Sbírka ukončena:

Auto pro Miu

Vybráno 0 Kč 236 520 Kč
400 000 Kč
 -
506 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Miu

Vybráno 0 Kč 236 520 Kč
400 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Barbora Šťastná
Datum přidání
20. 3. 2023
Poslední aktualita

3. 6. 2023 20:25

Auto pro MIU ❤️

Z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří pomohli naší holčičce pořídit autíčko, které věříme, že nám dobře poslouží a bezpečně nás odveze tam i zpět ❤️. 

Nenechazíme slova, která by vyjádřila naši vděčnost!

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Mia je skoro roční vymodlená holčička na kterou rodiče čekali 5 dlouhých let. Maminka otěhotněla doslova už zázrakem po 12 pokusech umělého oplodnění. 

Ve 33 týdnu byla Mie odhalena vzácná vývojová vada mozku – VGAM (malformace Galenovy žíly), která má vliv na celkový krevní oběh v těle a dochází u ní k srdečnímu selhávání. 

Maminka byla do porodu hospitalizována v FN Motol, kde Mia přišla na svět akutním CS.

Ve svých 2 dnech musela podstoupit náročnou a nebezpečnou operaci (embolizaci – ucpání cév), která byla nutná pro záchranu jejího života. Dny po operaci byli kritické. Došlo k srdečnímu selhání, mrtvici, krvácení do mozku, plicní hypertenzi a jaterní hypoxii. I když byl její stav opravdu vážný, tak bojovala jako lvice a díky její síle se zdravotní stav stabilizoval. Srdce, plíce, játra a ostatní orgány se uzdravili, ale bohužel nenávratně se poškodil její drahocenný mozek. Ztratila sací a polykací reflex a tak nemůže přijímat jídlo pusinkou. V bříšku má zavedený Peg a je krmena přes nutriční pumpu. Má těžkou epilepsii na kterou užívá trojkombinaci léků a kvůli které se k ní musí přistupovat citlivě a opatrně ve všech směrech. Časem Miu bude čekat nejspíš ještě jedna embolizace, jelikož ji byl odhalen středně velký defekt septa síní na srdíčku. Momentálně si srdíčko vede dobře a tak je pečlivě sledovaná v kardiologické ambulanci. 

Miuška potřebuje hodně léků, rehabilitací, stimulací a kompenzačních pomůcek, aby její vývoj byl co nejlepší a aby měla co nejkrásnější život bez bolesti a potíží. 

Celá rodina malé Mii se snaží, aby jí dopřáli co nejkvalitnější péči, která je bohužel nákladná. 

Mia trpí epilepsií, kvadruspastickou dětskou mozkovou obrnou, mikrocefálií,…

Denní dojíždění k lékařům nebo na rehabilitace je opravdu nutností a současné auto to již nezvládá, navíc Mii potřeby se zvyšují a bude potřebovat více věcí jako je speciální kočárek, židlička, později nejspíš vozíček. To vše zabírá více a více prostoru. Proto je pro rodinu pořízení prostornějšího a bezpečného vozidla nutností. Vzhledem ke všem nákladům, které jsou s péčí o Miu spjaté si pořízení většího vozu rodina nemůže dovolit, ale bez něj se opravdu neobejdou. 

Protože jsou pro mě důležitý, velmi si jich vážím jako přátel a osob na které je spolehnutí rozhodla jsem se jim pomoct. Mia je pro mě jako vlastní a zaslouží si nejen absolvovat procedury, které potřebuje, ale i klidnou a bezpečnou jízdu. 

Budu vděčná když Miunce a její rodině pomůžete i Vy ♥️

Komu pomůžeme?

  Pomůžeme holčičce ke které osud nebyl tak vstřícný a musí se potýkat se spoustou problémů.

  Prognóza je nejistá a z lékařského hlediska není příznivá. 

  Touto sbírkou jí dáte šanci na zlepšení kvality života a usnadnění dojíždění k lékařům a na rehabilitace které podstupuje téměř denně.. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

   Vybraná částka bude použita na prostornější a spolehlivější automobil, který usnadní dopravu v současné době i budoucnosti. 

   Pokud by se vybrala částka vyšší, byla by použita na nejen pořízení nového vozidla ale i na případné nutné úpravy uzpůsobené pro speciální potřeby holčičky. 

  Vše záleží na momentální nabídce na trhu a vybraném modelu vozidla, které bude splňovat všechny předpoklady. 

Všem dárcům ze Srdce Děkuji za celou Mii rodinu a přeji pevné zdraví a štěstí. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

3. 6. 2023 20:25

Auto pro MIU ❤️

Z celého srdce děkujeme všem dárcům, kteří pomohli naší holčičce pořídit autíčko, které věříme, že nám dobře poslouží a bezpečně nás odveze tam i zpět ❤️. 

Nenechazíme slova, která by vyjádřila naši vděčnost!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat