Adámek rybaří s ALFA TEAMEM

Vybráno 0 Kč 2 300 Kč
240 000 Kč
51 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Šárka Dokulil
Datum přidání
16. 9. 2022

Představení sbírky

Jsme rodiče báječného chlapečka, kterému však život nadělil do vínku mnoho zdravotních problémů. Dlouho jsme se s nimi potýkali sami. Před pár dny se nám ozvali kluci z ALFA TEAMU, kterým se splnil velký sen a budou se účastnit soutěže ve sportovním rybaření. A tihle kluci Petr Janeček a René Perlík se rozhodli, že by chtěli splnit sen i někomu dalšímu a ozvali se nám. Našim největším snem je to, aby náš milovaný syn mohl běhat s ostatními dětmi a normálně si hrát.  A kluci se rozhodli nám s naším snem pomoci prostřednictvím této sbírky :-) 

Komu pomůžeme?

Adámek je usměvavý kluk, který moc chce chodit, běhat, hrát fotbal a dovádět s kamarády. Do života mu ale vstoupila nemoc a ta jeho životní cestu dost zkomplikovala. Adámek je ale pořádný bojovník, stejně jako my, jeho rodiče a tak jsme si řekli, že se s nepřízní osudu popereme a fatální prognózy prostě změníme. 

Adámkova diagnóza je velice komplikovaná. Krom toho, že se narodil předčasně, byla mu po porodu zjištěna ještě vrozená vývojová vada atrezie jícnu a v dalších dnech ještě vada srdce. Den po porodu podstoupil svou první operaci. V následujících týdnech následovalo dalších 5 operací.  Domů se z nemocnice dostal poprvé ve svých 120 dnech. Všichni jsme si tehdy mysleli, že nejhorší je za námi a už bude jen dobře. Jak jsme se pletli! V 9 měsících byl Adámkovi zjištěn nádor na mozku a pobyty v nemocnici začaly nanovo. Celou dobu jsme byli s ním a řekli si, že pokud nepřestane bojovat on, nepřestaneme ani my. A tak už naše cesta trvá šestým rokem. Za tu dobu jsme zvládli mnohé. Díky cílené, kvalitní a pojišťovnou nehrazené rehabilitaci dneska Adámek zvládne stát s oporou a v chodítku ujde i nějaké kroky. Stále je však před námi dlouhá cesta.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Adámkovi pokroky jsou neskutečné. Každý den nám ukazuje, jak velký je to bojovník. Ale i ti nejlepší bojovníci někdy potřebují pomoc. Nám pomáhá v boji s nemocí cvičení. Proto bychom rádi vybrané prostředky použili na placení tolik potřebných rehabilitací, případně na nákup pomůcek vhodných pro cvičení s Adámkem.

Pokud vás náš příběh zaujal a chtěli byste vědět, kam jezdíme cvičit, níže jsou naši favorité.

Každý týden navštěvujeme hipoterapii v Toulcově Dvoře, kde za 20min lekci platíme 350Kč. 

Dvakrát ročně jezdíme na měsíc do lázní Teplice, kde za každý pobyt doplácíme 7.000Kč. V lázních bychom velmi rádi vyzkoušeli přístroj lokomat. Cena 10 lekcí je 35.000Kč. Lokomat pojišťovna neproplácí. 

Jezdíme na neurorehabilitační kliniku Astra, kde za 50 min terapie platíme 1.200Kč.

Navštěvujeme ergoterapii v centru PlaySi, kde 45 minut terapie stojí 1.500Kč

S Adámkem jezdí domů cvičit fyzioterapeutka Ingrid Svačinková, které platíme 1.600Kč za hodinu cvičení.

Nemáme zatím žádnou zkušenost se sbírkou tohoto typu a kdyby se nám neozvali kluci z ALFA TEAMU, asi bychom nenašli odvahu poprosit někoho o pomoc. Budeme velice vděčni za jakoukoliv částku, která nám pomůže přiblížit se zase o krůček dál k našemu vysněnému cíli. Budeme moc rádi i za Vaše sdílení, díky kterému naši sbírku uvidí co nejvíce lidí. Děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 9. 2022 17:37
Lucka
2 000 Kč  •  16. 9. 2022 11:31
❤❤❤

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Lucka
2 000 Kč  •  16. 9. 2022 11:31
❤❤❤
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  23. 9. 2022 17:37

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám