Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět 3členné rodině bez táty k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 101 500 Kč
od 110 dárců
 -
110 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět 3členné rodině bez táty k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 101 500 Kč
od 110 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Petra Kratochvílová
Datum přidání
21. 9. 2022

Představení sbírky

Ahoj, jsme nyní už jen tři – členná rodina – máma Petra, syn Ondrášek (6 let) a malá Anička (4m). Ten nejdůležitější, táta – Ondra, nás nečekaně opustil v začátkem července na nemocné srdíčko, které i když se poctivě léčil, už nezvládlo dál bít.

Naráz, když jsme měli spoustu plánu, bylo všechno pryč, a já tu byla sama s dětmi. 

Náš taťka byl úžasný člověk – vždycky když mohl, tak každému pomohl. Miloval svou rodinu a hlavně se těšil na svou malou vytouženou princeznu, s kterou se všude chlubil. Bohužel užil si ji ani ne dva měsíce. 

Děti jsou celé po něm, Anička má celé tátovi oči a Ondrášek úplně jeho povahu. A já – partnerka Petra teď se je budu snažit vychovat v takové úžasné lidi, přinejmenším jako byl on a jak jsme to spolu měli v plánu. 

Všem moc děkujeme. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete hlavně dětem, protože o ty mi jde nejvíce.

Pomůžete mi dát jim jistotu že budou mít kde bydlet další měsíce, protože mám jen RP, stále čekám na vyřízení sirotčího důchodu, a Ondráškovi aspoň udělám trošku pěkné Vánoce.         

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

V této době kdy vše zdražuje, tak na výdaje spojené s domácnosti, plenky a kosmetiku pro Aničku, boty pro Ondráška (potřebuje zdr. obuv), zaplacení školky Ondry a vánoční dárky pro děti.    

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat