Sbírka ukončena:

Automobil pro sportovce bez nohy

Vybráno 0 Kč 600 Kč
700 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Konrádová
Datum přidání
26. 10. 2022

Představení úžasného a velmi nadaného sportovce

Ráda bych Vám představila Stanislava Hanuše. Je mu 42 let. Jeho život ovlivnila láska k motorkám. V roce 2001 jel se svým kamarádem na vyjížďku. Co osud nechtěl stala dopravní nehoda způsobena štěrkem a následnou amputací dolní končetiny. Po stabilizovaní a 3 týdnech v kómatu přišla na řadu operace nohy. Po 38 operacích byla jeho noha z části zachráněna – sice kratší a zohavněna ale furt to byla jeho noha. Po několika letech noha začala otékat, velice bolet, a kotník byl hybný jen na 10 procent. Dojít si na záchod bylo utrpení plné slz a bolesti. Po několika konzultacích s lékaři se rozhodl před 4mi roky pro amputaci. Toto období bylo velmi náročné hlavně na jeho psychiku. Nikdo z nás si přece nepřeje být dobrovolně jak mu každý říkal mrzák. Toto období i pro jeho rodinu nebylo vůbec lehké..

Něco o jeho životě po amputaci

Můj přítel před 4mi roky přišel kvůli nehodě o nohu. Podávali jsme žádosti na úřady o příspěvek na automobil, jelikož hledal smysl svého života, který našel v atletice ale bohužel nám nebylo několikrát vyhověno. Můj přítel se začal věnovat Paratletice, kde již ve své první sezóně získal titul Mistra české republiky v hodu oštěpem a tímto si řekl o reprezentační dres na OH. Bohužel nemůže dojíždět na tréninky, jelikož reprezentuje Atletiku Pardubice bez bariér pravidelně vlakem. Takže veškeré tréninky se konají přes mobilní telefon. Dojíždění na závody, které se konají po celé ČR jsou pro nás vlakem velmi složité, vozíme s sebou paraatletickou židli, ze které se závody konají. Židle má cca 25kg plus oštěp, který je neskladný, 4kg těžkou vrhací kouli, která je doplňkovou disciplínou společně s hodem disku, který váží 1kg. Plus samozřejmě jídlo, ošacení a věci potřebné do závodu a také protézy a veškeré věci toho se týkají. Další jeho sportovní aktivitou je skif, kde má velkou šanci dostat se na OH a reprezentovat tak Českou republiku. Prosíme o pomoc sehnat nám finance na vůz, kterým se budeme dopravovat a reprezentovat Českou republiku. Cena vozu je 700000kč a s Vaší pomocí je možno ukázat všem handicapovaným lidem ať se nevzdávají a bojují o svůj sen.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nasbírané peníze budou použity na nákup automobilu s automatickou převodovkou s dostatečným místem pro umístění potřebných věcí k závodění a dostávaní se na tyto akce a tím i motivovat lidi s hendikepem, že i bez nohy lze žít plnohodnotný život.  Mé moto Nikdy se nevzdávej, Nikdy!!!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
300 Kč  •  17. 11. 2022 21:56
Laskavý dárce
300 Kč  •  27. 10. 2022 12:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat