Sbírka ukončena:

Auto pro Vendu

Vybráno 0 Kč 2 700 Kč
350 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
450 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Vendu

Vybráno 0 Kč 2 700 Kč
350 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
25. 5. 2022
Poslední aktualita

18. 10. 2023 10:37

Auto pro Vendu

Moc děkujeme všem kdo nám přispěl. Bohužel na auto to nebude. Ale Venda potřebuje nový invalidni vozik. Tak penízky se sbírky poputuji na vozik. Ještě jednou všem moc děkuji.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Venda je 19tiletý chlapec, který měl od malička těžký život. Ale přesto všechno je to spokojený a usměvavý klučina. Rád jezdí se svými rodiči a 2 bratry na výlety a proto by rodině pomohlo větší auto. Venda je na vozíku a máme i elektrický vozík ale ten se nám bohužel do současného auta nevejde. 

Komu pomůžeme?

Venda se narodil jako zdravé dítě. Ale postupem času se zjišťovali, že  má pomalejší motorický vývoj. Když mu bylo 17měsíců  rodiče se objednali do Motola na neurologii, kde byl hospitalizovaný 2měsíce, kvůli všeljakým vyšetřením. Ale vždy vše dopadlo negativní a proto mu byla napsána diagnóza Cerebelární syndrom nejasná etiologie a psychomotorická retardace. Podstoupil lázně. Ve 4letech se objevuje první epileptický záchvat, s kterými bojuje do dnes. V 7letech byl Venda zařazen do projektu CHERISH. A po dobu 10let se nic neměnilo, Venda zůstal stát na vývoji 1,5letého dítěte.  Az v roce 2019 volali z genetiky, že mají výsledky z programu CHERISH. Verdikt zněl u pacienta byla zjištěna DE Novo mutace v genu STXBP1 a hluboká mentální retardace.  Doktorem bylo zděleno že tato mutace je neléčitelná a Venda zůstane na 1,5 dítěte. Čím byl Venda větší zhoršovala se i chůze a začínající skolióza páteře proto je Venda na vozíku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky by byly použity na větší auto, které by rodině hodně pomohlo. Rádi jezdíme na výlety jsme 5ti člena rodina. A na některé výlety uz by jsme potřebovali brát i elektrický vozík ale ten se nám bohužel do současného auta nevejde.

Pokud se nevybere celá částka, finance budou využity k úhradě terapií, pomůcek. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 10. 2023 10:37

Auto pro Vendu

Moc děkujeme všem kdo nám přispěl. Bohužel na auto to nebude. Ale Venda potřebuje nový invalidni vozik. Tak penízky se sbírky poputuji na vozik. Ještě jednou všem moc děkuji.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
300 Kč  •  20. 7. 2022 16:45
🍀
Milý dárce
300 Kč  •  10. 6. 2022 10:25
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 6. 2022 21:24
Milý dárce
300 Kč  •  25. 5. 2022 21:47
Kateřina S.
500 Kč  •  25. 5. 2022 21:23
Držím pěsti
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  25. 5. 2022 18:39

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat