Auto pro Davídka

Vybráno 0 Kč 0 Kč
140 000 Kč
54 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
monika flegrova
Datum přidání
24. 11. 2022

Představení sbírky

Rada bych vám představila syna. Jmenuje se David Flégr a jemu 14 narodil se v roce 2008 po bez problémovým těhotenství. David si do života přinesl vrozené vady, které se objevily hned na sále a všem nám otočily život během sekundy – rozštěp rtu, patra, čelisti oboustranná nedoslýchavosti, chybí mu centrum v mozku, které propojuje hemisféry, má oční vady, kolobomy. A ve svých 3 letech si ke všemu tomu ještě přidal autismus a mentální retardaci.

Komu pomůžeme?

Sbírka pomůže mně a mým rodičům na zakoupení většího auta, které potřebujeme denně na ježdění  do školy a mamka a táta mě několikrát týdně vozí na terapie, které mi hodně pomáhají a dělám díky nim velké pokroky ve svém rozvoji a komunikaci. Jsem kluk, který si svůj  svět užívá po svém je mi 14 ale mentálně jsem jako 4 leté dítě a občas mě některé věci rozhodí a jsem naštvaný a stává se, že napadám mamku nebo mojí sestřičku. Právě v autě a ohrožuju jak je tak i všechny a to nechci, aby tak bylo proto mi mamka s taťkou musí pořídit auto, abych se na ně nedostal a aby mi mohli vozit vozík, který používám když mám špatné dny.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze, které se vyberou, budou použity na zakoupení auta s větším kufrem a více sedadly. Auto stojí přes 600 000. Kdyby se částka podařila vybrat vyšší, tak použijeme finance na zaplacení terapii neurofíbacku a odlehčovacích služeb.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám