Auto pro brášky Páťu a Danečka se vzácnou genetickou vadou

Vybráno 0 Kč 230 245 Kč
900 000 Kč
21 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Pavla Greulich
Datum přidání
20. 5. 2022

Kdo sbírku organizuje?

Dobrý den.

Jsem maminka dvou synů, oba s genetickým syndromem HCFC1, který u nich způsobuje centrální svalovou hypotonii a střední mentální retardaci. U obou synů je také diagnostikována mikrocefalie, což je předčasné ukončení růstu mozku a celé hlavy, oba dva také bojují s atetózou, což jsou pomalé kruhovité pohyby, nedokáží udržet prsty a nohy v klidu. Když jsou kluci nemocní, tak se problémy s atetózou zvýrazní. Díky syndromu HCFC1 jsou oba moji chlapci postiženi kraniofaciální dysmorfií, jedná se o abnormální charakter rysů lebky a tváře. V jejich případě je dysmorfie projevena výrazně vysokým čelem, semiptózou očních víček (oční štěrbiny jsou užší, než je pro Evropany obvyklé), a širokým kořenem nosu. Špatná jemná a hrubá motorika. Syndrom HCFC1 zahrnuje také epileptická onemocnění, která zatím u synů nepropukla, tak snad to i takto zůstane …

Komu pomůžeme?

Ráda bych Vám náš příběh vyprávěla od začátku … 

S Patričkem jsem byla cca po dvou týdnech druhý den opět v nemocnici potom, co jsem měla divný pocit a pnutí břicha. Šla jsem na kontrolu a ultrazvuk. Doktor mě chtěl poslat domů, že je dost času na porod. Po detailní kontrole a analýze zpráv z velkých ultrazvuků mi sdělil, že Patrick musí jít ven následující den, hrozila mu váha pouze okolo 2 kg, což bylo velmi málo. Byla jsem psychicky na tom špatně a několikrát brečela. Tolik jsem chtěla děti a teď je něco špatně? Patriček se narodil 30. 6. 2015 o 10 dní dřív s váhou 2.430 g a 47 cm. Během porodu došlo ke značnému útisku hlavičky a byla patrná velmi silná centrální svalová hypotonie. Bohužel jsem proto nemohla Patricka vůbec kojit, k prsu se nedokázal přisát a neměl sílu, aby se z něj sám napil. Pár dní po porodu nás čekal převoz do Plzně kvůli špatnému sacímu reflexu, byl proto od narození vyživován sondou. Do Plzně jsme byli převezeni také proto, že Patriček nevypadal jako klasické miminko. Nakonec byl na sondu napojený 17 dní a propuštěni domů z nemocnice jsme byli až 21. den jeho života. V Plzni se také zjistilo, že Patrick má propustnou srdeční chlopeň a má u srdce 3 papilární svaly. Dodnes chodíme na kontroly, zda bude potřeba operace či nikoliv.

Syndrom HCFC1 dal synovi do vínku také problémy s nohami, z 90 % stále čekáme, zda bude potřebovat operaci. Patrick začal díky centrální svalové hypotonii chodit až cca 6 týdnů před 3. narozeninami a velmi dlouho chodil o široké bázi, letos v červnu mu bude7 let a doteď nezvládne jezdit na kole ani s kolečky a díky hypotonii má problém i stisknout kliku a otevřít dveře. Patrick je také po operaci levého okohybného svalu a musí nosit brýle. Stále přetrvává také porucha řeči. Přestože už mluví, výslovnost není dobrá a ještě si přidává své pazvuky a skřeky, děti a dospělí mu nerozumí. Má třes v rukou, když se učí psát a obtahovat, tahy jsou kostrbaté a nepřesné i přestože se snaží. Dle psychologa odpovídá aktuálně na 4leté dítě. Různá genetická vyšetření jsme podstupovali řadu let, ale až 13. 12. 2021 jsme se dozvěděli nějaké zjištění. Jak Patrick, tak i jeho mladšího bráška Daniel, mají potvrzený syndrom phenotype HCFC1. Jsme v současné době jediná rodina s tímto syndromem v České republice, a ve světě je známo jen pár případů. Nejhorší na tom je, že tento syndrom je znám pouze u dětí, jedinec dospělého věku není znám žádný. Nevíme tedy, co nás čeká další roky, natož co bude, až budou kluci dospělí.

S manželem jsme si přáli pro Páťu sourozence, kamaráda, parťáka. Jakou jsme měli radost, když se nám na podzim roku 2018 zadařilo. O genetické vadě u Patrička jsme nic nevěděli, vše v té době vycházelo negativně. Když se ale během posledního velkého ultrazvuku ukázalo, že i s Danečkem mám placentu jen poloviční, začala jsem mít obavy. Následovaly cesty do Plzně každý týden na kontrolu, již 4. kontrolu jsem tam musela už zůstat, jelikož Dankovi „utíkalo“ srdíčko. Daneček se po několika dnech v nemocnici narodil 4. 7. 2019 o 23 dní dřív s váhou 1.810 g, 44 cm. Měla jsem pocit, že zažívám Deja Vu, ani Daneček nevypadal jako klasické miminko, a i u něj diagnostikovali lékaři centrální svalovou hypotonii. Také svého druhého syna jsem nemohla v začátku jeho života kojit, i on byl odkázaný na výživu sondou a to 16 dní, po 21 dnech jsme teprve mohli domů. Manžel se mezi tím staral o Patrička. Danečkovi letos v červenci budou už 3 roky, ale odpovídá dle lékařů vývojově na 11 měsíců. Zatím vůbec nemluví, pouze heká, dělá hééé a taháním za ruku vyjadřuje, co chce. Neukáže si na nočník, aby vykonal potřebu, je plně plenkován, sám se lžící se nenají, musím ho krmit. Také ho nosím do schodů a ze schodů, je nestabilní, dost padá a neumí si dát při pádu ruce před sebe. Na ven s sebou stále musíme brát kočárek, protože Daník neujde ani 200 metrů, je hned unavený.

Víme, že Patrickovi velmi prospěla docházka do MŠ s asistentkou pedagoga a přejeme si stejnou příležitost i pro našeho mladšího synka. Bohužel najít školku, kde je méně dětí a zvládnou péči o dítě s potřebami, které má Daniel, není mnoho a ve městě, kde žijeme, jsme vůbec neuspěli. Moc nás podpořila paní ze speciálně pedagogického centra, a nakonec se pro Daníka našla školka, kam od září nastoupí. Školka je ale vzdálená 18 km od našeho bydliště. Znamená to každý den brzo ráno odvést mladšího syna do MŠ mimo město, kde žijeme, a staršího do speciální ZŠ, kde navštěvuje přípravnou třídu, která je ale zase ve městě, ve kterém žijeme. Auto se tak začíná stávat pro naši rodinu vysloveně nutností. S manželem auto nevlastníme žádné, zatím jsme si dlouhodobě půjčovali vozidlo od mé maminky, aby mohl manžel dojíždět za prací, která je vzdálená 27 km a je pro nás naprosto nezbytná, protože já jsem již 7 let omezená v tom, abych do rodinného rozpočtu přispěla, kvůli péči o dva syny se zdravotním handicapem. I tak jsme se ale rozhodli s manželem umožnit synům maximální rozvoj, a proto jsme před dvěma lety pořídili dům, kde mají kluci na zahradě řadu prolézaček a jiných pomůcek pro rozvoj jejich motoriky. Dům samozřejmě splácíme a je to nejvýraznější položka v našem rozpočtu, který je nyní významně napnutý. I tak se nám ale podařilo našetřit 100.000Kč jako základ pro pořízení automobilu, který teď potřebujeme ze všeho nejvíce, abych mohla kluky dopravovat ke specialistům, jako je například SPC, neurologie, klinická psychologie, oční lékař zde u nás, a genetika, imunologie, ortopedie a oční klinika v Praze. V týdnu každý den vozím Patricka do speciální školy a od září nově také Daníka do mateřské školy, kterou se nám podařilo zajistit, bohužel až 18 km od domova. Protože nám tatínek často pracuje i o víkendu, nemohu s kluky ani sama někam na výlet, i proto jsem šťastná a vděčná, že máme alespoň ten dům, kde mohou být venku na zahradě. Ale kluci mají rádi Zoo, dinosaury a taky ježdění na koni. A pokud bych je tam mohla o víkendu vzít sama, měli by velikou radost.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výchova obou synů je velmi náročná, a to především po psychické stránce. Mají spousty problémů, pro zdravé jedince jsou některé věci a způsoby automatické a přirozené, u synů i přes stálé opakování, neví, co mají dělat. Doteď musím staršímu synovi například říct, co si má svléknout a kdy co obléknout, upozorňovat u většiny hlavních jídel, aby vůbec jedl, upozorňovat na čůrání a velkou. Těch příkladů je nesčetně. Mladší syn zase všude s sebou potřebuje stále kočárek a dohled také neustálý. Potřebujeme tedy již auto, do kterého se i pohodlně vejdeme se vším, co je třeba. Udělali jsme si průzkum a našli auto, ve kterém bych se i jako řidička s dvěma kluky cítila bezpečně, Renault Koleos. Na auto jsme složili zatím těch našich našetřených 100.000 Kč a nyní bychom rádi poprosili, jestli jste náš příběh přečetli až do konce a oslovil Vás, přispějte Patričkovi s Daníkem na automobil, který je bude vozit nejen na nezbytná vyšetření k lékařům, ale taky hlavně do školky a školy mezi své vrstevníky, tak jako chodí každé jiné běžné dítě a nakonec také dopraví kluky s maminkou na výlety.

Klukům se navíc blíží narozeniny, mají je v červnu a v červenci. Uděláte jim radost pomocí příspěvku? Budeme vděční za každou korunu.

V případě, kdyby se podařilo vybrat víc peněz, peníze bychom využili k zaplacení pojištění auta a povinného ručení a případně na rozvoj jemné a hrubé motoriky dětí.

Děkujeme, maminka a tatínek Patricka a Daniela, rodina Greulich.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
400 Kč  •  28. 6. 2022 11:09
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  27. 6. 2022 20:49
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 6. 2022 20:40
DobroDárce
100 Kč  •  27. 6. 2022 19:08
DobroDárce
750 Kč  •  27. 6. 2022 18:51
Dobrosrdečný dárce
970 Kč  •  27. 6. 2022 16:32
DobroDárce
300 Kč  •  27. 6. 2022 9:02
Laskavý dárce
500 Kč  •  27. 6. 2022 8:42
DobroDárce
300 Kč  •  26. 6. 2022 22:42
DobroDárce
300 Kč  •  26. 6. 2022 21:01
Milý dárce
350 Kč  •  26. 6. 2022 15:32
DobroDárce
350 Kč  •  26. 6. 2022 11:46
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  26. 6. 2022 8:03
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2022 20:45
Petra J.
215 Kč  •  25. 6. 2022 20:33
Velkorysý dárce
500 Kč  •  25. 6. 2022 20:21
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  25. 6. 2022 12:45
Velkorysý dárce
100 Kč  •  25. 6. 2022 9:32
Velkorysý dárce
300 Kč  •  25. 6. 2022 8:42
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2022 0:50
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  24. 6. 2022 20:14
Velkorysý dárce
500 Kč  •  24. 6. 2022 15:56
Velkorysý dárce
200 Kč  •  24. 6. 2022 12:15
Adéla
300 Kč  •  24. 6. 2022 9:03
Přeji, ať se sbírka vydaří a můžete podnikat s chlapečky plno krásných výletů
Velkorysý dárce
400 Kč  •  23. 6. 2022 23:54
DobroDárce
750 Kč  •  23. 6. 2022 21:53
DobroDárce
500 Kč  •  23. 6. 2022 21:22
Milý dárce
100 Kč  •  23. 6. 2022 10:43
Velkorysý dárce
300 Kč  •  23. 6. 2022 9:32
Petra J.
480 Kč  •  23. 6. 2022 9:18
Štědrý dárce
5 000 Kč  •  23. 6. 2022 7:29
Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 6. 2022 5:37
Milý dárce
500 Kč  •  23. 6. 2022 0:58
Milý dárce
250 Kč  •  22. 6. 2022 23:28
Dárce, který je pro každou dobrost
270 Kč  •  22. 6. 2022 23:23
Anna J.
1 000 Kč  •  22. 6. 2022 23:19
Drzim palecky,aby se podarilo auto zakoupit. Hodne sil!
DobroDárce
100 Kč  •  22. 6. 2022 22:44
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 6. 2022 22:27
Štědrý dárce
100 Kč  •  22. 6. 2022 22:18
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  22. 6. 2022 20:26
Milý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2022 16:07
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 6. 2022 15:37
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 6. 2022 15:34
Velkorysý dárce
500 Kč  •  22. 6. 2022 15:33
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  22. 6. 2022 15:01
Laskavý dárce
300 Kč  •  22. 6. 2022 14:47
DobroDárce
100 Kč  •  22. 6. 2022 12:34
Velkorysý dárce
100 Kč  •  22. 6. 2022 6:03
Velkorysý dárce
460 Kč  •  21. 6. 2022 21:10
Laskavý dárce
300 Kč  •  21. 6. 2022 19:21
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  21. 6. 2022 18:08
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  21. 6. 2022 16:03
Dobrosrdečný dárce
1 300 Kč  •  21. 6. 2022 10:01
Milý dárce
800 Kč  •  21. 6. 2022 9:46
Eva K.
1 000 Kč  •  21. 6. 2022 9:32
Moc držímě pěsti celé rodině, ať se na nové auto podaří co nejdřív vysbírat dostatek peněz a dobře slouží dalších mnoho let! Mamince hodně sil při péči o oba kluky!
Laskavý dárce
500 Kč  •  20. 6. 2022 20:52
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  20. 6. 2022 20:15
Milý dárce
500 Kč  •  20. 6. 2022 19:56
Míša a Eliška
333 Kč  •  20. 6. 2022 10:30
Ať je to tam
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 6. 2022 22:59
DobroDárce
1 000 Kč  •  19. 6. 2022 21:24
DobroDárce
500 Kč  •  19. 6. 2022 20:33
Milý dárce
100 Kč  •  19. 6. 2022 14:05
Štědrý dárce
100 Kč  •  19. 6. 2022 12:49
DobroDárce
300 Kč  •  19. 6. 2022 8:50
Velkorysý dárce
500 Kč  •  19. 6. 2022 7:47
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  19. 6. 2022 7:08
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  19. 6. 2022 0:14
DobroDárce
100 Kč  •  18. 6. 2022 21:49
Velkorysý dárce
200 Kč  •  18. 6. 2022 19:27
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  18. 6. 2022 13:12
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  18. 6. 2022 13:10
Štědrý dárce
100 Kč  •  18. 6. 2022 13:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 6. 2022 10:39
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 6. 2022 10:03
Martin S.
700 Kč  •  18. 6. 2022 9:45
Jste krásná statečná rodina! :-*
Štědrý dárce
100 Kč  •  18. 6. 2022 8:38
Štědrý dárce
500 Kč  •  18. 6. 2022 8:18
Velkorysý dárce
100 Kč  •  18. 6. 2022 7:48
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 6. 2022 2:04
Milý dárce
300 Kč  •  17. 6. 2022 23:32
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  17. 6. 2022 23:08
Milý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 23:01
Prejeme vam mnoho sil❤️
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  17. 6. 2022 22:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  17. 6. 2022 22:48
Milý dárce
900 Kč  •  17. 6. 2022 21:45
Nikola
1 000 Kč  •  17. 6. 2022 21:09
Pro úžasnou mamku a dva skvělé bojovniky🙏
Petra J.
625 Kč  •  17. 6. 2022 10:46
Doufám, že se podaří vybrat co nejvíce. Ať máte aspoň o jednu starost méně. Nemáte to lehké, držte se. ;-)
Velkorysý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 10:36
Velkorysý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 10:30
Milý dárce
2 000 Kč  •  17. 6. 2022 9:07
Dobrosrdečný dárce
222 Kč  •  17. 6. 2022 8:06
Neskutečně silný příběh💙 Přeji chlapečkům radost ze života a vám moc síly.
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 5:45
Velkorysý dárce
100 Kč  •  16. 6. 2022 20:28
Jitka L.
500 Kč  •  16. 6. 2022 18:44
Věřím, že Vám auto bude sloužit a držím Vám i klukům pěsti, ať vše zvládáte tak dobře, jak jen to bude možné 🧡
DobroDárce
500 Kč  •  16. 6. 2022 12:34
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 6. 2022 11:07
DobroDárce
500 Kč  •  16. 6. 2022 9:00
Velkorysý dárce
300 Kč  •  16. 6. 2022 8:30
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 6. 2022 7:54
Velkorysý dárce
100 Kč  •  16. 6. 2022 7:21
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  16. 6. 2022 7:03
Milý dárce
300 Kč  •  16. 6. 2022 6:59
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  16. 6. 2022 6:42
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 23:06
Laskavý dárce
500 Kč  •  15. 6. 2022 22:42
Velkorysý dárce
500 Kč  •  15. 6. 2022 21:25
DobroDárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 21:17
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  15. 6. 2022 21:12
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 6. 2022 20:00
DobroDárce
300 Kč  •  15. 6. 2022 19:36
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 6. 2022 16:55
Štědrý dárce
200 Kč  •  15. 6. 2022 15:50
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  15. 6. 2022 15:36
Katerina M.
500 Kč  •  15. 6. 2022 15:08
Dobrý den, neskutečně vás obdivuji, jak to můžete vše zvládnout. A ani trochu si neumím představit, jak náročné to musí být. Držím palce!
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 6. 2022 13:33
Dárce, který je pro každou dobrost
10 Kč  •  15. 6. 2022 13:12
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  15. 6. 2022 13:07
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 12:07
Hodně sil 🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 6. 2022 11:19
Milý dárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 11:09
Laskavý dárce
300 Kč  •  15. 6. 2022 11:05
Velkorysý dárce
300 Kč  •  15. 6. 2022 10:07
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 9:52
Milý dárce
200 Kč  •  15. 6. 2022 9:42
Milý dárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 9:02
Laskavý dárce
200 Kč  •  15. 6. 2022 8:35
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  15. 6. 2022 7:16
Štědrý dárce
200 Kč  •  15. 6. 2022 6:42
Laskavý dárce
100 Kč  •  15. 6. 2022 5:58
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 6. 2022 0:48
DobroDárce
300 Kč  •  15. 6. 2022 0:31
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2022 23:44
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2022 23:19
Milý dárce
500 Kč  •  14. 6. 2022 23:12
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  14. 6. 2022 23:04
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  14. 6. 2022 22:52
Štědrý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2022 22:36
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 6. 2022 22:34
Velkorysý dárce
100 Kč  •  14. 6. 2022 22:10
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 6. 2022 21:50
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 6. 2022 21:45
Laskavý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2022 21:42
Katka
500 Kč  •  14. 6. 2022 21:10
Pro statečnou mámu s její skvělé kluky!
Milý dárce
500 Kč  •  14. 6. 2022 20:58
Jana R.
200 Kč  •  14. 6. 2022 15:40
Hodně štěstí 🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  14. 6. 2022 10:39
Romana
500 Kč  •  13. 6. 2022 20:31
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 6. 2022 18:19
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  13. 6. 2022 12:32
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 6. 2022 11:16
Štědrý dárce
500 Kč  •  12. 6. 2022 23:28
DobroDárce
500 Kč  •  12. 6. 2022 22:59
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  11. 6. 2022 20:08
DobroDárce
2 000 Kč  •  11. 6. 2022 14:09
Edita
300 Kč  •  11. 6. 2022 11:15
Přeji hodně štěstí...
Milý dárce
250 Kč  •  10. 6. 2022 20:33
Velkorysý dárce
500 Kč  •  10. 6. 2022 20:16
Laskavý dárce
300 Kč  •  10. 6. 2022 10:33
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  10. 6. 2022 6:15
Laskavý dárce
500 Kč  •  9. 6. 2022 22:19
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  9. 6. 2022 16:16
DobroDárce
100 Kč  •  9. 6. 2022 15:02
Velkorysý dárce
200 Kč  •  9. 6. 2022 8:47
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  9. 6. 2022 7:26
Milý dárce
2 000 Kč  •  8. 6. 2022 23:36
DobroDárce
30 Kč  •  8. 6. 2022 22:11
DobroDárce
1 000 Kč  •  8. 6. 2022 21:55
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 6. 2022 21:36
Eva B.
300 Kč  •  8. 6. 2022 21:16
Je potřeba si pomáhat, buďte silní.
Velkorysý dárce
100 Kč  •  8. 6. 2022 18:50
DobroDárce
300 Kč  •  8. 6. 2022 15:22
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  8. 6. 2022 10:05
DobroDárce
100 Kč  •  8. 6. 2022 9:54
Laskavý dárce
500 Kč  •  8. 6. 2022 7:58
Laskavý dárce
500 Kč  •  7. 6. 2022 22:02
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  7. 6. 2022 20:36
Štědrý dárce
100 Kč  •  7. 6. 2022 10:12
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  7. 6. 2022 7:10
Milý dárce
300 Kč  •  6. 6. 2022 22:30
Milý dárce
5 700 Kč  •  6. 6. 2022 13:20
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  6. 6. 2022 10:53
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 6. 2022 10:36
DobroDárce
500 Kč  •  6. 6. 2022 9:32
Milý dárce
300 Kč  •  5. 6. 2022 22:30
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  5. 6. 2022 20:06
Štědrý dárce
250 Kč  •  5. 6. 2022 18:01
Laskavý dárce
100 Kč  •  5. 6. 2022 13:06
Milý dárce
100 Kč  •  5. 6. 2022 10:41
DobroDárce
150 Kč  •  5. 6. 2022 10:25
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  5. 6. 2022 7:25
Laskavý dárce
100 Kč  •  4. 6. 2022 21:53
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  4. 6. 2022 21:10
Velkorysý dárce
500 Kč  •  4. 6. 2022 18:33
Dárce, který je pro každou dobrost
333 Kč  •  4. 6. 2022 17:16
Milý dárce
1 000 Kč  •  4. 6. 2022 16:58
Martina
500 Kč  •  4. 6. 2022 15:49
Přeji celé rodině hodně štěstí a odvahy❤️
DobroDárce
300 Kč  •  4. 6. 2022 15:20
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  4. 6. 2022 14:18
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  4. 6. 2022 13:59
Jitka S.
2 000 Kč  •  4. 6. 2022 9:37
Držte se, kluci jsou krásní
M
300 Kč  •  31. 5. 2022 22:49
Přeji hodně sil
Ing J.
500 Kč  •  28. 5. 2022 15:18
moc vám přeji, abyste si mohli auto pořídit
Viktoria K.
75 Kč  •  27. 5. 2022 22:49
Prajem vam mnozstvo sil a drzim palce. Mate moj obdiv.
DobroDárce
200 Kč  •  25. 5. 2022 20:03
Chlapečkům hodně úsměvů na tváři a rodičům mnoho sil 😊🍀
Kristýna G.
200 Kč  •  24. 5. 2022 11:34
Ať auto přijede co nejdříve :*
Antonín Štefančik
300 Kč  •  23. 5. 2022 12:03
Všechno dobře dopadne 🍀☯️☮️☘️
Kateřina L.
200 Kč  •  23. 5. 2022 9:59
Pro chlapečky, kteří si zaslouží lepší život ❤️
Denisa
2 000 Kč  •  22. 5. 2022 21:27
Držím pěsti
Eva
2 000 Kč  •  20. 5. 2022 23:48
Preji cele rodine hodne sil
Zdenka K
300 Kč  •  20. 5. 2022 22:03
Přeji mnoho sil a energie 💪🍀🙏
Míša a Eliška
300 Kč  •  20. 5. 2022 20:15
Držíme palce ať se podaří
Míša
500 Kč  •  20. 5. 2022 15:15
Hodně štěstí! 🙂

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Adéla
300 Kč  •  24. 6. 2022 9:03
Přeji, ať se sbírka vydaří a můžete podnikat s chlapečky plno krásných výletů
Anna J.
1 000 Kč  •  22. 6. 2022 23:19
Drzim palecky,aby se podarilo auto zakoupit. Hodne sil!
Eva K.
1 000 Kč  •  21. 6. 2022 9:32
Moc držímě pěsti celé rodině, ať se na nové auto podaří co nejdřív vysbírat dostatek peněz a dobře slouží dalších mnoho let! Mamince hodně sil při péči o oba kluky!
Míša a Eliška
333 Kč  •  20. 6. 2022 10:30
Ať je to tam
Martin S.
700 Kč  •  18. 6. 2022 9:45
Jste krásná statečná rodina! :-*
Milý dárce
500 Kč  •  17. 6. 2022 23:01
Prejeme vam mnoho sil❤️
Nikola
1 000 Kč  •  17. 6. 2022 21:09
Pro úžasnou mamku a dva skvělé bojovniky🙏
Petra J.
625 Kč  •  17. 6. 2022 10:46
Doufám, že se podaří vybrat co nejvíce. Ať máte aspoň o jednu starost méně. Nemáte to lehké, držte se. ;-)

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám