Sbírka ukončena:

Bezbariérová koupelna

Vybráno 0 Kč 63 700 Kč
298 389 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
10 617 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Bezbariérová koupelna

Vybráno 0 Kč 63 700 Kč
298 389 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Lucie Michalcová
Datum přidání
11. 5. 2023
Poslední aktualita

22. 7. 2023 13:50

poděkování

Dobrý den ráda bych jménem svým tak i své dcery ráda všem tímto velmi poděkovala byt to není celková částka, kterou bychom potřebovali na úpravu koupelny na bezbariérovou. I s touto částkou se dá něco málo vymyslet doufám. Tak zase alespoň něco nežli nic. Jste moc všichni hodní a ještě jednou moc všem děkuji Lucie a Gituška

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Sbírka se týká holčičky. Jmenuje se Gituška, které je 13 let narodila se předčasně v 6 měsíci s DMO a postižením na všechny 4 končetiny. Byla by moc ráda, kdyby se mohla sama pohybovat v koupelně s vozíkem, na který je upoutána bez toho aniž by ji musela její maminka zvedat a přenášet jak na toaletu tak i do sprchového koutu kam se nedostane sama. A potřebuje pomoc druhé osoby, kterou je její mamka

Komu pomůžeme?

Dobrý den jmenuje se Lucie a jsem maminkou 13ti leté holčičky, která se jmenuje Gituška. Narodila se předčasně o 3 měsíce s DMO kvadruspasticita – postižení na všechny čtyři končetiny. Gituška navštěvuje 4 ročník speciální základní školy Arpida České Budějovice kam každý den dojíždí a která je vzdálená 75km od jejich domova. Ve škole kam Gitka chodí má nejen učení ale i různé zájmové kroužky např, počítače, deskové hry které ji moc baví, také má různé rehabilitační procedůry, které jsou pro její vývoj velmi důležité i pro jemnou motoriku rukou. Po dobu co je Gitka ve škole já odjíždím do práce, kterou mám též v Českých Budějovicich a pracuji jako sociální teréní pracovník u seniorů. Když skončím v práci, vyzvedávám dceru ze školy a jedeme domů. Po příjezdu domů s Git udělám úkoly, cvičíme, já musím uvařit protože Gituška je alergička, takže obědy ze školní jídelny mít bohužel nemůže. Večer když se jde koupat tak z důvodu nevyhovující kopelny, ve které jsou různě postavené příčky se s invalidním vozikem s Gitkou nedostanu, takže veškera manipulace s dcerou jak do koupelny na vykoupání tak i na wc probíhá tak, že ji musím zvedat a přenášet v rukách. A jelikož už je Gitka větší a tím pádem i težší, tak už s tím začínám mít problém, protože ji neunesu a bolí i záda. Proto jsem řekla, že je potřeba udělat to, že se musí koupelna úpravit , protože je nevyhovující pro potřeby mojí dcery. A jelikož jsem matka samoživitelka tak na úpravu koupelny nemám. Celková částka činí okolo 298 389kč.

Budu ráda, když pomůžete jakoukoliv částkou . Předem všem moc děkuji Lucie  a Gituška

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peněžní sbírka bude pro úpravu a zrekonstruování bezbariérové koupelny pro hendikepovanou holčičku, která je na invalidním vozíčku, aby její maminka lépe zvládala péči v nevyhovující nynější koupelně, ve které není dostatek místa na jakékoliv otáčení nebo jinou  manipulaci. Gitušku musím do sprchy zvedat a přenášet v rukách. A jelikož už je dost těžká tak už se to zvládá hůř.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 7. 2023 13:50

poděkování

Dobrý den ráda bych jménem svým tak i své dcery ráda všem tímto velmi poděkovala byt to není celková částka, kterou bychom potřebovali na úpravu koupelny na bezbariérovou. I s touto částkou se dá něco málo vymyslet doufám. Tak zase alespoň něco nežli nic. Jste moc všichni hodní a ještě jednou moc všem děkuji Lucie a Gituška

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  8. 7. 2023 8:47
DobroDárce
10 000 Kč  •  7. 7. 2023 20:20
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  5. 7. 2023 21:51
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  9. 6. 2023 11:57
Renáta Brožová RAYNET s.r.o.
50 000 Kč  •  17. 5. 2023 11:17
Ať se Vám dílo podaří a usnadní život :)
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  15. 5. 2023 19:38

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat