Sbírka ukončena:

Osobní asistenci pro maminku Hanku s DMO

Vybráno 0 Kč 4 650 Kč
od 5 dárců
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
930 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Osobní asistenci pro maminku Hanku s DMO

Vybráno 0 Kč 4 650 Kč
od 5 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petr Rybák
Datum přidání
18. 7. 2022

Představení sbírky

Hanka je velká bojovnice a také velice nadaná malířka. Hlavně je velmi hodná a šikovná maminka. Bohužel je ale odkázána na péči ostatních. Potřebuje asistenci 24 hod. denně a bez pomoci asistenční služby by si nemohla plnit své sny a podílet se na fungování rodiny.

Komu pomůžeme?

Hanka se po těžké dětské mozkové obrně pohybuje na invalidním vozíčku, kdy je odkázána na pomoc okolí a hlavně asistenční služby. Její zdravotní stav jí byl diagnostikován již v dětství  ( DMO s těžkou deformitou páteře ) , od mládí byla Hanka velice aktivní a vždy si našla čas a prostor pro své umělecké vlohy ( malování obrazů ústy ).  I přes tuto nemoc se nám narodil náš malý zázrak – Natálka, krásná a zdravá teď již 3,5 letá dcerka plná života. Bohužel s tímto darem začaly i starosti, jelikož čím je naše holčička starší, tím více pozornosti a času potřebuje, a tím méně se mohu věnovat Hance. Bohužel i s přibývajícím věkem, se Haničce její zdravotní stav zhoršuje a potřebuje více rehabilitace, aby po celodenním sezení ve vozíčku její záda tolik netrpěly. Sice se snažím Haničce věnovat co nejvíce času, ale bohužel nedokáži naplnit její potřeby a potřeby Natálky ve stejný čas. Proto Hanka využívá služeb asistence, kteří ji doprovází k lékaři a pomáhají jí k samostatnosti a také k tomu, aby se mohla aktivně zapojovat do chodu domácnosti a výchovy naší dcery.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly použity na zaplacení dostatečného množství  hodin asistenční služby, která Hance velice pomáhá jak v jejím osobním, tak i duchovním životě a na úhradu nákladů spojených s fyzioterapií. Asistenční služba je pro Hanku velice důležitá součást života, ale bohužel i velmi nákladná. Proto chceme  požádat o pomoc touto formou a všem moc děkujeme za finanční pomoc, kterou zašlou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  15. 9. 2022 14:03
Hanka
300 Kč  •  9. 9. 2022 16:53
🍀
Milý dárce
2 000 Kč  •  10. 8. 2022 20:43
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  1. 8. 2022 12:43
Milý dárce
300 Kč  •  30. 7. 2022 13:51

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat