Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět na delfinoterapii pro Báru

Vybráno 0 Kč 100 462 Kč
100 000 Kč
 -
116 dárců
Celkem se zapojilo
866 Kč
Průměrná výše daru
5 000 Kč
Nejvyšší dar
21 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět na delfinoterapii pro Báru

Vybráno 0 Kč 100 462 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Barbora Loydová
Datum přidání
6. 9. 2022
Poslední aktualita

7. 12. 2022 8:06

Delfinoterapie již proběhla

Milý dárci,

chtěla bych vám ješte jednou  vám všem poděkovat z celého srdce jak jste rychle vysbírali potřebnou částku na delfíny. Delfini a terapeutický tým udělali velký kus práce. Zlepšila  mi klenba u nohy a lépe se mi chodí. Dále jsem o něco veselejší bojovnější a mám ješte větší chuť bojovat.  Vlna vaší podpory a sounáležitosti byla ohromná a ukázala kolik lidí má v dnešní těžké době dobré srdce. Dojalo mě to a stále to vstřebávám a v myšlenkách se vracím do Antalya. Je to nádherné místo. Na facebooku  je stránka Delfín pro Báru,kde naleznete fotky a videa z Terapie. Moc děkuji všem. S velkým díkem a pozdravem Bára 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Pošleme Báru za delfínem.

Jmenuji se Bára, je mi 37 let a jsem na to patřičně hrdá, protože každý můj den, který prožiju, je jeden velký zázrak.

Jsem člověk, který by chtěl žít naplno, avšak můj handicap a sled událostí v mém životě to tak úplně neumožnuje. Narodila jsem se s Dětskou mozkovou obrnou a to ovlivnil nejen můj život, ale život celé mojí rodiny. Na celý můj život. Když mi byly tři měsíce, lékaři stanovili hroznou diagnózu, řekli rodičům, že ze mě bude, když to tak řeknu lidově hadrová panenka, která nebude schopná pohybu a myšlení. Radili matce, že mě má dát do ústavu.

Máma to ale nevzdala a spolu s mým otcem se pustili do boje s nejasným výsledkem. Vzhledem k tomu, že já jsem bojovník od narození a ,,ten nahoře“ mi posílá do cesty občas zajímavé lidi.

Máma se mnou cvičila  cviky podle Vojtovy metody a fungovalo to s úspěchem. Život rodiny se podřídil tomu, aby se vyhradil čas na moje cvičení. Máma se mnou cvičila 4× denně, bolelo to, brečely jsme obě, ale pomohlo to a díky tomu dnes stojím a chodím po vlastních nohách. Trvalo to dlouho, bolelo to, ale naučila jsem se všechno jako zdravé děti. Mám jen nešikovné ruce. Chybí mi jemná motorika převážně u levé ruky, a tak tkaničky a korálky jsou mým nepřítelem. Chodit jsem začala později než ostatní děti, ale přesto jsem mohla začít chodit do běžné mateřské školky se zdravými dětmi. Absolvovala jsem základní školu, získala jsem Výuční list, absolvovala jsem střední školu a úspěšně jsem složila Maturitní zkoušku. 

Na základní škole jsem poznala šikanu, která poznamenala moji křehkou a zranitelnou duši. Moji spolužáci mě znásilnili, já jsem to nikomu neřekla, a to mi později způsobilo psychické potíže. Co mě zachránilo byl sport. Rodiče mě od mala dali na plavání, které tolik miluji dokonce jsem své zkušenosti mohla předávat dětem, učit je plavat a zbavit je  strachu z vody.  Plavání a bazén to jsou takové dvě moje životní lásky a vášně. V pubertě jsem dostala svůj první epileptický záchvat, a to mně donutilo plavání na čas přerušit. Lékaři mi nastavili medikaci a záchvaty na čas ustoupily.  V době Covidu se přidaly těžké migrény, epileptické záchvaty se vrátily a přidaly se ještě záchvaty neepileptické. Záchvaty mají podobné příznaky a někdy je těžké je rozlišit bez lékařského vyšetření. Vždy mne to ale strašně vyčerpává. Taky se u mne projevila porucha sluchu, která mi brání v orientaci v prostoru. Neslyším  na jedno ucho a na druhém mám zbytky sluchu, a proto musím nosit sluchadlo.

Věřím, že mi Delfinoterapie by mohla zmírnit mé epileptické i neeptileptické záchvaty. Zbavit mě depresí a migrén při kterých bolestí zvracím a nejsem schopná běžného života. Delfinoterapie probíhá v Turecku v Antalyii po dobu 10 dnů. Je to alternativní léčba, zdravotní pojišťovna ji nehradí a z mého částečného Invalidního důchodu nejsem schopna si na ní našetřit. Pracuji v tiché kavárně pouze 4 hodiny denně víc nezvládnu. Samotná terapie stojí 2850 Eur, což je asi přibližně v českých korunách 70 000 Kč a není v tom zahrnuté ubytování a letenky. Peníze, které získám ze sbírky budou použité na Delfinoterapii, letenky a ubytování pro mě a mého manžela, který mě kvůli mému handicapu musí doprovázet.  Věřím tomu, že delfíni dokážou mnohem více než si my lidé myslíme.  

Všem moc děkuji za pomoc a finanční dar, který mi velmi pomůže. Předem dekuji za sdílení mého příběhu a jakékoliv finanční částky, kterou mne podpoříte… Pokud by se vybralo více peněz, než potřebuji na Delfinoterapii, tak by byly použité na pomoc Tichému světu, který zaměstnává neslyšící osoby.

Komu pomůžeme?

Snažím se bojovat se svými chorobami a žít plnohodnotný život. Bojuju s Epilepsii a neepileptickými záchvaty a narodila jsem se se s Dětskou mozkovou obrnou. Od 3,5 měsíců se na mne uplatňovala Vojtova metoda, cvičila jsem a později jsem se vrhla celou svou duší tělem na plavání na které mě rodiče přihlásili. Moje choroba je zrádná v tom, že záchvat může přijít kdykoliv i ve spánku. Po epileptickém záchvatu nejsem schopná cokoliv dělat a jsem zmatená a velmi unavená  a nemohu jít do práce.  Neepileptické záchvaty, kterými trpím většinou vznikají ze stresu a únavy. Bohužel obojí vypadá podobně a tak se nedá poznat co je epileptický záchvat a co ne. Největší progres choroby nastal před dvěma lety když vypukla kovidová epidemie.  Měla jsem hodně záchvatů, někdy až 20 za den. Záchvaty byli převážně neepileptické a tak jsem hledala řešení a začala docházet na terapie.  V době, než začala mít epilepsie tento progres, jsem učila děti plavat a moc mi učení a strávený čas s dětmi chybí. Chtěla bych se opět k této aktivitě vrátit a opět aktivně plavat a věnovat se věcem, které mám opravdu ráda. Jsem přesvědčena že Delfinoterapie by mi mohla pomoci přiblížit se k mému snu a opět se ocitnout na bazénu a dělat to co mě opravdu naplňuje a dává smysl. 

Rozhodně nechci sedět ze založenýma rukama a čekat na to, kdy zase přijde záchvat . Já chci žít a užívat si svůj život plnohodnotně a smysluplně.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance které získám ze sbírky budou použité na mou  Delfinoterapii a letenky a ubytování pro mě a mého manžela který mě kvůli mému handicapu musí všude doprovázet. Pokud se vybere více peněz než potřebuji tak budou použity na pomoc Tichému světu který zaměstnává neslyšící osoby. Pokud se vybere méně tak budou finanční prostředky použité na delfinoterapii, která mi velmi pomůže.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

7. 12. 2022 8:06

Delfinoterapie již proběhla

Milý dárci,

chtěla bych vám ješte jednou  vám všem poděkovat z celého srdce jak jste rychle vysbírali potřebnou částku na delfíny. Delfini a terapeutický tým udělali velký kus práce. Zlepšila  mi klenba u nohy a lépe se mi chodí. Dále jsem o něco veselejší bojovnější a mám ješte větší chuť bojovat.  Vlna vaší podpory a sounáležitosti byla ohromná a ukázala kolik lidí má v dnešní těžké době dobré srdce. Dojalo mě to a stále to vstřebávám a v myšlenkách se vracím do Antalya. Je to nádherné místo. Na facebooku  je stránka Delfín pro Báru,kde naleznete fotky a videa z Terapie. Moc děkuji všem. S velkým díkem a pozdravem Bára 

28. 9. 2022 23:17

Poděkování

Milý dárci,

z celého srdce bych vám chtěla poděkovat za příspěvky a sdílení mého příběhu. Je neuvěřitelné ,jak rychle se nasbírala potřebná částka. Jsem z toho velmi dojatá. Každý vzkaz od vás četla. Věřím tomu že mi delfinoterapie pomůže. Podařil se vám zázrak. Děkuju moc a moc nejenom já ale i má rodina. Děkuji moc a moc.

S láskou Bára

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Tar-ara
200 Kč  •  26. 9. 2022 16:53
Pozdravuj delfíny :) .
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  26. 9. 2022 13:12
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  26. 9. 2022 12:34
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  26. 9. 2022 11:42
Laskavý dárce
300 Kč  •  24. 9. 2022 19:13
Milý dárce
1 000 Kč  •  24. 9. 2022 10:24
Dárce, který je pro každou dobrost
2 062 Kč  •  23. 9. 2022 18:39
Milý dárce
1 000 Kč  •  23. 9. 2022 8:30
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 9. 2022 19:55
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 9. 2022 19:23
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 9. 2022 19:01
Laskavý dárce
300 Kč  •  22. 9. 2022 18:45
Zouplnovi
600 Kč  •  22. 9. 2022 17:21
Milá Báro, pozdravuj delfíny :-)
Štědrý dárce
600 Kč  •  20. 9. 2022 23:16
Štědrý dárce
200 Kč  •  19. 9. 2022 21:51
DobroDárce
600 Kč  •  19. 9. 2022 16:56
Milý dárce
500 Kč  •  19. 9. 2022 8:58
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 9. 2022 16:10
Kristýna Ch.
500 Kč  •  18. 9. 2022 10:35
Moc Ti Barů fandím! :-)
Marie H.
2 000 Kč  •  17. 9. 2022 1:54
Jsi moc statečná holka a naše sluníčko :-)
Štědrý dárce
300 Kč  •  15. 9. 2022 11:53
Lavičky
1 000 Kč  •  15. 9. 2022 10:32
Už se těšíme na setkání po návratu a držíme palce
Špičkovi
400 Kč  •  14. 9. 2022 17:51
Milá Barunko, moc Ti fandíme!
DobroDárce
500 Kč  •  14. 9. 2022 13:09
Velkorysý dárce
500 Kč  •  14. 9. 2022 10:31
Laskavý dárce
200 Kč  •  14. 9. 2022 1:18
Hanouskovi
500 Kč  •  13. 9. 2022 20:20
Báro, fandíme lidem, kteří jdou za svým snem a držíme Vám palce, ať Vám terapie pomůže.
Dobrosrdečný dárce
3 000 Kč  •  13. 9. 2022 12:29
Štědrý dárce
300 Kč  •  13. 9. 2022 11:39
Milý dárce
2 000 Kč  •  12. 9. 2022 20:37
Ljuba
1 000 Kč  •  12. 9. 2022 17:21
Barunko, držím palce ať se vše povede a ať jseš znovu fit!❤️
Milý dárce
300 Kč  •  12. 9. 2022 15:40
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  11. 9. 2022 22:19
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  11. 9. 2022 13:38
Milý dárce
200 Kč  •  10. 9. 2022 22:21
Anička Semenková
4 600 Kč  •  10. 9. 2022 21:16
Máme moc rádi Báru a paní Kyndlovou.
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  10. 9. 2022 20:51
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  10. 9. 2022 20:05
Laskavý dárce
250 Kč  •  10. 9. 2022 12:35
Katka
200 Kč  •  9. 9. 2022 19:44
Hodně štěstí Barunko!!!
Jan Adam
300 Kč  •  9. 9. 2022 15:57
Barunko, moc držím palce, ať se máš už jenom dobře :-*
DobroDárce
2 000 Kč  •  9. 9. 2022 13:47
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  9. 9. 2022 12:34
Velkorysý dárce
600 Kč  •  9. 9. 2022 11:51
Dárce, který je pro každou dobrost
400 Kč  •  9. 9. 2022 11:37
DobroDárce
500 Kč  •  9. 9. 2022 11:35
Petra B.
300 Kč  •  9. 9. 2022 11:19
Ať delfíni pomohou, co nejlépe umí 🙏
Lucie Š.
600 Kč  •  9. 9. 2022 9:36
Baru, moc držím pěsti!
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 9. 2022 22:29
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  8. 9. 2022 22:21
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  8. 9. 2022 21:47
Rodina Skopových
1 000 Kč  •  8. 9. 2022 20:59
Baru držíme palce, ať Ti delfinoterapie pomůže ❤️
Velkorysý dárce
500 Kč  •  8. 9. 2022 19:28
Jitka M.
1 000 Kč  •  8. 9. 2022 17:28
Ať ti plavání s delfíny pomůže. Moc držím palce.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  8. 9. 2022 13:28
Gábi Šílová
500 Kč  •  8. 9. 2022 12:56
Ahoj Báro, držím place a doufám že se vše zlepší :)
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  8. 9. 2022 12:47
2 Táničky
5 000 Kč  •  8. 9. 2022 12:46
To dáme!
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  8. 9. 2022 12:28
Hodně zdraví přejeme a věříme že delfíni pomohou🐬
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  8. 9. 2022 10:50
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  8. 9. 2022 9:16
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  8. 9. 2022 7:58
Alex S
1 000 Kč  •  8. 9. 2022 7:51
At je už jen lepe.
Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  8. 9. 2022 0:50
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 19:56
DobroDárce
2 000 Kč  •  7. 9. 2022 18:52
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 18:23
Velkorysý dárce
600 Kč  •  7. 9. 2022 16:42
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 14:10
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 14:07
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 13:32
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  7. 9. 2022 11:46
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 9. 2022 11:38
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 11:35
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  7. 9. 2022 11:24
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  7. 9. 2022 11:08
Velkorysý dárce
300 Kč  •  7. 9. 2022 10:36
DobroDárce
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 22:20
Martina B.
300 Kč  •  6. 9. 2022 21:18
věřím, že to vyjde a splní tvá očekávání
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 21:01
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 20:52
Štědrý dárce
100 Kč  •  6. 9. 2022 20:51
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 19:31
Leila Labiodová
600 Kč  •  6. 9. 2022 18:43
Báry maminka mě učila balet. Skvělá učitelka, a Bára je úžasný člověk. Leila
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 9. 2022 17:52
Petra P.
300 Kč  •  6. 9. 2022 17:22
Pamatuji si Tě z kříže, nikdy bych neřekla, jak těžký příběh za sebou máš. Moc držím palce a pozdravuj delfíny :)
DobroDárce
1 500 Kč  •  6. 9. 2022 16:51
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  6. 9. 2022 16:50
Velkorysý dárce
600 Kč  •  6. 9. 2022 16:37
Štědrý dárce
500 Kč  •  6. 9. 2022 15:56
Milý dárce
100 Kč  •  6. 9. 2022 15:38
Milý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 15:37
Ivana
300 Kč  •  6. 9. 2022 15:28
Milá Báro, držím palce!
R.
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 15:16
DobroDárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 15:06
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 14:24
Martin A.
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 14:13
Báro, drž se. Přeji Ti brzký návrat do bazénu!
Milý dárce
600 Kč  •  6. 9. 2022 13:54
Velkorysý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 13:46
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  6. 9. 2022 13:43
Štědrý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 13:34
Terka Tůmová Lidická
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 13:01
Barunko, ať se ti tvůj sen splní a hlavně, ať se ti v životě moc daří :-)
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  6. 9. 2022 12:48
Milý dárce
3 000 Kč  •  6. 9. 2022 12:34
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 12:33
Dulka
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 12:29
Baruško, držím palečky ať to klapne :-)
Laskavý dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 11:55
Milý dárce
2 000 Kč  •  6. 9. 2022 11:27
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 11:23
Lenka Holcrová
1 000 Kč  •  6. 9. 2022 11:18
Baru, drž se! Hodně štěstí! ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  6. 9. 2022 11:15
Velkorysý dárce
50 Kč  •  6. 9. 2022 11:06
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  6. 9. 2022 11:04
Katka
500 Kč  •  6. 9. 2022 11:03
Beruško, držím Ti palce, nech to vyjde.. žehnám uzdravenie :)
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 9. 2022 11:00
DobroDárce
500 Kč  •  6. 9. 2022 10:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat