Sbírka ukončena:

Balík potravin a hygieny pro velkou rodinu

Vybráno 0 Kč 2 422 Kč
20 000 Kč
 -
3 dárci
Celkem se zapojilo
807 Kč
Průměrná výše daru
2 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Balík potravin a hygieny pro velkou rodinu

Vybráno 0 Kč 2 422 Kč
20 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Bc. Zuzana Macková
Datum přidání
7. 11. 2022

Představení sbírky

Sbírka je pro rodinu s malými dětmi, studentkou a onkologicky nemocným pětiletým chlapcem, která se ocitla ve finanční tísni. Vzhledem ke zdravotnímu stavu synka nemůže maminka rodiny jít do zaměstnání a vzhledem ke zdražování jídla a hygieny má rodina finanční tíseň.

Komu pomůžeme?

Rodina se skládá z tatínka, který má brigádu a hledá zaměstnání na PP, maminky, která se stará o celou rodinu, tří chlapců z nichž je jeden onkologicky nemocný a dvou slečen ze kterých jedna studuje. Nejstarší z dívek studuje obor kuchař-číšník, dva chlapci hrají pravidelně fotbal, nejmladšího baví skládačky a malování. Mladší z dívek baví tancování a tráví volný čas v klubu pro děti (NZDM). Rodina spolupracuje se sociální pracovnicí Armády spásy, která pomáhá jednomu z chlapců s učením a celkově rodině s řešením nepříznivé sociální situace. Problém se objevil po odejmutí dávek hmotné nouze, o kterou si rodina může požádat až v lednu 2023. Do té doby hledají pomoc zde u nadace Donio.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na jídlo a hygienu pro rodinu.  Pokud by se nevybrala celá částka, i tak se prostředky použijí hlavně na jídlo. Peníze rodině pomohou rodině překonat finanční tíseň než se jejich situace zlepší. Maminka rodiny plánuje nastoupit do zaměstnání, jelikož se již povedlo zajistit hlídání v dětském předškolním klubu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
222 Kč  •  5. 1. 2023 10:19
Hanka
200 Kč  •  2. 1. 2023 23:29
🍀
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  6. 12. 2022 23:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat