Auto pro Paťulku

Vybráno 0 Kč 151 665 Kč
600 000 Kč
21 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Miketová
Datum přidání
16. 11. 2023
Poslední aktualita

22. 4. 2024 7:51

Nemilé překvapení a žádost o sdílení

Krásný den všem našim příznivcům.

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Jste všichni skvělí, protože jste podpořili mou dceru a věřím že vložit odkaz na naší sbírku na Vašich sociálních sítích pro Vás nebude problém.

Dnes ráno jsem zjistila, že po včerejším dešti nám začíná pršet do auta. Celé zadní sedadlo je nacucané jako houba. Naštěstí jsem měla v autě igelitovou tašku, aby Patricie cestou do školy nebyla mokrá.

Voda se musela dostat někde kolem dveří, protože okna byly všechny zavřené na doraz.

Vybrala se již krásná částka, ovšem na potřebné auto to stále nestačí..

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Jmenuji se Jana a sbírku zakládám pro svou nemocnou dceru Patricii. K jejímu lepšímu životu potřebujeme nové auto. Naše už je bohužel nevyhovující. I když má Patricie farmakorezistentni epilepsii a středně těžkou mentální retardaci, dostala pouze průkaz ZTP/P a všechny žádosti o příspěvek na auto nám byly zamítnuté.

Komu pomůžeme?

Paťa se narodila 6. 12. 2013 jako úplně zdravá holčička a tak tomu i bylo do Velikonočního pondělí 28. 3. 2016 kdy přišel první epileptický záchvat.

Paťa jako každé jiné ráno vstala z postele a šla za mnou do kuchyně, když na chodbě upadla a po postavení se na nohy se opět skácela k zemi. Upadla do bezvědomí, oči v sloup a nereagovala. Ihned jsem volala RZS a po jejich příjezdu již Patricie přicházela k sobě. Odvezli nás na dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě, kde již byla dcera zcela při sobě a chtěla utéct pryč. 

Nenechala jsem se odbýt a žádala hospitalizaci a vyšetření. Následovalo kolečko mnoha vyšetření, odběry krve, oční vyšetření, magnetická rezonance v celkové anestezii a v neposlední řadě EEG. Pak přišla paní doktorka z Neurologie a ve mě by se krve nedořezal, když mi oznámila že má malinká holčička má epilepsii.

Samotná epilepsie je potvora, jen Patricie má potvrzenou farmakorezistenci, takže i přes veškeré vyzkoušené léky za ty roky, má stále záchvaty typu atypických absencí. V současné době bere čtyři různá antiepileptika. Vyzkoušeli jsme už téměř vše ale nikdy nic zatím nezabralo. Byli jsme několikrát na hospitalizaci v Brně kde dělali i spánkové EEG a tam Paťulce zjistili syndrom ESSES. Co se přes den naučí, ve spánku se jí vymaže z hlavičky a tak každý den je pro nás nový začátek. Má dny, kdy je na tom lépe, ale pak jsou dny, kdy bloudí po bytě a hledá koupelnu. Totéž platí o oblékání, nemá pojem o času, dnech v týdnu ani ročním období a tak v létě chce jet na hory a v zimě se chce koupat v řece. V Brně jí naordinovali injekce hormonů, jejich pozitivní účinky se však nedostavili a přišli pouze nežádoucí. Patricie přibrala a její chování se změnilo o 180°. Z hodné a klidné holčičky se stala agresivní a zlá. 

Návštěvy psychiatra a nasazené léky se však nesnesly s léky na epilepsii, takže je nemůže užívat.

V současné době je naše auto již v nedostačujícím stavu aby vyhovovalo jejím potřebám. Každý den Patricii vozím do speciální školy a odpoledne zase domů. Často objíždíme spousty doktorů, ke kterým cesta trvá i několik hodin. Snažím se s ní jezdit na výlety do zoo, dinopak, do přírody, za rodinou, za přáteli ale to už naše auto nezvládá. Bohužel jako samoživitelka ještě s bratrem Paťulky a pouze příspěvkem na péči nikdy nenašetřím tolik peněz abych mohla Paťulce zkvalitnit cestování a čas strávený v autě.

Zkoušela jsem žádat i sociálku ale příspěvek na auto nám nedali, i když má Paťa průkaz ZTP/P a krom epilepsie má i středně těžkou mentální retardaci a cestování MHD je ne jen pro mě, ale hlavně pro ní úplně nevyhovující. I když letos bude slavit 10let, mentálně je pod úrovní 4-letého dítěte. 

Když se najdou dobří lidé kteří nám na auto přispějí, neskutečně nám tím ulehčí naší životní situaci a každý den budu vděčná za všechny poskytnuté finanční dary, díky kterým se Paťulce zlepší cestování.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na koupi nového auta. Patricie denně vozím do školy, často k lékařům a hodně by jí to usnadnilo cestování. Naše staré auto bohužel pomalu dosluhuje a neumím si představit co budeme dělat až nepojede vůbec.

Když se vybere méně, budu se snažit sehnat vyhovující vůz v nižší cenové kategorii.

Pokud se vybere více, použijeme peníze na nákup klimatizace do pokoje. Patricie se přes léto přehřívá, antiepileptika které bere jí nedovolí se potit a pak kolabuje.

Když bude vybráno více než potřebujeme, peníze budeme dále darovat potřebným.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 4. 2024 7:51

Nemilé překvapení a žádost o sdílení

Krásný den všem našim příznivcům.

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Jste všichni skvělí, protože jste podpořili mou dceru a věřím že vložit odkaz na naší sbírku na Vašich sociálních sítích pro Vás nebude problém.

Dnes ráno jsem zjistila, že po včerejším dešti nám začíná pršet do auta. Celé zadní sedadlo je nacucané jako houba. Naštěstí jsem měla v autě igelitovou tašku, aby Patricie cestou do školy nebyla mokrá.

Voda se musela dostat někde kolem dveří, protože okna byly všechny zavřené na doraz.

Vybrala se již krásná částka, ovšem na potřebné auto to stále nestačí..

18. 4. 2024 8:52

Poděkování

Děkujeme celému divadelnímu souboru Siesta z Opavy, ve kterém mám možnost účinkovat také. 

Soubor se rozhodl, že Paťulce daruje výtěžek z jednoho divadelního představení, kde diváci měli možnost přispět Patricii.

Vybrala se krásná částka a soubor tuto částku navýšil na úžasných 10 000 Kč.

Paťulka se na jedno z představení byla podívat také a pak následovalo focení s jejím nejoblíbenějším hercem. 

9. 4. 2024 12:09

Kontrola na neurologii

Dnešní kontrola přinesla další zvraty. Naváže se na vysazování léků a nyní budeme vysazovat další lék. Když se to povede bez zhoršení stavu, nasadí postupně fycompa. Když se vysazování Topilexu nepovede, zkusí se nasadit fycompa a topilex vysadit až poté. Další co nás čeká je genetické vyšetření v září, a také v září nás čeká hospitalizace v Motole, kde možná přijdou s nápadem, jak Paťulce pomoct. Pan doktor z Ostravy zatím nechce házet flintu do žita, dokud nevyzkouší vše co se dá a opravdu se snaží Patricii pomoci. Říkal že naděje umírá poslední, tak ještě nám aspoň ta naděje, že se z toho všeho Patricie dostane zůstává.

Nicméně moc šancí tomu nedává, vzhledem k tomu, že čas běží, z Patricie roste už velká holka a záchvaty jí bohužel ubližují na mozku, který se z toho nejspíše už nevzpamatuje. Takže s retardací bohužel bude žít i po vyléčení epilepsie. Kdyby se to povedlo a ona se zbavila aspoň jedné životní tíhy.

3. 4. 2024 21:14

Kontrolní odběry a EEG

Dnes jsme byli na kontrolním odběru krve a taky na EEG. Paťulka měla nejdřív dobrou náladu, avšak když jí napojili na počítač tak začalo peklo. Výsledky z krve i EEG se dozvíme příští týden na kontrole u pana doktora. 

Po vysazení posledního léku má často nehody, kdy se pomočí nebo pokálí, takže pračka jede na plné obrátky. 

Mám obavy, že se její stav vůbec nelepší a mám strach co bude následovat, když se jí nasadí opět něco nového na zkoušku.

Držte nám prosím všichni pěsti, budeme to potřebovat.

O výsledcích kontroly budeme informovat .

12. 3. 2024 14:44

Poděkování

Krásný i když u nás propršený den.

Dnes nám byla sbírka prodloužena, vybralo se zatím krásných 108 460Kč. Na auto které pro dceru potřebuji to ještě úplně není ale chci Vám všem, co jste nám přispěli moc poděkovat. Vážím si každé koruny, kterou jste nám poslali.

Všem přejeme krásné blížící se Velikonoční svátky a pevné zdraví.

Ještě jednou moc všem ze srdce děkuji.

28. 2. 2024 16:58

Narozeniny brášky

Dnes jsme slavili narozeniny brášky Jirky a Paťulka měla radost z dortu i z možnosti sfouknout si svíčku. 

29. 1. 2024 15:18

Vánoce v posteli

    1. Štědrý večer a celé Vánoční svátky se nesly v duchu virózy, kdy Paťulka 23. 12. dostala horečky, které se šplhaly až 41°C. Rozbalování dárečků tedy proběhlo v posteli a radost z nadílky byla obrovská. Naštěstí se Paťulce povedlo bacila rychle bacit a netrvalo dlouho a opět byla veselá a plná elánu.

9. 12. 2023 14:37

Dnes slavíme narozeniny

Patricie měla 6. 12. krásných 10 let a dnes dostala dort a dárečky.

Všem kteří přispěli moc děkujeme, vážíme si jakékoliv pomoci, ať už finanční či pouhé sdílení našeho příběhu nám pomáhá dostat se zase o kousek blíž k lepšímu životu pro dceru.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
600 Kč  •  16. 5. 2024 7:37
Čarodějnický slet v Komárově
17 065 Kč  •  15. 5. 2024 13:06
Komarovjaci posílají Paťulce výtěžek ze Sletu čarodějů a čarodějnic, který se uskutečnil 30.4.2024 v Komárově. Zdravíme a přejeme hodně zdraví a sil!
Laskavý dárce
200 Kč  •  6. 4. 2024 12:30
Laskavý dárce
30 Kč  •  4. 4. 2024 21:03
Dárce
200 Kč  •  4. 4. 2024 20:34
🍀🍀🍀🍀
Městská část Opava Komárov
8 360 Kč  •  3. 4. 2024 16:48
DS Siesta
10 000 Kč  •  30. 3. 2024 9:13
Dekujeme všem divákům i členům divadelního souboru Siesta
DobroDárce
500 Kč  •  21. 3. 2024 12:00
Štědrý dárce
300 Kč  •  20. 3. 2024 15:22
DobroDárce
50 Kč  •  20. 3. 2024 8:30
DobroDárce
100 Kč  •  19. 3. 2024 15:00
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  19. 3. 2024 13:16
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 3. 2024 6:00
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  15. 3. 2024 12:42
DobroDárce
50 Kč  •  15. 3. 2024 8:30
Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 3. 2024 6:49
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  14. 3. 2024 9:50
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 3. 2024 9:00
Milý dárce
50 Kč  •  13. 3. 2024 16:40
Lupen
1 000 Kč  •  13. 3. 2024 7:37
Pavel L.
1 000 Kč  •  12. 3. 2024 21:45
ať to pomůže

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Jaruška DS Siesta
1 000 Kč  •  23. 11. 2023 21:10
Hodně štěstí
Eva Bokišová
10 000 Kč  •  28. 2. 2024 14:52
Přeji hooodně dobrých lidí, kteří přispějí na milou a krásnou osůbku
Zsolt Gergely
300 Kč  •  6. 3. 2024 7:47
Přeji Vám hodně štěstí.
Eva
4 000 Kč  •  25. 11. 2023 8:31
Hodně štěstí Paťulko
Cody
300 Kč  •  12. 3. 2024 8:03
Ahoj, není to hodně, ale každá kapička pomůže, sami máme v rodině postižené a vím jak je to těžké. Hodně štěstí a zdraví :-)
DS Siesta
10 000 Kč  •  30. 3. 2024 9:13
Dekujeme všem divákům i členům divadelního souboru Siesta
Kristýna
100 Kč  •  2. 3. 2024 23:29
Hodně sil🙂
Zuzka
500 Kč  •  24. 2. 2024 12:43
Držím palce

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat