Sbírka ukončena:

Nové auto pro Adámka s autismem a jeho dva sourozence

Vybráno 0 Kč 6 750 Kč
500 000 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
675 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
120 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Nové auto pro Adámka s autismem a jeho dva sourozence

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
20. 12. 2022

Představení sbírky

Adámkovi je 9 let, trpí poruchou autistického spektra a mentální retardací. Adam je plně závislý na péči druhé osoby, nemluví, je celodenně na plenkách, má afekty v důsledku své diagnózy, vyžaduje neustálou pozornost, velmi špatně navazuje sociální kontakty. Rodina potřebuje nový vůz pro převoz Adámka do speciální školy, k lékařům apod. Velmi by jim to ulehčilo organizaci času a péči o Adámka i jeho další dva sourozence, Filipa a Vanessku. Jejich současný vůz je ve špatném technickém stavu, navíc je vypůjčený, proto by velmi ocenili jakýkoliv příspěvek na nové či starší auto, kam by se vešla celá rodina a kde by se především Adámkovi cestovalo pohodlně a bezpečně do školy i k lékařům.

Komu pomůžeme?

Již ve školce se Adam projevoval spíše samotářsky, byl vyčleněný z kolektivu, nevydržel na nic čekat a občas se projevoval agresivně vůči sobě i ostatním. Dodnes je Adámek stažený do svého světa, je přecitlivelý, vadí mu hluk, křik, zvonek apod. Má své stereotypní rituály, které se musí striktně dodržovat, jinak hrozí afekt. Adámek je od předškolního věku fascinován budíky a hodinkami, rád sleduje hodiny, ručičkové i digitální, vydrží je sledovat i hodinu v kuse. Má rád trampolínu, jinak se zabaví například pobíháním po domě nebo sledováním televize, sám se jiné činnosti nedokáže věnovat, nebo jen velmi omezeně. Neorientuje se ve vlastním prožívání ani v prožívání druhých osob, mimo domov se nemůže pohybovat samostatně. To je jen malý výčet toho, jak náročná péče o dítě s autismem je. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Na nový vůz. Rodina má nyní starší vůz, který je vypůjčený, nyní však  vyprší technická a další kontrolou už vůz velmi pravděpodobně neprojde, navíc je velmi malý. Adámek má dva sourozence, sestřička Vanesska je ještě v autosedačce a děti se do auta nemohou vejít. Děkujeme za každý příspěvek pro Adámka. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  16. 4. 2023 19:33
Hanka
200 Kč  •  15. 4. 2023 12:59
🍀
Velkorysý dárce
117 Kč  •  16. 1. 2023 20:05
Dobrosrdečný dárce
333 Kč  •  14. 1. 2023 6:48
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 1. 2023 5:19
Velkorysý dárce
500 Kč  •  11. 1. 2023 22:46
DobroDárce
500 Kč  •  10. 1. 2023 16:30
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  4. 1. 2023 12:25
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  4. 1. 2023 12:11
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  23. 12. 2022 11:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat