ABA program pro Thea

Vybráno 0 Kč 0 Kč
120 000 Kč
55 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Tereza Denková
Datum přidání
20. 9. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka slouží pro Theodora Dlouhého, který trpí autismem, ADHD, VD a SMR. Theovi je necelých 7 let. Velice statečně se se svým složitým osudem od malička pere. Nicméně potřebuje také velkou podporu okolí. A to nejen rodiny, ale i terapeutickou podporu, která v současné chvíli v ČR není jakkoli pojišťovnou hrazená. Již od Theových 4 let následujeme ABA program. Já – jakožto Theova máma se dlouhodobě vzdělávám v tomto oboru, abych mohla Thea co nejvíce podpořit, ale k tomu potřebuji odborné vedení a někoho, kdo dokáže analyticky sestavit plán na základě dat, která sbírám. Tato práce je nejen velice efektivní a záslužná, ale také není zadarmo. A protože díky Theově handicapu nemůžu chodit do práce nebo alespoň na brigády, tak musím zvažovat jiné cesty získání financí – tzn. donace.

Komu pomůžeme?

Jak jsem již zmínila, Theo ABA program následuje už několik let. Za tu dobu nejen já, ale i okolí vidí jasný progres, ať už se jedná o oblast sebeobsluhy, hygieny či sociálních vztahů nebo komunikace. I když vidíme pozitivní zlepšení, pořád má ve všech oblastech velké rezervy oproti vrstevníkům. Takže stále je zapotřebí s ním intenzivně pracovat.
Theo je prozatím neverbální autista, převládají u něj znaky, ale již se rozšiřuje jeho repertoár hlásek a začíná spojovat slova. Takže pokud vše půjde dále jako doposud, Theo i přes svůj handicap bude mluvit a snad se s námi jednoho dne podělí i o své myšlenky a nápady.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou konkrétně použity na uhrazení služeb behaviorální analytičky, která dělá Theovi pravidelně screening, abychom věděli, kam se naše práce ubírá. Dále se do služeb zahrnuje také online supervize mé práce s Theem, kdy naše behaviorální analytička sleduje mojí práci s Theem a pomáhá mi ji zefektivnit. Také zpracovává naše nasbíraná data ohledně Theova chování, abychom věděli, na co se máme dále zaměřit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám