Auto pro Lindu

Vybráno 0 Kč 0 Kč
300 000 Kč
51 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Datum přidání
15. 9. 2022

Představení sbírky

Lindička je 15 letá slečna s duší dítěte.

Narodila v dubnu 2007 jako zcela zdravé dítko. Až před druhým rokem nastaly zdravotní potíže, které zprvu vypadaly jako reakce na očkování. Následovala četná a hlavně vleklá vyšetření, zkoumání ze stran všech odborných lékařů. Konečná diagnoza přišla až v době vysokého stupně dalšího těhotenství maminky-autismus s psychomotorickou retardací. Zpráva, která zasáhla v nejméně vhodný čas, zacloumala s celou rodinou. Dnes žije maminka s oběma dcerkami sama.

Linda má diagnostikováno kombinované postižení ve 4.stupni závislosti, které jí způsobuje řadu omezení. Autismus s psychomotorickou retardací, mentální retardací, vývojová dysfázie, ADHD. Dále také těžká myofunkční porucha, chabý svalový korzet, skolioza. Hypotonie svalová a trupová. Kloubní laxita.

Musí dodržovat přísnou bezlepkovou a bezmléčnou dietu a má další intolerance na potraviny. Nejen ona, ale obě děvčata jsou na dlouhodobé imunologické léčbě, obě mají bezlepkovou a bezmléčnou dietu.

Automobil je pro rodinu nutností. Přeprava s MHD je s Lindinou diagnózou autismu nemožná. I kvůli oslabené buněčné imunitě nemůže cestovat MHD. Je vzdělávána v domácím prostředí.

Maminka potřebuje nový vůz, aby mohla Lindu vozit k lékařům, do lázní apod. a potřebují s sebou vozit také různé kompenzační pomůcky. Maminka musí Lindu vozit několikrát týdně na terapie a rehabilitace.

Komu pomůžeme?

Linda je i přes všechna omezení a nepřízeň osudu šťastná a milá dívka. Miluje hudbu celým svým srdíčkem. S hudbou vstává i uléhá. Celé hodiny dokáže poslouchat vážnou hudbu a operu. Hraje na klavír, to je její láska. Naučila se hrát sama podle poslechu. Má absolutní sluch. Hra na klavír jí při její diagnóze velmi pomáhá a uklidňuje ji. Má také velmi ráda kreslené pohádky, čtení pohádek a divadlo. Maminka je samoživitelka a vychovává ještě druhou holčičku Ellu (11 let). I ta je umělecky nadaná. Otec není s rodinou v kontaktu. Pro maminku je to velmi těžká situace a pořídit si nové auto tak trochu sci-fi, i když je pro ně nepostradatelné. S dcerkami žije jen z dávek sociálního minima. Kvůli péči o Lindu nemůže do zaměstnání. Obě dcerky jsou umělecky nadané a maminka se je snaží podporovat v jejich lásce k umění a snaží se, aby měly hezké dětství.

Moc vás prosíme o pomoc. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Veškeré vybrané finance budou použity na nákup nového vozu pro Lidnu, Ellu a jejich maminku. Starý vůz už dosluhuje a opravy jsou nákladné, proto bychom rádi pomohli, aby měly holky alespoň o trochu snazší život. Děkujeme za všechny štědré dary.

Pokud by se vybraly peníze navíc, budou použity na neurorehabilitace, které jsou pro Lindu nutností a pojišťovny je nehradí, případně na hudební vzdělání a další terapie nebo nákladnou bezlepkovou a bezmléčnou dietu. Udržet dvě děti na tak nákladné dietě je při dnešních cenách velmi těžké.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám