Sbírka ukončena:

Auto pro bojovníky Adélku a Matyáška

Vybráno 0 Kč 103 783 Kč
1 000 000 Kč
 -
96 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro bojovníky Adélku a Matyáška

Vybráno 0 Kč 103 783 Kč
1 000 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
17. 6. 2022

Představení sbírky

Adélka a Matyášek jsou sourozenci, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou – kongenitální myopatií CCD. Každý den s touto zákeřnou chorobou bojují jako malá lvíčata a snaží se dělat a zažívat vše, jako jejich vrstevníci. Jejich velkým snem je chodit a běhat jako ostatní děti. Věří, že to dokážou, proto pravidelně podstupují mnoho terapií, které jim pomáhají. Protože jsou dva a jeden bez druhého nedají ani krok, jsou přesuny na tyto terapie velice náročné. Potřebují pomoc s pořízením speciálního a na míru upraveného automobilu.  

Komu pomůžeme?

Nejdříve bych vám chtěla poděkovat o zájem si přečíst příběh našich dětí – Adélky a Matyáška.

Matyášek se narodil v roce 2010 jako donošené miminko akutním císařským řezem pro odloučení placenty. Byl kříšený a kvůli špatném zdravotnímu stavu strávil 6 týdnů na novorozenecké JIPce. Měl problémy s dýcháním, polykáním a téměř se nehýbal. Lékařům se jeho zdravotní stav nezdál, proto odebrali spoustu vzorků na nejběžnější svalová onemocnění, které vyšly negativně, a propustili nás domů. Zdravotní problémy přičítali těžkému porodu a doporučili jedinou terapii – intenzivní rehabilitaci. 

Adélka se narodila v roce 2012 předčasně ve 33. týdnu, také císařským řezem, pro alteraci ozev. Původní informace, že to bude zdravá holčička, vzaly za své ihned po porodu. Adélka měla stejné poporodní problémy jako její bráška, navíc znásobené nedonošeností. Lékaři se pustili do nového vyšetřování diagnózy. Trvalo ještě celé dva roky, než nám řekli konkrétní typ postižení našich dětí. V září 2014, kdy Adélku hospitalizovali na dětském ARU kvůli těžkému zápalu plic, nám volali z genetiky, že děti trpí Kongenitální myopatií typu CCD a mutací genu RYR1. Je to velice vzácné onemocnění.  Nicméně zápal plic a následné multiorgánové selhání mělo na Adélku špatný dopad a Adélka je od té doby upoutaná na plicní ventilátor, který jí pomáhá dýchat.

Adélka i Matyášek jsou velicí bojovníci. Mají stejné zájmy a touhy jako jejich vrstevníci. Jejich největším snem je, že jednou budou chodit a běhat jako ostatní děti. Bohužel jedinou šancí na zlepšení jejich zdravotního stavu je intenzivní cvičení a rehabilitace. Je to dřina, ale oba to zvládají na jedničku. Jsou to chytré děti a vše co přichází, přijímají s pokorou.

Maty s Adélkou všechny terapie, jako správní parťáci, absolvují společně. Společně navštěvují i stejnou základní školu. Dojíždění na terapie, k lékařům, ale i do školy,  je s jejich růstem a vývojem stále složitější a náročnější. Všechny kompenzační pomůcky jsou potřeba dvakrát. Proto potřebují vaši pomoc. 

Pomůžete jim? Děkujeme

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na pořízení automobilu a jeho následnou úpravu pro přepravu dvou invalidních vozíčků. Je velice těžké cestovat se dvěma dětmi na invalidních vozíčcích. Speciálně upravené vozidlo ulehčí přesuny automobilem nejenom na terapie, ale také každý den do školy.

Pokud by se podařilo vybrat vyšší částku, tak budou peníze použity na částečnou úhradu bezbariérových úprav, konkrétně na pořízení speciálního stropního zvedacího systému, který umožní komfortnější, rychlejší a bezpečnější přesuny dětí v domácnosti. Část peněz bychom využili také na úhradu kvalitní neurorehabilitace pro obě děti nebo na doplatky kompenzačních pomůcek, které jsou pro jejich každodenní život nezbytné.

Pokud se nepodaří vybrat cílová částka, tak peníze použijeme na částečnou úhradu výše zmíněných pomůcek.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Dokončené Dobrovýzvy

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat