Sbírka ukončena:

Asistent ve škole pro neslyšící autistku Kačenku

Vybráno 0 Kč 6 500 Kč
61 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
1 300 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Asistent ve škole pro neslyšící autistku Kačenku

Vybráno 0 Kč 6 500 Kč
61 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Kateřina Kavalířová
Datum přidání
20. 7. 2022

Představení sbírky

Chtěla bych Vás požádat o pomoc pro moji dceru Kateřinu s uhrazením asistenta spojené se svozem, který by Kateřinu doprovázel do školy pro sluchově postižené a také na pravidelné hodiny surdologopedie ( znakovou řeč ).

Moje 8-mi letá dcera má kombinovaný hendikep. Narodila se oboustranně silně neslyšící, dále ji přibyla diagnóza nemluvící, mentální retardace, autismus, ADHD, má Rett-like syndrom, KBG syndrom, bipolární poruchu, .....

Na nové školní pololetí ( od září 2022 do ledna 2023 ) dostala moje dcera Kateřinka od organizace, která tyto služby mé dceři poskytuje ( Liga vozíčkářů ) rozpočet 61 tisíc.

Komu pomůžeme?

Pomohlo by se mé 8-mi leté dceři Kateřině, která má kombinovaný hendikep ( je oboustranně silně neslyšící, je nemluvící, má mentální retardaci, autismus, ADHD, má Rett-like syndrom, KBG syndrom, bipolární poruchu, ..... )

Školní zařazení je pro moji dceru hodně těžké. Ve třídě speciální školy, kam moje dcera Kateřinka chodí, je včetně mé dcerky pět dětí, které paní učitelka učí verbální (mluvenou) řečí za pomoci asistenta pedagoga. S pomocí SPC byl mé dceři umožněn třetí pedagog.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Ve třídě speciální školy, kam Kateřinka chodí, je včetně mé dcerky pět dětí, které paní učitelka učí verbální (mluvenou) řečí za pomoci asistenta pedagoga, který dětem znakuje. Foniatrické vyšetření Kačenky nám ale potvrdilo, že nikdy nebude verbálně mluvit, nenaučí se ani číst a psát psací písmo, aby tak do školy mohla nadále docházet, musí mít proto ještě vlastního (třetího) pedagoga, kterého bychom chtěli uhradit z vybraných peněz ze sbírky.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  16. 8. 2022 18:11
Štědrý dárce
200 Kč  •  31. 7. 2022 14:06
Laskavý dárce
100 Kč  •  26. 7. 2022 19:56
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  26. 7. 2022 12:40
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 7. 2022 18:00

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat