Úspěšně vybráno:

Adélce na neurorehabilitace

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
10 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Adélce na neurorehabilitace

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
29. 11. 2022

Představení sbírky

Adélka je už patnáctiletá slečna s paleocerebelárním syndromem. Adélka od narození docházela do Dětského rehabilitačního stacionáře v Hlučíně, kde měla pravidelně potřebné podpůrné terapie a rehabilitaci v rámci denního pobytu. Tato pravidelná rehabilitace je vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nutná prakticky po celý život. V 8 letech musela přejít do školského zařízení (speciální školy) a na rehabilitaci dochází jen ambulantně. Bohužel potřebné neurorehabilitace nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou, a proto se na nás její rodiče obracejí o pomoc.

Komu pomůžeme?

Zdravotní stav Adélky vyžaduje péči 24 hodin denně, spoustu vyšetření a časté návštěvy nemocnici. Je sledována kvůli dvěma srdečním vadám, kvůli kterým se snadno unaví, ale díky pravidelnému pohybu a cvičení je stabilizována a nemusí zatím na operaci. Neslyší, nemluví, komunikujeme pomocí upravené znakové řeči a obrázků, má těžkou mentální retardaci, takže někdy je to opravdu těžké se domluvit. Prodělala dvě operace mozku, ale umí dát najevo své emoce, dokáže se smát. Má takový svůj šťastný spokojený svět.

Její zdravotní stav vyžaduje neustálou rehabilitaci. Rodiče s Adélkou dojíždějí na speciální neurorehabilitace do dětského rehabilitačního stacionáře v Hlučíně, které pojišťovny bohužel nehradí. Adélce ovšem vyhovují a pomáhají udržovat její zdravotní stav takový, aby se dále nezhoršoval. Musí rehabilitovat prakticky po celý život. Samostatnou chůzi zvládne jen na kratší vzdálenosti. Má slabé svaly, problémy s rovnováhou, deformity přednoží a proto je nutný zdravotní kočárek. Také byl rodičům lékaři doporučen aktivní vozík, aby se Adélka mohla pohybovat trochu samostatně. Vzhledem k tomu, že má Adélka časté absence ve škole, je také dojíždění do speciální školy opravdu hodně časově náročné. Do práce může jen jeden s rodičů, což začíná být těžké finančně zvládat, obzvláště ještě i s pořízením aktivního vozíčku a hrazení speciálních neurorehabilitací.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zaplacení neurorehabilitací, které Adélka vzhledem ke svému zdravotnímu stavu velice potřebuje a jsou pro ni nepostradatelné. Bohužel však na tyto rehabilitace zdravotní pojišťovna nepřispívá.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
30 000 Kč  •  29. 11. 2022 16:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat