Sbírka ukončena:

Pomoc pro Petra, který před několika lety málem utonul

Vybráno 0 Kč 97 361 Kč
355 000 Kč
 -
111 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomoc pro Petra, který před několika lety málem utonul

Vybráno 0 Kč 97 361 Kč
355 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
19. 7. 2021

„Vybavuju si studené tělíčko, které bylo na nit promočené. Myslela jsem si, že je to naposled, co ho držím v náručí,” vzpomíná maminka dnes již dospělého Petra na den, kdy její syn téměř utonul. Díky včasné záchraně Petr přežil, úraz však zanechal trvalé následky. 

Petrův příběh

Chvilková nepozornost převrátila život celé rodině – tehdy 18měsíční Petr spadl do ledové vody. Resuscitace záchranářů v kombinaci s úsilím dobrovolných hasičů naštěstí chlapce zachránila. Život Petra je ale od té doby podřízen pravidelným rehabilitacím. „Od malička jsem musel hodně cvičit, a to jak doma, tak i v různých lázních a léčebnách. Jelikož jsem za tu dobu vyzkoušel celou řadu metod, zjistil jsem, že se nejlépe cítím při cvičení v oblečku Thera-Suit” popisuje Petr svůj vztah ke cvičení. „Rád se na cvičení aktivně podílím“ dodává ještě energicky.

Protože je však pohyb pro Petra i po letech stále náročný, k přesunu používá dva typy vozíků: mechanický a elektrický. Nehoda poznamenala rovněž centrum řeči. Petr tak dochází na lekce logopedie, kde se učí obratnější komunikaci. Vyjádření složitější myšlenky je pro něj však prozatím dost obtížné. Právě s komunikačními a pohybovými možnostmi by Petrovi měla pomoci intenzivní léčba na klinice AXON specializující se na pacienty po úrazech, která zahrnuje také koncept Thera-Suit zaměřený na dosažení fyziologicky správného postavení těla.

Za snem k samostatnosti se kromě tréninku pohybu a mluvidel Petr soustředí dále na rozvoj vědomostí. V příštím školním roce završuje studium oboru keramická výroba při Jedličkově ústavu. „Mým cílem je být co nejméně závislý na placených asistenčních službách. Začal jsem řešit svůj život sám za sebe. Jedině tak můžu být co nejvíce soběstačný. S čím bych ale potřeboval pomoci, je úhrada speciální terapie, která by můj sen co nejvěrohodněji vykreslila do reality,” uzavírá s prosbou Petr.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou požity na intenzivní terapie na klinice AXON.

Děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat