Úspěšně vybráno:

Přispěli jste babičce Janě a její vnučce Nelince na nákup nezbytných potravin

Vybráno 0 Kč 4 900 Kč
3 000 Kč
 -
11 dárců
Celkem se zapojilo
445 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Přispěli jste babičce Janě a její vnučce Nelince na nákup nezbytných potravin

Vybráno 0 Kč 4 900 Kč
3 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Centrum pro náhradní rodinnou péči o.p.s.
Datum přidání
6. 10. 2022

Představení sbírky

Dobrý den, 

jsem sociální pracovnice Centra pro náhradní rodinnou péči. V rámci své práce pomáhám babičce Janě a její vnučce Nele zvládat běžné životní útrapy. Babička Jana je v míře jejích možností aktivní, spolupracující, snaží se všemi silami pečovat o vnučku co nejlépe.

Babička s péčí o Nelu, které je dnes již 13 let, pomáhala od narození, nicméně kvůli špatné péči rodičů ji byla vnučka svěřena také soudně do péče jiné fyzické osoby. Babička je vedena na Úřadu práce jako dlouhodobě nemocná, bohužel, i přes její několikaleté vážné zdravotní obtíže, které se nezlepšují, jí prozatím nebyl přiznán invalidní důchod. Babička s vnučkou tak žije ze sociálních dávek, ze kterých sotva zaplatí nezbytné výdaje za bydlení, výdaje spojené se školou a skromné jídlo. Výživné matce nebylo určeno, otec jej uhradí zcela výjimečně, což babička řešila oznámením na PČR, následně  podáním exekučního návrhu, bohužel bez výsledku. 

Přestože se snažím babičce dle možností vypomoci potravinami z Potravinové banky, vnímám, že strava rodiny je velmi nevyvážená, s ohledem na nízké příjmy neobsahuje dostatek vitaminů a jiných prospěšných látek. Nely nezdravá strava je částečně vyvážena obědy ve školní jídelně, nicméně aby mohla babička Nele koupit ovoce, hradit jiné nutné náklady, sama jí velmi málo, někdy vůbec. Ráda bych pomocí vás, dárců, babičce i Nele umožnila jednak ušetřit alespoň trochu nákladů za jídlo na jiné důležité výdaje, ale zejména babičce dopřála trochu kvalitní stravy. 

Komu pomůžeme?

Vaše pomoc by umožnila babičce Janě a její vnučce Nele plnohodnotně se najíst. Pomoc by však měla ještě další rozměr. Babička se velmi snaží i z malých příjmů ušetřit rezervu na nájem, protože dávky chodí nepravidelně a ona se někdy dostává do situace, že v termín úhrady nájmu nemá dostatek peněz. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Za peníze od vás bude přes internetový obchod s potravinami nakoupeno zejména maso, mléčné výrobky, ovoce a zelenina, případně další zdravé potraviny, na které babičce nezbývá z měsíčních příjmů. 

Velmi vám všem děkuji za jakoukoliv pomoc. 

Bc. Marcela Jančíková, DiS.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
600 Kč  •  30. 11. 2022 11:20
Hanka
300 Kč  •  30. 11. 2022 11:19
🍀
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  24. 11. 2022 19:20
Milý dárce
300 Kč  •  21. 11. 2022 8:50
Milý dárce
200 Kč  •  3. 11. 2022 17:28
DobroDárce
1 000 Kč  •  3. 11. 2022 9:48
Laskavý dárce
500 Kč  •  19. 10. 2022 21:21
DobroDárce
300 Kč  •  19. 10. 2022 15:26
Štědrý dárce
200 Kč  •  16. 10. 2022 19:14
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  12. 10. 2022 9:51
Velkorysý dárce
300 Kč  •  10. 10. 2022 10:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat