Vietnamci pomáhají 2.0 (VP 2.0)

Vybráno 0 Kč 500 Kč
50 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Tvůrce
Česko-vietnamský vzdělávací institut, z.s.
Datum přidání
16. 11. 2020

Hlavním cílem sbírky je posunout smysl projektu Vietnamci pomáhají o level výš a vytvořit česko-vietnamský tým, který by v současné i nadcházející situaci pomáhal v ČR a to jak české majoritní společnosti, tak vietnamské komunitě a ostatním národnostním menšinám s hlavním zaměřením na sociálně znevýhodněné jedince. Proto vznikla verze Vietnamci pomáhají 2. 0., která bude pomáhat neziskovkám a zajišťovat pro ně potřebné materiální věci.

Kdo sbírku organizuje? 

Jsme nezisková organizace – Česko-vietnamský vzdělávací institut, z.s., která se odštěpila od organizace TNSV Brno, z.s., přejmenovala se a přesunula své sídlo do Prahy. Účelem této změny bylo vytvořit česko-vietnamskou organizaci ve městě, kde pobývá největší procento vietnamské národnostní menšiny a vytvářet projekty, které přispějí k pozitivní integraci do majoritní společnosti.

Blíže se specifikujeme na 6 hlavních cílů:

  • Zachování kultury jazyka,
  • ochrana a možnost svobodného přístupu ke vzdělání,
  • rozvoj svobodného a kreativního myšlení,
  • propojení a integrace české a vietnamské společnosti a jejich kultury,
  • rovnocenné vzdělávací příležitosti
  • kulturní a vzdělávací akce.


Nicméně ve stávající situaci, se zaměřujeme i na humanitární činnost, protože si uvědomujeme, že čím rychleji překonáme současnou krizi, tím dříve se budeme my i všichni ostatní moci věnovat naší běžné pracovní náplni.

V první jarní vlně koronaviru vznikl projekt “Vietnamci pomáhají”, do kterého se zapojilo mnoho Vietnamců z celé ČR. Hlavním cílem projektu bylo vybudovat veřejný informační kanál, který propojoval dobrovolnickou činnost mezi vietnamskou komunitou a českou společností, a to prostřednictvím webových stránek nebo sociálních sítí. Podařilo se informovat širokou veřejnost o tom, kde a jak jednotlivci dobrovolně pomáhali. Propojili se vietnamské firmy, které darovaly roušky a potraviny, se sociálními službami. Dokonce i skrze projekt šla menší finanční podpora z české strany do vietnamské komunity. Vzhledem k úspěšnosti projektu jsme se rozhodli pokračovat a posunout ho ještě o level výš.

Vietnamci pomáhají 2.0 (VP 2.0)

Proč sbírku organizujeme?

Vzhledem k aktuální situaci, kdy se ČR ocitá ve druhé vlně COVID-19 se vytvořila verze Vietnamci pomáhají 2.0 (dále jen VP 2.0), která byla předána do správy neziskovkám. Hlavním cílem verze VP 2.0 je posunout iniciativu do projektů, které budou mít i offline strukturu a budou mít možnost se díky získaným grantům a finančním podporám aktivně zapojit do pomoci v ČR.

V rámci VP 2.0 bychom chtěli naši pomoc rozšířit na sociální služby, domovy důchodců, azylové domy, dětské domovy, matky v nouzi, handicapované děti a bezdomovce, prostě všude tam, kde lidé potřebují pomoc i mimo dobu koronaviru. Existuje mnoho neziskových organizací se zaměřením na tuto oblast, ale v aktuálním krizovém stavu “běžná” pomoc nestačí a je potřeba, aby tato oblast získala více zdrojů. I zde můžeme ukázat, že když se Vietnamci a Češi spojí, mohou šířit větší dobro.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance ze sbírky budou použity na nákup potřebných věcí a jejich následnou distribuci organizacím Vigvam a Azyláky.

50 000 Kč bude rozděleno na:

  • Nákup roušek pro organizaci Azyláky – cca 30 %
  • Nákup školních potřeb pro organizaci Vigvam, ktetrá pomáhá ovdovělým rodinám s dětmi – cca 50 % 
  • Náklady na distribuci (doprava, krabice, skladování) – cca 20 až 30 % 
Vietnamci pomáhají 2.0 (VP 2.0)
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 1. 2021 16:48
DobroDárce
100 Kč  •  19. 11. 2020 22:47
Honza
100 Kč  •  18. 11. 2020 21:27
Hodně štěstí

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vzkazy

Honza
100 Kč  •  18. 11. 2020 21:27
Hodně štěstí
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 1. 2021 16:48
DobroDárce
100 Kč  •  19. 11. 2020 22:47

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám