Sbírka ukončena:

Pomozte nám pořídit auto pro homesharing

Vybráno 0 Kč 4 250 Kč
100 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
708 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
233 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomozte nám pořídit auto pro homesharing

Vybráno 0 Kč 4 250 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Slezská diakonie
Datum přidání
8. 11. 2022

Představení sbírky

Pomozte nám pořídit AUTO PRO HOMESHARING – i díky Vám tak přivezeme sdílenou péči do rodin dětí s postižením v Jihomoravském kraji. Bára, Adam, Vesna, Šíma, Vendulka… Společně pomůžeme nejen těmto dětem najít kamarády, parťáky pro volné chvíle – v Homesharingu se jim říká „hostitelé“. Hostitel pečuje několik hodin týdně o dítě jako o člena své domácnosti: hrají si spolu, odpočívají, jdou na procházku nebo na hřiště. Večer se dítě vrací zpátky domů.

 Hostitel pomáhá a smysluplně tráví svůj volný čas, dítě rozvíjí svoje sociální kontakty a dovednosti a jeho rodiče mají chvilku na to si odpočinout nebo něco důležitého zařídit. Než hostitel může začít pečovat o dítě samostatně, naši pracovníci se s ním a s rodinou několikrát setkají – seznámí se, předají si o dítěti všechny potřebné informace a připraví společně Plán podpory dítěte. Jezdíme za hostiteli a rodinami po celém Jihomoravském kraji a snažíme se ze všech sil, aby Homesharing dobře fungoval a přinášel všem radost a naplnění. A právě na to potřebujeme AUTO PRO HOMESHARING. 

Komu pomůžeme?

Zakoupený automobil umožní cestování pracovníků do rodin zapojených do Homesharingu v Jihomoravském kraji a rodinám tak službu přiblíží. 

  1. Dětem s postižením zapojeným do Homesharingu v Jihomoravském kraji pomůžeme najít si díky projektu kamarády – hledáme pro ně hostitele, parťáky, kteří s nimi budou trávit čas.
  2. Rodičům dětí s postižením zapojeným do Homesharingu přineseme cenné chvíle volna, aby si mohli odpočinout nebo něco důležitého v klidu vyřídit.
  3. Hostitelé díky projektu zažijí ten super pocit, že pomáhat má smysl a společné chvíle s dětmi s postižením stojí za to.
  • Hostitelka Jitka Barču vyzvedává jednou za dva týdny ve stacionáři a její rodiče si to odpoledne můžou odpočinout nebo se věnovat svým dalším dvěma dětem. „Moje motivace na začátku byla pomoci rodině, rodičům. Postupně jsem si uvědomila, jak je to důležité i pro to samotné dítě… Člověku přibude velká smysluplnost. Najednou ví, že je pro někoho důležitý a že může darovat kus svého času.“

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na dofinancování nákupu a vybavení osobního automobilu pro Homesharing, který v Jihomoravském kraji rodinám poskytuje Slezská diakonie Úsek Brno. Jihomoravský kraj, partner sbírky, přislíbil poskytnout většinu částky, 400 000 Kč. Potřebujeme zajistit zbývajících 100 000 Kč. Pokud se vybere vyšší částka, zaplatíme z ní pro tento automobil nezbytné parkovací místo poblíž naší pobočky. Pokud se vybere méně, pořídíme vybavení, na které bude částka stačit, a budeme shánět dál.

DOBRÝ PROJEKT SI K DOBRÝM LIDEM CESTU URČITĚ NAJDE! Děkujeme za Váš příspěvek na AUTO PRO HOMESHARING.  

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
50 Kč  •  2. 5. 2023 11:49
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  2. 5. 2023 11:07
DobroDárce
1 000 Kč  •  31. 12. 2022 11:18
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  29. 11. 2022 13:03
DobroDárce
600 Kč  •  28. 11. 2022 18:10
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  25. 11. 2022 20:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat