Úspěšně vybráno:

Přispěli jste na výtah pro Adrianku

Vybráno 0 Kč 672 714 Kč
630 000 Kč
 -
324 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
28 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste na výtah pro Adrianku

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jitka Dupuy
Datum přidání
8. 12. 2021
Poslední aktualita

6. 8. 2023 12:35

Ještě jedno poděkování po roce ❤️

Milí dárci, již přes rok používáme výtah, který jsme získali jen a jen díky vaší štědré pomoci. Je to pomůcka, ktera v domě se schody, je tím největším pomocníkem při péči o Adrianku, především po stránce fyzické. Přikládám dvě fotky, z kterých je patrné, že nám úsměv z tváří mizí jen, když je opravdu zle. A to i pak si vždy říkám, že může být ještě hůř. Některé z vás znám moc dobře, ale jsou mezi vámi tací, které osobně neznám. O to víc mě dojímá vaše společná pomoc nám❤️Přeji vám všem krásné letní dny, ať se vám daří, jste zdraví a spokojení. 
Jitka – maminka Adrianky 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Adrianka měla těžký start do života. Narodila se s vrozenou cytomegalovirovou infekcí a tři měsíce bojovala o život na jednotce intenzivní péče. Adrianka sama nechodí, jen s dopomocí, umí sedm slov a velmi dobře neverbálně komunikuje. Se všemi činnostmi a potřebami je závislá na svém okolí.

Nyní Adrianka potřebuje finančně nákladný výtah, aby pro ni přesouvání z patra do patra v domácím prostředí bylo jednodušší. 

Komu pomůžeme?

Adrianka je čtrnáctiletá malá slečna, která měla velmi těžký start do života. Narodila se s vrozenou cytomegalovirovou infekcí a tři měsíce bojovala o život na jednotce intenzivní péče. Věděla ale, že to musí zvládnout, protože na ní čekala její úžasná milující rodina – rodiče a tehdy pětiletý bráška a tříletá sestřička. Také určitě věděla, že má na tomto světě své nezastupitelné a jedinečné místo a schopnost ukázat všem kolem sebe, o čem život doopravdy je a jak je důležitý každý prožitý moment. 

Přestože Adrianka stále dělá pokroky, byť malé a s vrstevníky neporovnatelné – sama nechodí, jen s dopomocí, umí sedm slov, umí velmi dobře neverbálně komunikovat a se všemi činnostmi a potřebami je závislá na svém okolí – je každodenní péče o ní pro její maminku stále náročnější, o to více teď, kdy kvůli svým zdravotním komplikacím nemůže fungovat naplno jako dříve.

Největší problém je pohyb s Adriankou po schodech. Nahoru vyleze po čtyřech nebo vyjde s pomocí díky zpevňujícím ortézám. Dolů je to ale mnohem horší nebo v situacích, kdy je Adrianka nemocná, slabá a není jí dobře. A protože bude stále těžší a těžší, bude i pro pečující osobu, tedy především maminku, cesta po schodech ať už nahoru či dolů náročnější. Nejpraktičtějším a nejbezpečnějším řešením by byl výtah. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na instalaci výtahu v našem novém rodinném domě. Pozemek bohužel nebyl vhodný a dostatečně velký pro stavbu pouze přízemního domu. Adrianka potřebuje ke svému pohybu v domácím prostředí buď chodítko nebo vozíček a je náročné tyto pomůcky, které také nejsou nejlehčí, včetně jí samotné neustále přesouvat po schodech z patra do patra. Výtah by byl velkou pomocí a obrovskou úlevou po fyzické stránce celé rodině, ale především mamince, která o Adrianku pečuje ve dne v noci. 

Pokud se nepodaří vybrat cílovou částku, budou veškeré vybrané peníze uloženy a v budoucnu doplněny částkou z jiného zdroje tak, abychom nákup výtahu mohli uskutečnit za jakýchkoli okolností. 

Pokud se podaří vybrat více, budou peníze použity na pořízení fyzioterapeutických závěsných pomůcek pro domácí využití, na úhradu ergoterapie v Centru Ergoterapie – Play Si. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 8. 2023 12:35

Ještě jedno poděkování po roce ❤️

Milí dárci, již přes rok používáme výtah, který jsme získali jen a jen díky vaší štědré pomoci. Je to pomůcka, ktera v domě se schody, je tím největším pomocníkem při péči o Adrianku, především po stránce fyzické. Přikládám dvě fotky, z kterých je patrné, že nám úsměv z tváří mizí jen, když je opravdu zle. A to i pak si vždy říkám, že může být ještě hůř. Některé z vás znám moc dobře, ale jsou mezi vámi tací, které osobně neznám. O to víc mě dojímá vaše společná pomoc nám❤️Přeji vám všem krásné letní dny, ať se vám daří, jste zdraví a spokojení. 
Jitka – maminka Adrianky 

7. 10. 2022 10:32

Adrianka a maminka děkují za výtah ❤️

Naši milí dárci, přestože již víte, že byl výtah  vyroben a nainstalován a od jara jej využíváme, byla bych moc ráda, abyste věděli, že není dne, kdy nepoděkuju, ať už v duchu nebo nahlas 😇  Z přiložených fotografií jistě poznáte, jak moc nám výtah ulehčuje péči o Adrianku po fyzické stránce především. A jelikož se výrobci nečekaně podařilo uplatnit nižší DPH, zbylo dost prostředků, ze kterých může Adrianka dostat různé terapeutické pomůcky jako například speciální houpačky, rehabilitační, ortopedické a logopedické pomůcky a ergoterapie. Péče o Adrianku je celoživotní a vždy bude něco důležitého potřebovat, nejdůležitější je ale láska a té se jí dostává nespočetně od rodiny a okolí. 
Přeji vám všem krásný podzim a děkuji, že jste tu pro nás byli a stále jste ❤️
Jitka – maminka Adrianky 

20. 5. 2022 11:49

Adrianka má výtah!

S radostí a ještě větší vděčností se s vámi chci podělit o tuto skvělou zprávu. Výtah, jehož instalaci jsme objednali díky vám, díky vaší štědré podpoře, byl vyroben a instalován a už jej s Adriankou používáme a je to pomoc neskutečná. 

Je to obrovská úleva v každodenní náročné péči o Adrianku a stále to vnímám jako velký luxus, za který vám všem v duchu denně děkuji. Stejně tak za všechny ostatní pomůcky, které díky vám můžeme naší Adriance dopřát. 

12. 2. 2022 19:12

Výtah pro Adrianku objednán

Ráda bych se podělila o důležitou zprávu a potvrdila, že jsme výtah pro Adrianku již objednali. 

Výtah je ve výrobě a instalace proběhne začátkem dubna. Původně měla být dodací lhůta mnohem kratší, ale bohužel i tady dochází ke zpoždění a veškeré procesy trvají mnohem déle než dříve. Tak moc se na tohoto “pomocníka” těším a denně děkuji a s vděčností vzpomínám na naší sbírku, která právě díky vám byla tak úspěšná. 
Také jsme Adriance objednali krásnou velkou terapeutickou houpačku a duální houpačku tzv helikoptéru, kterou má tak oblíbenou v ergoterapeutickém centru. Jakmile bude vše dodáno a nainstalováno, zdokumentuji a podělím se s vámi o fotografie. 
Srdečně zdravíme a mnohokrát děkujeme.

Jitka (maminka Adrianky) s rodinou 

7. 1. 2022 22:28

Poděkování

Ráda bych poděkovala všem milým dárcům. To, co se před pár týdny zdálo nemožné, se stalo skutečností a budeme mít v našem novém domě výtah. Cítím obrovskou úlevu, protože vím, že tímto bude každodenní náročná péče o Adrianku jednodušší. 

Děkuji každému z vás, za vaše štědré dary a všechna další sdílení. Je tolik dobra a solidarity kolem nás. Konečná částka sbírky je vyšší než bude cena výtahu, za což jsem nesmírně vděčná, protože budeme moci pořídit Adriance i další fyzioterapeutické a jiné kompenzační pomůcky či dopřát více terapií, například ergoterapii či fyzioterapii. 

Jitka (maminka Adrianky) s rodinou 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat