Sbírka ukončena:

Auto pro Vítka

Vybráno 0 Kč 27 660 Kč
150 000 Kč
 -
47 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Auto pro Vítka

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Romana Karták
Datum přidání
4. 3. 2023

Představení sbírky

Představuji Vám šestiletého Vítka, který má diagnostikovanou vývojovou dysfázii a narušené autistické spektrum v oblasti komunikace. Vítek se narodil v 35. týdnu těhotenství, jeho maminka bojovala v komplikovaném těhotenství o jeho co nejdelší prenatální vývoj. Vítek byl očekávané, plánované miminko (maminka již v minulosti několikrát nedonosila očekávané dítě). Vítek žije se svou maminkou sám, s otcem se vídá. Vítek potřebuje individuální přístup, má problémy s porozuměním, je patrný jeho nerovnoměrný vývoj osobnosti. Dysfatický vývoj ovlivňuje jeho citovou, motivační a zájmovou sféru. U Vítka byla také diagnostikována dyspraxie. Maminka se Vítkovi věnuje, dojíždí s Vítkem do Arpidy, což je rehabilitační centrum pro děti se zdravotním postižením.  Maminka Vítka co nejvíce rozvíjí a chce, aby se Vítek ve svém vývoji maximálně posunul a mohl se zařadit do běžného života. Vítek má velice rád výlety, rád sportuje a rád vyhledává zábavu. Vítek také rád tancuje, jeho vzor a oblíbená postava je Freddie Mercury. Maminka s Vítkem plně ke svému běžnému životu využívají automobil, který potřebují k návštěvám lékařů, rehabilitace, k výletům, které jsou pro Vítka důležitou  součástí pro jeho vývoj. Automobil, který má maminka s Vítkem již dlouhodobě k dispozici, je starý a v současné době již neodpovídá jeho technický stav provozu. Vítek má ve velikánské přání, kterým je nové auto se stříbrnou barvou. Maminka se k přání připojuje, Proto vás všechny prosím o finanční pomoc pro maminku Báru a moc šikovného Vítka. 

Komu pomůžeme?

Vítek je šestiletý hoch, který má velice rád přírodu, rád chodí s maminkou na procházky, rád tráví čas formou výletů, miluje zvířata a celkově přírodu. Vítek rád sportuje, jezdí na kole, učí se jezdit na kolečkových bruslích, začal cvičit gymnastiku. Vítek je nyní v předškolní třídě a po prázdninách nastoupí do školy. Vítek se do školy těší. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na zakoupení staršího automobilu.  Automobil bude zakoupen z inzerce či z nabídky autobazaru, nebo od prodejce automobilů. 

V případě, že by se vybralo více finančních prostředků zakoupila bych automobil v lepší kvalitě. 

V případě, že se vybere méně peněz zakoupila bych automobil v dostupné ceně. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat