Sbírka ukončena:

Claudii na asistenci při rehabilitaci

Vybráno 0 Kč 6 000 Kč
50 000 Kč
 -
12 dárců
Celkem se zapojilo
500 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Claudii na asistenci při rehabilitaci

Vybráno 0 Kč 6 000 Kč
50 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Erika Dzurňáková
Datum přidání
9. 5. 2023

Představení sbírky

Claudie (16 let) před čtyřmi roky prodělala ischemii míchy. Do té doby, relativně zdravé dívce se otočil život vzhůru nohama nejen jí, ale i celé rodině. Claudii ochrnuly nohy, částečně trup a ruce. Dívka, která ráda tančila, kreslila, hrála si se svými vrstevníky. Hospitalizace v dětské nemocnici, následně na spinální jednotce a poté téměř půlroční pobyt v rehabilitačním ústavu Luže-Košumberk.

O Claudii celodenně pečuje maminka Erika (samoživitelka), která se stará o další tři Claudiiny sourozence.

Sbírka má Claudii umožnit tří týdenní rehabilitaci v Centru Paraple, kde bude moci intenzivně nacvičovat sebeobsluhu, posílí svůj zbytkový svalový potenciál.

V září 2023 Claudie začne studovat obor Prodavač a výrobce lahůdek na střední škole Gemini, aby mohla být víc samostatná a nezávislá na mamince, budou ji doprovázet osobní asistenti.

Claudie si nedávno vybrala svůj nový odlehčený vozík Panthera U3 light, který je od toho současného lehčí více jak o polovinu, tedy pouhých 7 kg i s doplňky na míru. Při zkouše vozíku se Claudie rozzářila štěstím, mohla se snadno pohybovat sama.

Komu pomůžeme?

Claudie o sobě napsala:

Jmenuji se Claudie Putnová a je mi 16 let. Bydlím s mámou a třemi sourozenci v Brně.

Když jsem se jednoho dne narodila, byla jsem přiškrcena pupeční šňůrou a málem jsem nepřežila. Nakonec to dobře dopadlo. Ve třetím měsíci jsem dostala oboustranný zapal plic. Doktorka mi píchla očkování, ale to neměla. Ještě ten den jsem začala modrat, třepat se. Prostě umírat. Už jsem opouštěla svoje tělo, na třetí pokus defibrilace jsem naskočila.

Pak se mi začali projevovat další zdravotní problémy. Zapadal mi jazyk, třepání, záchvaty. Projevovalo se to jako epilepsie, ale nebyla to. Mámě řekli, že mám možná febrilní křeče. Do teď nevědí, co to bylo. Mámě řekli, že do 5 let umřu a že se má ke mně chovat, jako kdybych tady měla být poslední den Uběhlo těch 5 let a já žiju dál.

Časem se začaly projevovat jiné zdravotní problémy. Modřiny po těle, zničehonic jsem omdlela při jídle, pálení očí, bolení hlavy, brnění nohou a rukou, od slabosti jsem si nemohla stoupnout. Někdy to trvalo den, někdy týden, jindy jen hodinu. Doktoři si mysleli, že si to vymýšlím. I přes to jsem dál chodila tancovala. To byl můj sen, tanec!

No a jednoho dne mě boleli záda, šla jsem do školy ještě po svých. Blbla ve škole, jako každé dítě a zničehonic na mě přišel nával. Takové teplo do celého těla. Řekla jsem kamarádce, aby mi podala pití. Podala mě ho a vypadlo mi z ruky. Prostě, jako kdyby mi odešel sval. Nezvedla jsem nic, ani tužku. Moje ruce byly jako guma. Zkusila jsem jít, ale cítila že padám. Tak jsem si sedla a znecitlivěli mi nohy, ruce, trup, břicho. Nemohla jsem sedět, nic dělat.

Odvezli mě do nemocnice, tam jsem byla 3 měsíce, skončila jsem na ARO a opět jsem cítila, že umírám. Selhal mi autoimunitní systém. Do toho jsem dostala infarkt míchy.

Byla jsem jako tělo bez duše. Koukala jsem do zdi, krmili mě… Převezli mě do Bohunic na Spinální jednotku, kde jsem byla 4 měsíce. Začala jsem cvičit a trošku se zlepšovat, nabírat sílu. Začala jsem hýbat rukama, vrátil se mi částečně cit do rukou i síla. Pak sem jela do Luže-Košumberk a tam jsem byla 6 měsíců. Učila jsem se, jak se přesunout na vozík, jak se najíst, jak sama jezdit, jak se koupat, jak se obléct, jak po sobě uklidit, jak uvařit a tak dále a o hodně se mi to zlepšilo.

Doktoři řekli, že se budu jen zhoršovat. Jenže já jako zázrakem žiju a pomalu se zlepšuji. Doktoři to nechápou. Co se týče citlivosti, začala jsem víc cítit ruce, prsa. Břicho už míň a nohy necítím vůbec. Pomalu se mi probouzejí nervy.

Bojuji. Bojuji za sebe, za svůj život a musím být silná.

Claudie je žačkou 9. třídy ZŠ, kvůli svému hendikepu má individuální studijní plán. Paní učitelka za Claudií dochází každý den na dvě hodiny. I přesto se vědomostmi vyrovná svým spolužákům.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Sbírka je primárně určena na dofinancování osobní asistence při intenzivním rehabilitačním pobytu Claudie v Centru Paraple ve výši 6 000 Kč.

Dále na osobní asistenci při cestování do/ze školy pro školní rok 2023/ 2024 odhadem ve výši 45 000 Kč. Hodina osobní asistence v současné dle ceníku je ve výši 135 Kč/ hodina.

Pokud by se vybrala vyšší částka, bude použita na dofinancování nového odlehčeného mechanického vozíku Panthera U3 light s doplatkem 61 392 Kč. Claudii tento vozík při zkouškách vykouzlil úsměv na tváři. Pohyb na vozíku byl najednou tak snadný.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
100 Kč  •  5. 7. 2023 19:13
DobroDárce
100 Kč  •  19. 6. 2023 12:35
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  19. 6. 2023 12:30
Milý dárce
400 Kč  •  10. 6. 2023 16:46
DobroDárce
300 Kč  •  1. 6. 2023 12:39
Terka
500 Kč  •  29. 5. 2023 18:24
❤️
Jarmila V.
1 000 Kč  •  17. 5. 2023 8:40
Držím palce, ať jde vše lépe a lépe!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  10. 5. 2023 22:52
DobroDárce
500 Kč  •  10. 5. 2023 19:35
Rodina Vašíčkovi
500 Kč  •  10. 5. 2023 15:33
Držím ti palce ❤️
Milý dárce
1 000 Kč  •  9. 5. 2023 23:19
DobroDárce
300 Kč  •  9. 5. 2023 16:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat