Sbírka ukončena:

Přispějme na potřebné neurorehabilitace pro Jasmínku

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
300 000 Kč
Přispějme na potřebné neurorehabilitace pro Jasmínku
4 dárci
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
92 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispějme na potřebné neurorehabilitace pro Jasmínku

Vybráno 0 Kč 1 200 Kč
300 000 Kč
Datum přidání
4. 6. 2021

„Nikdy nebude chodit“, znělo rezolutně z úst doktorů předčasně narozené Jasmínky. O pár let později holčička, i když s obtížemi, díky intenzivním rehabilitacím udělala první krůčky.

Právě přístup lékařů byl v případě Jasmínky hodně laxní – například teprve po půl roce od narození Jasmínky získala maminka (po mnoha urgencích) doporučení na cvičení Vojtovy metody. Kvůli opožděnému vývoji v kombinaci s ADHD tak holčička musí dohnat ztrátu na své vrstevníky. Díky obrovskému nasazení se jí to zatím daří, potřebuje však neustále intenzivně cvičit.   

Více o Jasmínce

První dva týdny svého života Jasmínka prakticky prospala. Jen co však s maminkou přijely domů z nemocnice, nebyla k utišení; budily ji hlavně rozhozené ručičky a prudké záškuby. “Byla jsem na ni sama a Jasmínka spala maximálně tři hodiny. Protože neměla vyvinutý sací reflex, komplikované bylo i samo krmení. Ze všeho nejznepokojivější bylo ale to, že se Jasmínka vůbec nehýbala – ve třech měsících uměla pouze zvednout hlavičku,” vzpomíná maminka Dana.  

Řešení měla přinést neurologická prohlídka, kterou si ale maminka musela doslova vyprosit. Na hlasité naléhaní doktorka Jasmínku poslala cvičit Vojtovu metodu až po šesti měsících! „Při prvním cvičení mi neuroložka oznámila, že ji to moc mrzí, ale že jsme přišly velmi pozdě a Jasmínka s největší pravděpodobností nebude moct nikdy chodit”, vzpomíná maminka na větu, která jí zněla v uších ještě několik let.  

Jasmína nicméně ukázala, že všechny negativní předpovědi ohledně chůze nebyly úplně pravdivé. Díky pravidelnému cvičení se holčička postavila a chodí. Stále však má problémy s jemnou i hrubou motorikou. Stěžuje si také na nepříjemný tlak v zádech; kvůli zborceným kotníkům a plochým chodidlům ji navíc trápí bolesti nohou. I když to není na první pohled vidět, hodně Jasmínku omezuje i ADHD v kombinaci se sníženým intelektem. Kvůli tomu například musela docházet do speciální školy, kde se jí věnuje asistentka.    

„Dceři je už 11 let a za tu dobu už má za sebou neuvěřitelnou spoustu cvičení a rehabilitací. Zpětně můžu říct, že to smysl určitě mělo. Hromadu věcí dohnala, ale stále tam jsou velké mezery, které bych kvůli ní chtěla napravit do běžné roviny, aby byla jako ostatní děti,“ dodává maminka Dana s prosbou o finanční pomoc. Díky ní by Jasmínka mohla absolvovat šest cyklů intenzivní neurorehabilitační léčby.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na šest cyklů intenzivní neurorehabilitační léčby na klinice AXON. 

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  15. 7. 2021 19:07
Velkorysý dárce
300 Kč  •  14. 6. 2021 19:19
DobroDárce
100 Kč  •  12. 6. 2021 10:50
Milý dárce
300 Kč  •  4. 6. 2021 19:24

Chcete autorovi sbírky něco vzkázat?

Pro přidání zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám