tlakoměr, pulsmetr, atd.)
 • součást telemedicíny (zapůjčení do domácí péče, vzdálený dozor lékaře, atd.)
 • projekt Thermeeno je odrazovým můstkem pro vytvoření produktu, který bude mít tělesnou teplotu pod kontrolou nejen v době pandemie

Video Thermeeno


1 000 teploměrů Thermeeno pro jednotky intenzivní péče v nemocnicích
Dobrosrdečný přispěvatel
250 Kč  •  23. 7. 2020 12:22
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  22. 7. 2020 15:50
Štědrý přispěvatel
250 Kč  •  17. 7. 2020 8:55
Dobrosrdečný přispěvatel
250 Kč  •  16. 7. 2020 10:26
Laskavý přispěvatel
250 Kč  •  14. 7. 2020 12:02

Chcete autorovi projektu něco vzkázat?

Vybráno 0 Kč 1 250 Kč
2 300 000 Kč
0 dnů a 3 hodiny
do ukončení

Podpořit tento projekt

Přispěvatelé

Dobrosrdečný přispěvatel
250 Kč  •  23. 7. 2020 12:22
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  22. 7. 2020 15:50
Štědrý přispěvatel
250 Kč  •  17. 7. 2020 8:55
Dobrosrdečný přispěvatel
250 Kč  •  16. 7. 2020 10:26
Laskavý přispěvatel
250 Kč  •  14. 7. 2020 12:02

Kdo další přispěl?

Donio Plus je určeno autorům zajímavých nápadů, které může finančně podpořit kdokoli. Projekty na Donio Plus nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Jak Donio Plus funguje?

1
Donio Plus je určeno projektům, produktům či společnostem.
2
Chcete vyzvat svou komunitu o finanční podporu? Ozvěte se Lucii Hanáčkové: lucie@donio.cz777 835 030
3
Projekt běží, můžete začít vybírat peníze. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení vám odešleme 100 % vybrané částky. Stačí dosáhnout alespoň prvního finančního milníku.

Chcete vyzvat svou komunitu o finanční podporu vašeho projektu? Jsme pro každou dobrost.

Napište nám