Podpořte autorský projekt Jakuba Gottwalda UR FASCISM #kulturažije

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje
Podpořte tuto sbírku.
Přispět
Tvůrce
UR FASCISM
Datum přidání
21. 4. 2020

Vážení diváci,

na jaro letošního roku jsme pro Vás připravili blok repríz jedinečného autorského projektu Jakuba Gottwalda UR FASCISM. Vzhledem k nařízením spojeným s koronavirem jsme z pochopitelných důvodů byli nuceni tyto reprízy zrušit.

Komu pomůžete?

UR FASCISM je první autorskou inscenací Jakuba Gottwalda – herce a performera známého z projektů pražské nezávislé divadelní scény. V současné době spolupracuje s divadly Studio Hrdinů, Meetfactory či Divadlo X10. Na projektu UR FASCISM spolupracoval společně s Alešem Čermákem, se kterým již vytvořil inscenace Třetí lež, Superpozice či Společný smysl. A právě slovy Aleše Čermáka Vám blíže představíme myšlenku stojící za projektem UR FASCISM.

Videointerpretace divadelní performance UR FASCISM původně vznikala výhradně pro interní účely. Natáčeli jsme v reálném čase na šest kamer a z tohoto materiálu sestříhali autonomní tvar přesahující standardní formát záznamu živého vystoupení. Vzhledem k nastalé současné situaci, rozhodli jsme se video zveřejnit pro všechny z Vás, kterým není situace v české kultuře lhostejná. Ponořte se tedy s námi do světa pod světem. Společně v této hlubině snad objevíme světlo... 

Videointerpretaci projektu můžete zhlédnout ZDE

Rozhodnete-li si finančně přispět, vybrané prostředky rozdělíme mezi autorský tým stojící za původní divadelní inscenací i za vzniklou videointerpretací. Přispět můžete přímo zde, prostřednictvím Donio.

Podpořte autorský projekt Jakuba Gottwalda UR FASCISM #kulturažije

Život, to je to, co ještě (nebo stále) nelze, anebo nemůžeme pochopit, proto neexistuje žádný předchozí plán, význam, anebo vysvětlení. 

Ur-fascism je původně název krátkého textu, které pronesl v roce 1995 italský spisovatel a filozof Umberto Eco na půdě americké Kolumbijské univerzity. Český čtenář má možnost vůbec poprvé se setkat s jeho kompletním českým překladem v rámci uvedení stejnojmenného projektu, za nímž stojí herec a performer Jakub Gottwald. 

Stejnojmennou prací se tak odkazuje k textu jako k jedné z možných interpretačních linií, jako jedné z možných cest, po nichž se lze vydat, než vás pohltí labyrint otázek. O co se vlastně Gottwald pokouší, o jaké otázky se jedná? Objevitel nemůže vědět, co objevuje, dokud to neobjeví, a zdá se, že toto vedení myšlenky působí už dávno předtím, než si dotyčný vůbec uvědomí, k čemu by rád dospěl. Jak a proč se to děje, zůstává stále záhadou. Ale právě ona procesualita je důvodem, proč každé dílo, které se zabývá povahou řádu a pokouší se zkoumat jeho vzorce, nemůže být pro jeho autora triviální. Další možností je připustit si, že situace, v níž se nacházíme, je tak špatná, že i řada nejbystřejších vzdává snahu hledat něco lepšího. Gottwald se ale ve své nové práci snaží ukázat, že podstatou všech našich problémů je špatné myšlení. A jednou - logickou – cestou ven je hledání myšlení lepšího.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Vybráno 0 Kč 0 Kč
Buďte první, kdo přispěje

Jste pro každou dobrost? Podpořte tuto sbírku.

Přispět

Jak Donio funguje?

1
Sbírku můžete založit pro sebe nebo pro někoho, kdo ji potřebuje.
2
Pusťte se do založení sbírky, stačí vyplnit jednoduchý formulář.
3
Sbírka běží, dejte o ní vědět světu. Pošleme vám tipy, jak na to.
4
Po ukončení sbírky vám odešleme 100 % vybrané částky.

Chcete založit sbírku? Víte o někom, komu bychom mohli pomoci?

Napište nám