Bezpečný domov pro Aničku, navždy

Milník 1/1

Za tuto částku doplatíme okna, doděláme interiéry, část fasády a propojení instalací.

Vybráno 0 Kč 438 200 Kč
800 000 Kč
14 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
RITA KRAMEROVÁ
Datum přidání
14. 12. 2023
Poslední aktualita

22. 2. 2024 22:29

Z diskusí: … a podvodníci to jsou a vyžírkové …

Vážení a milí přátelé,

v neděli vyšel o naší situaci článek na serveru Seznam. Dneska jsem tam našla nový rozhovor s paní Olgou Sommerovou s titulkem „Hloupost a sprostota je všude kolem, v tom přeci nechceme žít“. Mluví mě z duše. Aniž bych si dělala iluze, že cokoliv ovlivním u těch několikaset komentářů pod článkem o nás, moc si vážíme podpory aktuálně 465 lidí, kteří nám věří, a tak bych ráda upřesnila více detailů o naší situaci.

Prvně nařknout naši sbírku jako podvodnou znamená označit server Donio jako nedůvěryhodný. Moci si založit sbírku zde obnáší doložit naprosto kompletně vše, co se sbírky týká. Nejenom o nás, ale i o úmyslu, rozpočty, souhlasy a povolení spolu s několika zdravotními zprávami, že Aničky stav opravdu vyžaduje, aby žila v sobě uzpůsobeném prostředí. Také Doniu dokládáme každou korunu ze sbírky skrze faktury a fotografie provedených opatření, což je součástí smluvních podmínek, tedy za ty peníze opravdu na dovolenou nepojedeme.

Ale jak jsme se vůbec do této situace dostali? Jak diskutující míní, že jsme dělali jednu chybu za druhou, zároveň že jsme (dosaďte cokoliv, co zní hanlivě, od podvodníků vyčůránků počínaje po zneužívače postižení vlastního dítěte). Mě nikdy nepřestane fascinovat tzv. „Volného paradox“, případně už provařený D-K efekt. Ono se dobře radí druhému, když o jeho situaci nic nevím. Ovšem objevil se jeden komentující, který si nás vyhledal i s listem vlastníka na katastru, a označil nás za podvodníky, protože si rekonstruujeme 12 let starý dům (a ještě ke všemu hodně velký, tak co tady jako budeme dělat). Dal si tu práci, že se mě na to i zeptal. Inspiroval mne, protože ne každý zná naši rodinu a situaci tak, aby věděl detaily, a tak je zde přeci jenom sepisuji. Už jsme ze svého příběhu zveřejnili tolik, že vynést trochu více už nás nemůže rozhodit.

Tak stáří domu není problém. Problém je, že se jedná o velmi nekvalitní developerskou výstavbu. To jsme v době koupě nevěděli, závady se začaly projevovat až v průběhu. Například špatně napojený odpad sprchového koutu nám vyplavil půlku domu, přes základovou desku byla vlhkost v příčkách v jeden a půl metru výšky. Opravilo se. Tisíc a jedna závada, pořád jsme něco opravovali. Developer byl v tomto laxní, a suďte se, ještě s tím, co jsme dalšího řešili. Ovšem prasklá kanalizace se nedala přehlédnout, protože taková věc intenzivně smrdí. Plus další projevy. To se muselo řešit rychle. První nástřel byl, že se najde propadlé místo a přes základovou desku se k němu probourají a opraví to. Znamenalo to vyklidit celý dům. Tak jsme naplánovali práce přes léto. Léto 2022.

Stejně se začala rozpadat okna, která špatně těsnila, rosila se a byla na nich plíseň. Tak jsme se rozhodli při jednom bourání udělat co nejvíc jde. Protože jsme starý, a už na další opravy nebudeme mít sílu ani peníze. Protože ty hlavní stavební věci musí být kvalitně. Obkladačky se vymění, tak taky ty jsou obyč za 200 Kč metr z výprodeje, ale kanalizace? Okna? Topení? Na tom šetřit může opravdu jen hodně hloupý či hodně bohatý člověk. Také je jasné, nevím tedy jestli radilům z internetu, ale normálnímu čtenáři, že ten náš dům by byl za nějakou slušnou cenu neprodejný. Hlavně – kam bychom šli? Do bytu? S dítětem s autistickými projevy? Aby zase byly články s komentáři, jak to chování mají chudáci sousedé snášet? Vzpomínám si na jeden vtip o nás Češích. Teď nám ale do smíchu moc není.

Protože technici zjistili, že ta kanalizace byla propadlá v délce 15 metrů, skoro pod celým pod domem. Oprava byla nemožná, narušila by se statika domu. Muselo se jít novou kanalizací venkem. Kdo si dal tu práci a našel náš dům na mapě, pochopí, že do hotové stavby přízemního bungalovu dodělávat kanalizaci fakt není sranda. Stálo to přes milion, nejenom speciální prostupy skrz základy, na kterých se odrovnala i vrtná souprava, ale musí se přespádovat naprosto vše. Předělat dispozice, protože třeba WC odpad se musí dát jinam. Do toho bylo potřeba udělat kus nových rozvodů elektro. Když elektrikář objevil mimo dalších perel první elektrospoj slepený izolepou, prohlásil, že na současné rozvody nedá revizi. Takže sice jsme našli příčinu dalších problémů na domě, ale musela se udělat nová elektrika. Jak začal sekat elektriku, ukázalo se, že jsou příčky v domě povětšinou neukotvený, takže se museli chemicky kotvit a vázat. Z narušené parozábrany původní střechy se vyklubaly konstrukční chyby takového rázu, že se musela znova zaizolovávat a zateplovat střecha. Při tom rozměru jsou to statisíce. Z původního domu zbyla jedna stěna, se kterou se nic nedělalo, protože v ní nic nebylo.

Statik objevil, že uprostřed okna je nosný sloup a prohlásil náš dům v průběhu stavby za neobyvatelný. Museli jsme se vystěhovat. V té největší uprchlické krizi jsme hledali náhradní bydlení na krátkou dobu, se psem a dítětem s náročným chováním. To jako fakt nechcete zažít. Naštěstí nám vypomohli sousedé, a půjčili nám svůj dům. Sekera do plánů dalších 250 tis. za nájem. My jsme s tím počítali, že se mohou objevit vícepráce, a tak jsme měli rezervu 30 % rozpočtu. Když do toho dojde inflace 30 %, tak to už fakt nenatiskneme.

Že ten dům rozšiřujeme? No jasně. Protože přemýšlíme do budoucna. Anička roste a má potřeby jako každý člověk. Přijde čas, a bude chtít bydlet co nejvíce samostatně, na druhou stranu stále bude potřebovat naši podporu. Vždyť to celé děláme právě pro to, aby nemusela někam do „domova se speciálním režimem“ za Jablonec nad Nisou. V jiných aktualitách jsem psala, co by to pro nás znamenalo. Takže jediné řešení je vybudovat tady dvougenerační bydlení. Abychom měli kde bydlet a také Anička žila svůj život, za podpory sociálních služeb. V našich představách je, že náš dům musí být tak velký, aby umožnil vznik malé komunity lidí s podobnými potřebami, napojenými na sociální služby, které budou pro více lidí lépe financovatelné.

Nejsme sami, kdo takto přemýšlí. Okolo nás vzniká více takových projektů, které mají společného to, že chtějí pro lidi se specifickými potřebami zachovat co nejvíce svobody. Ovšem tyto projekty už vznikají pod neziskovými organizacemi. To my nejsme, Aničce bylo 11. My opravdu nevíme, jak na tom bude za 10–15 let, ale víme, že díky naší předvídavosti bude dům, kde vyrostla a kde se cítí doma, uzpůsoben pro každou myslitelnou variantu vývoje. A jsme rádi, že bude v budoucnu k dispozici i dalším potřebným, kteří takové možnosti nemají, ovšem zázemí v Praze uvítají. 

Už v průběhu roku 2022 jsme zjistili, že inflace je tak vysoká, že sebelíp připravené financování stačit nebude. Rok jsem hledala pomoc a zjistila jsem, že není. Systém vůbec nepočítá s podporou aktivních rodičů. Poměrně dost náročná situace, která vyčerpala moje síly. Kdo nás zná osobně, tak ví, že jsem nakonec byla 4× v nemocnici a musela být 2× operována. Tělo už dalo velkou stopku. Po pobytu na neurologické JIP, z důsledků projevu vyčerpání se vzpamatovávám doteď, přátelé nám v dobrém radili, abychom si nechali konečně pomoct. Třeba založili sbírku. I učinili jsme tak, a děkujeme 465 lidem, kteří náš příběh a naši rodinu v této těžké době podpořili. Pro nás je důležité hlavně to, že nás tolik lidí vnímá a věří nám. Díky za to.

Za rodinu

maminka

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Co se dá vyřešit penězi není problém. Ta největší hrůza, strach a bezmoc je z toho, že se jako rodiče bojíme o budoucnost svého dítěte. Někdo, kdo má zdravé děti, si nedokáže představit, jaké starosti mají rodiče řekněme trochu „jiných dětí“…
Děti s jinými potřebami a nemocemi, tzv postižením, nejsou zajímavé ani podivné. Chtějí jen to, co každý – BÝT AKCEPTOVÁN!

Založili jsme sbírku. Každá koruna nám pomůže splnit náš cíl a pomůže i dalším lidem někdy v budoucnu. A teď, jako rodiče Aničky, která to má na tomto světě těžší, moc potřebujeme povzbudit. Každá koruna nám teď dává vědět, že o nás víte. Že si všímáte potřebných a znevýhodněných. Vnímáte rodiče, kteří jsou poněkud na dně svými silami, a posíláte podporu. A za tuto vzpruhu velmi děkujeme!

Každé dítě má právo na normální život. Učme proto své děti, že i lidé s mentálním postižením jsou jenom tací, jací jsou. ❤️❤️❤️

Je to příběh o naší dceři, a možná se k Vám dostal sdílením od toho, kdo jí zná, a zná naší rodinu. Každopádně se snaží, aby přišel skrze tuto sbírku ten hlavní vzkaz „jsme s vámi“.  🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Naši Aničce je deset let a od narození žije s kombinovaným postižením. Již před několika lety jsme začali uzpůsobovat náš rodinný dům tak, aby se v něm mohla sama bezpečně pohybovat. Aby jednou, po našem odchodu, mohla nadále samostatně žít, za podpory sociálních služeb. Díky našemu odkazu nadaci bude tento dům navždy sloužil jako domov i dalším potřebným lidem.  

Čas rekonstrukce domu jsme si nevybrali, určila jej havárie kanalizace, která začala narušovat statiku domu. I navzdory dobře připravenému projektu nás ale dohnala realita. Kvůli vysoké inflaci a tím i nečekanému růstu cen ve stavebnictví nám došli nejenom peníze, ale i síly. Minulý rok Aničky maminka jako hlavní pečující už skončila vyčerpáním v nemocnici, a má za sebou 4 hospitalizace a 2 operace. Tak to vypadá, když ty síly dojdou. 

S dcerou nyní bydlíme na stavbě, kde je z prostor určených pro ni hotový zatím jenom její pokojíček. Na dokončení kompletní rekonstrukce i přístavby pro budoucnost nám chybí 2.000.000,- Kč.

Naší prioritou a hlavním cílem je vytvořit naši Aničce bezpečný domov, ve kterém bude moci žít a dožít i poté, když se o ní už nebudeme moct postarat samy. Jako její rodiče jsme členy Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením a naší vizí je do budoucna odkázat tento dům nadaci, která v rámci projektu „Z hnízda“ zajišťuje domov lidem s postižením.

Komu pomůžeme?

Anička se narodila ve 33 týdnu těhotenství. Vážila 1.310 gramů. V 8. dni života chytila vážnou infekci RS viru, při které byly zánětem zasaženy obě plíce, a na ARO bojovala o život. Z nemocnice jsme si odváželi bezvládné dítě s velmi nejistou prognózou. Její genetické postižení bylo diagnostikováno až ve dvou letech jako syndrom Prader-Willy ve vzácnější variantě uniparentální disomie.

Aniččino postižení je náročné v tom, že pro chybný metabolismus tuků se jí energie z jídla nedostává do svalů. Je na léčbě růstovým hormonem. Bez této léčby by se jí přijaté jídlo měnilo převážně v tuk a únava by jí ještě více omezovala v pohybu, který je pro ni nezbytný, ale i namáhavý, protože je hypotonická. Že Aničce dochází síly se pozná podle záchvatů agresivity, kdy se ze vteřiny na vteřinu změní ve vzteklé, nezvladatelné dítě. Proto je pro ni důležité mít svůj režim i známé prostředí a být mezi svými lidmi, kteří už tyto stavy poznají a umí jim předcházet.

Za těch 10 let jsme se naučili s tím vším žít. Dodržujeme režim s jídlem jako prevenci obezity. Anička se chodí rehabilitovat, miluje plavání, jezdí na koni, chodí cvičit na Neurorehabilitační kliniku Astra.  Lékaři jí sice nalepili mnoho diagnóz, ale pro nás je jedinečné dítě, které milujeme přesně takové, jaké se narodilo. Jsme šťastní, že žije, že chodí, že mluví.

Anička nyní chodí do čtvrté třídy speciální školy. Umí psát pár písmenek a počítá do 8. Její IQ je v pásmu středně těžké mentální retardace. Ovšem, jak říkají přátelé, naše dcera je skrytě geniální. Její autentický humor nás umí opravdu pobavit. Zároveň je obdařena excelentní pamětí na to, co je pro ni důležité. Zná jména všech koní ve stádě a ví, kdo na jakém koni jezdí. Její kamarádka Darija jezdí na Impíkovi. Darija Pavlovičová, herečka, tanečnice a také vášnivá „koňařka“ se stala patronkou této sbírky

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Abychom mohli rekonstrukci dokončit, chybí nám aktuálně 800.000 Kč. U mnoha položek máme zaplacenou zálohu či nakoupený materiál, ale nejsou peníze na práci. Za peníze ze sbírky doděláme zamykatelný prostor spíže, aby byl přístup k jídlu omezen, jak je pro pobyt člověka s Prader-Willi nezbytné. Doděláme koupelnu, opět bezbariérovou, ale i s relaxační vanou, která pomůže Aničce snižovat napětí. Pro Aničku je důležitá i část domu určená pro rehabilitaci a cvičení. Dodělání části fasády můžeme dokončit i terasu podél domu, takže Anička bude moci bezpečněji chodit venku. Na nerovném povrchu ztrácí rovnováhu.

Podaří-li se vybrat částku větší, peníze použijeme na dostavbu zázemí domu, které bude v budoucnu sloužit pro potřeby Aničky – buď jako bytový prostor pro její částečné osamostatnění, nebo jako zázemí pro pečovatelskou službu. Zde potřebujeme doplatit okna, zateplení střechy, omítky, elektrorozvody, topení, sanitu i podlahy. Zde je rozpočet na 1,8 mil. Kč. 

Vše děláme s hlavním úmyslem, aby Anička mohla v domě bydlet po celý svůj život. 

Každá koruna, kterou nám svěříte, bude v této stavbě sloužit desítky let a vytvoří bezpečný domov nejenom pro naše dítě, ale díky našemu odkazu nadaci i dalším lidem s postižením, kteří podpořit potřebují.

Velmi děkujeme Darije Pavlovičové a všem přátelům za vše, co pro naši rodinu děláte. Tisíceré díky všem, koho náš příběh zaujal, za podporu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

22. 2. 2024 22:29

Z diskusí: … a podvodníci to jsou a vyžírkové …

Vážení a milí přátelé,

v neděli vyšel o naší situaci článek na serveru Seznam. Dneska jsem tam našla nový rozhovor s paní Olgou Sommerovou s titulkem „Hloupost a sprostota je všude kolem, v tom přeci nechceme žít“. Mluví mě z duše. Aniž bych si dělala iluze, že cokoliv ovlivním u těch několikaset komentářů pod článkem o nás, moc si vážíme podpory aktuálně 465 lidí, kteří nám věří, a tak bych ráda upřesnila více detailů o naší situaci.

Prvně nařknout naši sbírku jako podvodnou znamená označit server Donio jako nedůvěryhodný. Moci si založit sbírku zde obnáší doložit naprosto kompletně vše, co se sbírky týká. Nejenom o nás, ale i o úmyslu, rozpočty, souhlasy a povolení spolu s několika zdravotními zprávami, že Aničky stav opravdu vyžaduje, aby žila v sobě uzpůsobeném prostředí. Také Doniu dokládáme každou korunu ze sbírky skrze faktury a fotografie provedených opatření, což je součástí smluvních podmínek, tedy za ty peníze opravdu na dovolenou nepojedeme.

Ale jak jsme se vůbec do této situace dostali? Jak diskutující míní, že jsme dělali jednu chybu za druhou, zároveň že jsme (dosaďte cokoliv, co zní hanlivě, od podvodníků vyčůránků počínaje po zneužívače postižení vlastního dítěte). Mě nikdy nepřestane fascinovat tzv. „Volného paradox“, případně už provařený D-K efekt. Ono se dobře radí druhému, když o jeho situaci nic nevím. Ovšem objevil se jeden komentující, který si nás vyhledal i s listem vlastníka na katastru, a označil nás za podvodníky, protože si rekonstruujeme 12 let starý dům (a ještě ke všemu hodně velký, tak co tady jako budeme dělat). Dal si tu práci, že se mě na to i zeptal. Inspiroval mne, protože ne každý zná naši rodinu a situaci tak, aby věděl detaily, a tak je zde přeci jenom sepisuji. Už jsme ze svého příběhu zveřejnili tolik, že vynést trochu více už nás nemůže rozhodit.

Tak stáří domu není problém. Problém je, že se jedná o velmi nekvalitní developerskou výstavbu. To jsme v době koupě nevěděli, závady se začaly projevovat až v průběhu. Například špatně napojený odpad sprchového koutu nám vyplavil půlku domu, přes základovou desku byla vlhkost v příčkách v jeden a půl metru výšky. Opravilo se. Tisíc a jedna závada, pořád jsme něco opravovali. Developer byl v tomto laxní, a suďte se, ještě s tím, co jsme dalšího řešili. Ovšem prasklá kanalizace se nedala přehlédnout, protože taková věc intenzivně smrdí. Plus další projevy. To se muselo řešit rychle. První nástřel byl, že se najde propadlé místo a přes základovou desku se k němu probourají a opraví to. Znamenalo to vyklidit celý dům. Tak jsme naplánovali práce přes léto. Léto 2022.

Stejně se začala rozpadat okna, která špatně těsnila, rosila se a byla na nich plíseň. Tak jsme se rozhodli při jednom bourání udělat co nejvíc jde. Protože jsme starý, a už na další opravy nebudeme mít sílu ani peníze. Protože ty hlavní stavební věci musí být kvalitně. Obkladačky se vymění, tak taky ty jsou obyč za 200 Kč metr z výprodeje, ale kanalizace? Okna? Topení? Na tom šetřit může opravdu jen hodně hloupý či hodně bohatý člověk. Také je jasné, nevím tedy jestli radilům z internetu, ale normálnímu čtenáři, že ten náš dům by byl za nějakou slušnou cenu neprodejný. Hlavně – kam bychom šli? Do bytu? S dítětem s autistickými projevy? Aby zase byly články s komentáři, jak to chování mají chudáci sousedé snášet? Vzpomínám si na jeden vtip o nás Češích. Teď nám ale do smíchu moc není.

Protože technici zjistili, že ta kanalizace byla propadlá v délce 15 metrů, skoro pod celým pod domem. Oprava byla nemožná, narušila by se statika domu. Muselo se jít novou kanalizací venkem. Kdo si dal tu práci a našel náš dům na mapě, pochopí, že do hotové stavby přízemního bungalovu dodělávat kanalizaci fakt není sranda. Stálo to přes milion, nejenom speciální prostupy skrz základy, na kterých se odrovnala i vrtná souprava, ale musí se přespádovat naprosto vše. Předělat dispozice, protože třeba WC odpad se musí dát jinam. Do toho bylo potřeba udělat kus nových rozvodů elektro. Když elektrikář objevil mimo dalších perel první elektrospoj slepený izolepou, prohlásil, že na současné rozvody nedá revizi. Takže sice jsme našli příčinu dalších problémů na domě, ale musela se udělat nová elektrika. Jak začal sekat elektriku, ukázalo se, že jsou příčky v domě povětšinou neukotvený, takže se museli chemicky kotvit a vázat. Z narušené parozábrany původní střechy se vyklubaly konstrukční chyby takového rázu, že se musela znova zaizolovávat a zateplovat střecha. Při tom rozměru jsou to statisíce. Z původního domu zbyla jedna stěna, se kterou se nic nedělalo, protože v ní nic nebylo.

Statik objevil, že uprostřed okna je nosný sloup a prohlásil náš dům v průběhu stavby za neobyvatelný. Museli jsme se vystěhovat. V té největší uprchlické krizi jsme hledali náhradní bydlení na krátkou dobu, se psem a dítětem s náročným chováním. To jako fakt nechcete zažít. Naštěstí nám vypomohli sousedé, a půjčili nám svůj dům. Sekera do plánů dalších 250 tis. za nájem. My jsme s tím počítali, že se mohou objevit vícepráce, a tak jsme měli rezervu 30 % rozpočtu. Když do toho dojde inflace 30 %, tak to už fakt nenatiskneme.

Že ten dům rozšiřujeme? No jasně. Protože přemýšlíme do budoucna. Anička roste a má potřeby jako každý člověk. Přijde čas, a bude chtít bydlet co nejvíce samostatně, na druhou stranu stále bude potřebovat naši podporu. Vždyť to celé děláme právě pro to, aby nemusela někam do „domova se speciálním režimem“ za Jablonec nad Nisou. V jiných aktualitách jsem psala, co by to pro nás znamenalo. Takže jediné řešení je vybudovat tady dvougenerační bydlení. Abychom měli kde bydlet a také Anička žila svůj život, za podpory sociálních služeb. V našich představách je, že náš dům musí být tak velký, aby umožnil vznik malé komunity lidí s podobnými potřebami, napojenými na sociální služby, které budou pro více lidí lépe financovatelné.

Nejsme sami, kdo takto přemýšlí. Okolo nás vzniká více takových projektů, které mají společného to, že chtějí pro lidi se specifickými potřebami zachovat co nejvíce svobody. Ovšem tyto projekty už vznikají pod neziskovými organizacemi. To my nejsme, Aničce bylo 11. My opravdu nevíme, jak na tom bude za 10–15 let, ale víme, že díky naší předvídavosti bude dům, kde vyrostla a kde se cítí doma, uzpůsoben pro každou myslitelnou variantu vývoje. A jsme rádi, že bude v budoucnu k dispozici i dalším potřebným, kteří takové možnosti nemají, ovšem zázemí v Praze uvítají. 

Už v průběhu roku 2022 jsme zjistili, že inflace je tak vysoká, že sebelíp připravené financování stačit nebude. Rok jsem hledala pomoc a zjistila jsem, že není. Systém vůbec nepočítá s podporou aktivních rodičů. Poměrně dost náročná situace, která vyčerpala moje síly. Kdo nás zná osobně, tak ví, že jsem nakonec byla 4× v nemocnici a musela být 2× operována. Tělo už dalo velkou stopku. Po pobytu na neurologické JIP, z důsledků projevu vyčerpání se vzpamatovávám doteď, přátelé nám v dobrém radili, abychom si nechali konečně pomoct. Třeba založili sbírku. I učinili jsme tak, a děkujeme 465 lidem, kteří náš příběh a naši rodinu v této těžké době podpořili. Pro nás je důležité hlavně to, že nás tolik lidí vnímá a věří nám. Díky za to.

Za rodinu

maminka

18. 2. 2024 8:55

Anička má narozeniny!

Před 11 lety jsem šla na kontrolu k Apolináři. Začalo kolečko bloudění po ordinacích, protože se zkušeným lékařům „něco nezdálo“. S balíkem žádanek na další vyšetření jsem brala za kliku, že konečně jdu domů, ale doktorka zvolala mohutné „STOP, mě se to prostě nelíbí, já vás hospitalizuji hned“. A tím zachránila Aničce život. Za pár hodin začal monitor signalizovat, že moje tělo odmítá pokračovat v těhotenství, cesta na sál, akutní císař s minimální anestezií, a Aničce se její svíčka života začala opět rozhořívat. Vzpomínám s první fotkou doma, protože to už byla úplně normální miminko. A ona je dítě,  člověk, nějaký chromozom nás přeci nerozhází! 

Rozhodli jsme se už tehdy začít mluvit o tom, co nás na cestě k úzdravě nepodporovalo. České zdravotnictví je na světové výši, ale přebírá kompetence za rodiče. Matka byla jen zákonný zástupce. Za 11 let se mnohé změnilo, maminkám je umožňováno co nejvíce se starat, protože už je i lékařsky ověřeno, že je to prospěšné jak pro rodinu, tak pro celou společnost. 

Nyní náš příběh opět nachází novináři, aby upozornili na to, jak podstatné a důležité je umožnit rodině, aby se starala o sebe navzájem. Ovšem nikdo sám o sobě nepřežije ani v dnešní technické době. Díky sbírce jsme našli nové přátelé. Získali jsme podporu obce, ve které bydlíme. Fandí nám přátelé, kteří to s námi táhnou celé ty roky. A nyní nás podporují i stovky lidí, kteří se o našem příběhu a myšlence dozvěděli, a my jsme tu dojatí a z celého srdce děkujeme!!! 

To bude mít dneska Anička opravdu krásné narozeniny! Budeme číst vzkazy! 

Děkujeme! 

Maminka, tatínek, Anička

5. 2. 2024 19:26

Více času pro Aničku!

Vážení a milí přátelé, 

z celého srdce děkujeme za podporu, kterou nám projevujete! 

Aktuálně v mediálním prostoru začíná rezonovat téma, které se nás hluboce dotýká – zabezpečení potřeb člověka s postižením tak, aby byla zachována jeho důstojnost i svoboda. Proběhla Noc důstojnosti, byl zveřejněn dokument Klíč v České televizi. Daří se nám oslovovat další lidi vnímající důležitost našeho tématu. Děkujeme za všímavost vůči naší rodině, že po těch letech jsme na pokraji vyčerpání a podepřít potřebujeme i my.

Proto jsme poprosili Donio o prodloužení sbírky, a vzápětí byl našemu snažení darován čas navíc. 

Ještě před 100 lety bylo společensky přijatelné, že lidé s mentálním postižením byli zabiti (nástup nacismu). Komunisté nejenom že lidi s postižením odsouvali do ústavů, neposkytovali rodinám žádnou možnost a podporu, aby se mohla starat, ale dostaly se ke mě příběhy vyprávějící, že dětem narozeným s viditelným postižením nebylo po porodu umožněno dále žít. Soudobá společnost se učí žít s odlišnostmi.

Velmi si vážíme všeho, co dokázali rodiče dětí s postižením před námi. Vyšlapali nám cestu pro to, abychom my mohli mluvit o potřebách našeho dítěte, naší rodiny. Potřebách individualizace sociální péče a života ve svobodě i pospolu.

Také naše Anička srdečně děkuje. Velmi sbírku sleduje a jsou pro ni důležité vzkazy. Čteme je i několikrát denně. S ulpívavostí Ančeti vlastní jsou to nádherné chvíle, které spolu trávíme. 

Jste spolu s námi a děkujeme za to! Krásné dny přejeme

za rodinu

maminka

31. 1. 2024 19:34

Noc důstojnosti v České televizi a příběh naší rodiny

Vážení a milí, 

dneska byla televizní premiéra pořadu Klíč, kde vystupuje i příběh naší rodiny. 

Děkujeme všem, kteří se na tvorbě dokumentu podíleli: 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-klic/224562221700001/

A děkujeme všem, kteří vynakládají zbytky své energie pro to, aby lidé s postižením mohli žít důstojně, ve svých rodinách či blízko nich. 

Srdečně zdravíme všechny přátele a podporovatele. Děkujeme za to, že vnímáte smysl našeho konání. Jak je vidět i v dokumentu, Anička je opravdu šikovná a hodně samostatná v tom, v čem jenom může. Uvědomuji si, že jsme ve všem tak nějak „na hraně“. Peníze ze sbírky už teď moc pomohou, ale jsme na hraně v tom, co poplatit dál, Kdyby se nám povedlo vybrat k těm vysněným 800 tis., tak už teď víme, že to tady doděláme celé. To by byla velká úleva. 

I v péči o Aničku jsme na hraně. Když se ten její příběh překlopí na jednu stranu, skončí v ústavu pár set kilometrů daleko a naše rodina se rozdělí. Když najdeme dost sil a peněz, bude moci žít doma, s rodinou, přáteli, tak, jak bude potřebovat. 

Spolu s během sbírky se nám otevírají mnohé bolesti z už prožitého. Vím, jaké to je, když v nemocnici místo mámy jsem jen zákonný zástupce, který nemá skoro žádnou kompetenci nad péčí o své dítě. Kdy kdejaká sestřička, která tam zrovna zastupovala kdoví odkud, přesně ví, že ta voda v koupeli je přesně jako má být, i když moje dítě řvalo a mě přišla hodně studená. Ale nemohla jsem se bránit a stála jsem jak paralyzovaná. Dodnes se na videa a fotky z nemocnice nemůžeme koukat. 

Tenkrát Aničce zachránili život, ale zároveň jsme si odnesli mnohá, a s odstupem času vím že zbytečná traumata. To je péče systému. Neosobní. Není to doma. 

Díky moc, že jste s námi, aby naše rodina mohla být spolu, doma, navždy. 

Maminka

24. 1. 2024 21:38

Vysílání ČT i o Aničce

Vážení a milí přátelé a podporovatelé našeho světa, 

ve středu 31. ledna v 16:35 bude na ČT2 vysílán díl cyklu Klíč, který je tematicky věnovaný „Dětem úplňku“ a zahrnuje i příběh naší rodiny. Souběžně vydává k letošnímu „Roku důstojnosti“ i materiály k osvětě Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením

Jsme na začátku cesty ke změně přístupu k lidem s mentálním postižením. Není to jednoduché, ale my s Jindřichem přiznáváme, že jsme se na této cestě hodně naučili. Například, že jsou mezi námi lidé, kteří si všímají naší situace, kterým nejsme lhostejní, ale kteří nás podporují ze svých sil. Hřeje nás to! Děkujeme! 

Nevíme, kdo nám přispívá, když své jméno neprozradí. Pro nás jsou tak velmi důležité vzkazy, které jsou u příspěvků připsány. S Aničkou je čteme nahlas, a ona se tak šťastně směje! Chápe, o co se tady snažíme. Když na ní jde ten její „záchvat“, učíme se s ním pracovat s novou motivací, a ona sama říká, že to zvládne, aby nešla do ústavu a mohla s námi být až do smrti. Už se nám takto 2× povedlo nástup záchvatu zmírnit, což je opravdu výborný výsledek! 

Uvítáme každý námět a sdílení informací o sbírce. 

Srdečně všem ještě jednou děkujeme! 
Za rodinu

maminka

17. 1. 2024 19:08

Touha po důstojnosti a svobodě rozhodování

Děkujeme všem přátelům a podporovatelům za přízeň!

Díky částce, která je už na účtu, jsem mohla objednat okna do přístavby. Jejich instalací se zlepší tepelný komfort, protože teď nás od venkovního prostoru odděluje jen provizorní sádrokartonová příčka. 

Jaké to je žít se syndromem Prader-Willi se dá na internetu najít dost informací i videí. Co to ale obnáší pro pečující rodinu? Buď má rodina dostatečné zázemí a potřebné množství členů i energie, tak se zvládne o svého člena postarat sama. Když tato možnost není a síly dojdou, je nutné čerpat některou ze stávajících sociálních služeb. Ovšem co se nabízí pro lidi s Prader-Willi? Jejich postižení je specifické v tom, že nesmí mít volný přístup k jídlu, tedy nemohou být v běžném typu ústavu či chráněném bydlení. Když člověk s Prader-Willi zacítí, že je ohroženo jeho jídlo, spustí se v něm záchvat. Naše dítě bude mít 11 let, a už nyní ji v těchto chvílích máme problémy stabilizovat. Pro spuštění záchvatu stačí, když v restauraci, kam jdeme na oběd, není zrovna volný stůl k sezení. Už jenom tento fakt spustí úzkost, která pokračuje agresivním záchvatem. Proto je tak důležité vše plánovat a udržovat režim. Pro tyto stavy je péče o takového člověka náročná, a naprostá většina ústavů už z důvodu nastavení podmínek a pravidel sociální služby pobyt neumožňuje.

Řešením je speciální domov pro lidi s Prader-Willi. Společnost PWS tento domov připravuje a spravuje. Na celou republiku je nyní 5 takových míst. Za Jabloncem nad Nisou. Tato místa jsou obsazena. Připravuje se rozšíření této služby. Co to znamená? I když na nás takové místo zbyde, budeme se muset rozhodnout, zda naše dítě se v jeho přibližně 20 letech života od nás odstěhuje. Bez ohledu na skutečné potřeby Aničky a naší rodiny. Bude navždy, desítky let, umístěna na místo, na které se jako staří nebudeme moci dostat. Budeme rozděleni. Jak se jí tam bude dařit? Jaký dopad to bude mít na naši rodinu? Když tento nástup odmítneme, místo získá jiný zájemce, a tato možnost pobytu ve speciálním domě PWS se uzavírá. A nám, až dojdou síly, bude zbývat jaká varianta? To je otázka, která nás vzhledem ke kauzám z pečovateláků dost děsí.

A tohle všechno si uvědomujeme, a proto předbíháme dobu a říkáme, že naše Anička je svobodný důstojný člověk, který má právo žít se svou rodinou. Sociální služby místo budování pohodlných programů a grantů, jejichž podmínky pak musíte dodržet a dítě nějak vměstnat do požadavků sociální služby, v našich plánech přichází za klientem podle individuálních potřeb. Po této svobodě a důstojnosti pro naše dítě toužíme. Jen teď potřebujeme dodělat ten dům, ať se můžeme věnovat tématu rozvoje individualizované sociální podpory.

Protože naše dítě má bohatý svět jako každý jiný člověk. Když jí bylo 8, začala třeba takto přemítat o smrti:

Anička trvá na tom, ať jí odvedu na očkování proti smrti. Říkám jí, že při očkování děsně vyvádí, ale ona, že už nebude. Začala povídat: A co se děje po smrti v bříšku? A s bobkama? A kam příjdou bobky? A co bude s klvinkama a globínem? (u nás jede "Byl jednou jeden život skoro nonstop). A začalo ujišťování, že máma neumře dříve než Anče. A kam půjdeme pak, mami? Do hrobečku, a jakýho? Tam co je babička se nevejdeme … začala mudrovat. Táta půjde do tátovýho hrobečku – a v tý vteřině jí napadlo, že kdyby mě poslala do jiného hrobečku, byla by sama, tak dodala: a kam půjdeme my dvě?

Když už do smrti zahrnula i všechny kočky a psa, po tisícerém ujišťování, že všechno zvládneme, s existenciální tečkou, jak důležitý je hlavně ten život, jsem zpocená až na zádech a nevím, jestli mám brečet smíchy nebo dojetím.

Děkujeme, že jste s námi v našem příběhu. Za každou podporu srdečně děkujeme.

Maminka, tatínek, Anička

10. 1. 2024 21:19

Přijela Česká televize!

Vážení a milí přátelé, 

naše sbírka pokračuje ptačími krůčky. Jsme vděční za částku, která se nasbírala, protože nám moc pomůže. Kdyby se povedlo vybrat ke 300.000 Kč, budeme moci osadit okna na zbývající části domu a doma se zlepší tepelná pohoda. Teď nás od venku dělí jenom provizorní sádrokarton. Ale nevzdáváme se, věříme v zázrak a podporu dobrých lidí! 

Ozvalo se nám i pár přátel – odborníků na marketing s nápady, jak naši sbírku více propagovat. Mají nás rádi, fandí nám, neb sledují naši cestu s Aničkou roky a roky. Odborníci na marketing hledají emoce, které mohou při propagaci použít. Ale kde hledat emoce v příběhu naší rodiny, kdy my jako rodiče dítěte se závažným postižením a určitou prognózou řešíme preventivně to, aby žádná krize a emoce z ní nepřišly? 

Podporu takové pragmatické sbírky ocení ti, kteří už vědí jaké to je potkat se se systémem sociálních služeb. A ti, kteří poznávají přesah našeho konání po takové té lidské stránce. Tento přesah poznali i lidé z magazínu Klíč České televize, a dneska k nám přišli natáčet díl o tom, jak rodiče prožívají strachy o budoucnost svých postižených dětí. Rozhodli jsme se v tak citlivém tématu vystoupit z anonymity a věnovat co nejvíce svých zbývajících sil práci v sociálních tématech, s tou největší motivací – aby lidé, jako je naše Anička, byli ve společnosti přijímáni důstojně. 

Děkujeme, že neustáváte ve sdílení našeho příběhu a hlavně, že jste spolu s námi na cestě změny. 

Srdečně

maminka

 PS: vložila se fotografie v poněkud nečitelném formátu, ale u detailů sbírky najdete lepší provedení. 

5. 1. 2024 8:26

Prvních 10%! Naše velké děkuji! I nové zprávy!

Vážení a milí přátelé a podporovatelé naší Aničky, 

srdečně děkujeme za dosažení milníku 10%! Vaše podpora nám dává sílu pokračovat a naději, že zde tu stavební část domu, kde nyní bydlíme, doděláme. Sbírka si nachází nové a nové příznivce! Jsme optimisté, že částka na dokončení rekonstrukce, 800 tis., je pravděpodobná, a firma bude moci nastoupit.

 Podílíte se na projektu, který odborníci označili za jedinečný. Jedinečný tím, že tvoříme prostředí, ve kterém bude  moci naše Anička a časem i její kamarádi žít co nejsvobodnější život. Jako lidé, ne jako figurky v ústavním zařízení, kde se musí chodu instituce přizpůsobit. Tady dostanou tu nezbytnou podporu, ale zároveň co nejvíce samostatnosti. Projekt zaujal Českou televizi, a tak na začátku února bude o Aničce a plánech do budoucna vysílán další díl cyklu Klíč. Zároveň se o našem záměru možná dočtete i v denním tisku. 

Náš cíl je, že tento dům bude už na věky věků sloužit lidem potřebujícím podporu. Vedu o tomto budování kroniku, do které vložím i vše, co se týká této sbírky. Vaše vzkazy, které k darům přikládáte, budou číst lidé za desítky let, vždy, když si budou připomínat, jak tento domov vznikal.

Ovšem bez vás to nezvládneme. Moc prosíme o sdílení sbírky mezi vaše přátele.

Děkujeme, že budujete spolu s námi! 

maminka

27. 12. 2023 12:44

Vždycky všechno dobře dopadne,

když na ten život nejsme sami. Vážení a milí přátelé, nám známí i ti, které příběh naší rodiny oslovil, z celého srdce DĚKUJEME! Blíží se nový rok 2024. Nechť je i pro vás plný těch lepších zpráv! 

Neumíme si představit být od Aničky odděleni. Anička nepatří do ústavu, může žít doma! Blízko nás, co nejvíc samostatně!

Pro lidi s Prader-Willi je jediné chráněné bydlení v ČR, a to za Jabloncem nad Nisou, celkem pro 5 lidí.  Na celou republiku. Lidé s Prader-Willi potřebují speciální úpravy, aby žili v pro sebe bezpečném prostředí. Nemohou žít v každém typu chráněného bydlení. My tady společnými silami budujeme odkaz, který bude časem sloužit až pro 6 lidí s touto diagnózou. V Praze, blízko rodin. 

Podaří-li se vybrat částku prvního milníku, 800 tis., nastoupí firma dokončit rekonstrukci tak, aby nejenom Anička měla tu svoji vytouženou a potřebnou relaxační vanu, ale už nebudeme mít doma průvan a prach z rozdělané stavby. Teď nás od venkovních prostor dělí někde jen provizorní sádrokarton. Když se dokončí venkovní fasáda spolu se střechou, přestane do domu zatékat. 

Úmyslu sbírky pomůžete jejím sdílením, každý proklik na sbírku nám pomáhá dostat se „výše“ a zaujmout další dobrodárce. Děkujeme, že spolu s námi budujete domov pro další lidi s postižením. 

Velice děkujeme za každou pomoc a přejeme jenom to nejlepší. 

Rita, Jindra a Anička

17. 12. 2023 18:24

Video o Aničce, s Darijou

Vážení a milí, Darija si našla chvíli mezi tréninky a natočila krátké video, ve kterém představuje naši rodinu i Aničku! A včera vyhrála s Dominikem Vodičkou Stardance! Darije gratulujeme a vám všem velice děkujeme za podporu!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  23. 2. 2024 8:47
Honza
200 Kč  •  22. 2. 2024 22:44
Moc držím palce, nenechte se připravit o dobrou náladu a dokud budete věřit, všechno se povede! Myslím na vás! :)
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  22. 2. 2024 9:21
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 2. 2024 20:37
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  21. 2. 2024 20:20
DobroDárce
100 Kč  •  20. 2. 2024 17:33
Milý dárce
2 000 Kč  •  20. 2. 2024 11:09
DobroDárce
300 Kč  •  20. 2. 2024 9:45
Milý dárce
1 000 Kč  •  20. 2. 2024 9:02
Laskavý dárce
800 Kč  •  20. 2. 2024 8:35
Velkorysý dárce
600 Kč  •  20. 2. 2024 8:16
Josef N.
2 000 Kč  •  19. 2. 2024 21:52
Ať to dobře dopadne :)
Velkorysý dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 20:41
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 20:36
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  19. 2. 2024 20:10
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 15:47
Milý dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 12:30
Laskavý dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 11:01
Štědrý dárce
200 Kč  •  19. 2. 2024 10:30
Sarka C.
5 000 Kč  •  19. 2. 2024 8:47
Preji brzké dokončení domu🍀❤️
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 2. 2024 8:32
DobroDárce
100 Kč  •  19. 2. 2024 3:38
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 23:10
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 22:38
Petra
200 Kč  •  18. 2. 2024 22:27
Hodně štěstí:)
Dobrosrdečný dárce
388 Kč  •  18. 2. 2024 22:15
Aničko, všechno nejlepší k narozeninám 🥳 máš skvělé rodiče 🍀
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 22:08
Alice
100 Kč  •  18. 2. 2024 21:29
Všechno nejlepší k narozeninám 💝
Velkorysý dárce
5 000 Kč  •  18. 2. 2024 21:29
Velkorysý dárce
50 Kč  •  18. 2. 2024 20:56
DobroDárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 20:35
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 20:27
DobroDárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 19:34
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 19:28
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 19:20
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 18:37
DobroDárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 17:39
Velkorysý dárce
901 Kč  •  18. 2. 2024 17:09
Laskavý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 15:07
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 14:19
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 13:52
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 13:22
Milý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 13:21
DobroDárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 12:42
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 12:33
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 2. 2024 12:09
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 11:42
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 11:38
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 11:23
Olga H.
600 Kč  •  18. 2. 2024 11:00
Hodne zdaru pri rekonstrukci ♥️ a hodne zdravi Anicce 🍀
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:59
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 10:52
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:46
Člověk
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:40
Mnoho sil s dostavbou a ať se Vám daří vše do čeho se pustíte a Aničce přejeme mnoho sil a uzdravení!
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:39
Milý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:38
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:29
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:28
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:25
Klára Z.
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:24
Hodne sil cele rodine, at se podari domek brzy dokoncit! :-)
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:23
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:21
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:21
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:20
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:20
Dárce, který je pro každou dobrost
20 Kč  •  18. 2. 2024 10:19
DobroDárce
30 Kč  •  18. 2. 2024 10:19
Štědrý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:16
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:15
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:14
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:13
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:13
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 10:13
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:12
Štědrý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:11
Anička
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:08
buď šťastná Aničko
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:07
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:06
Velkorysý dárce
3 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:05
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:05
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 10:04
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:03
Štědrý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 10:00
Milý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:59
Help
300 Kč  •  18. 2. 2024 9:59
Drzim palce👍
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 9:59
DobroDárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:58
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:56
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  18. 2. 2024 9:56
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 9:56
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 9:56
Jitka
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:52
Všechno nejlepší k narozeninám, Aničko!
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 9:50
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 9:47
Martina K.
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:47
Drzim palce, aby se sbirka povedla a Anicka mohla zustat s mamou a tatou....to je nejvetsi dar, ktery ji muze rodina dat.
DobroDárce
40 Kč  •  18. 2. 2024 9:43
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 9:40
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:36
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  18. 2. 2024 9:31
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:24
Štědrý dárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:19
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 2. 2024 9:18
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 9:13
Petra J.
3 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:10
Vše nejlepší a ať se sbírka podaří!
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:09
Milý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 9:06
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 8:55
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 8:54
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 8:41
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 8:36
DobroDárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 8:30
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 8:30
Štědrý dárce
21 Kč  •  18. 2. 2024 8:24
Laskavý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 8:16
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 8:12
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 8:07
F&J
200 Kč  •  18. 2. 2024 8:04
Evina
500 Kč  •  18. 2. 2024 8:00
Ať se vysněný domeček brzy stane realitou! 🍀
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 7:57
Velkorysý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 7:55
Laskavý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:53
Milý dárce
200 Kč  •  18. 2. 2024 7:46
DobroDárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 7:45
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  18. 2. 2024 7:43
DobroDárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:39
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:38
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:33
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:29
Štědrý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:29
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:27
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:21
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:17
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:16
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:15
Milý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:15
Velkorysý dárce
200 Kč  •  18. 2. 2024 7:14
Velkorysý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:14
Štědrý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 7:14
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:11
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:10
Velkorysý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 7:10
Milý dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:09
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:08
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:05
DobroDárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 7:04
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 7:04
Laskavý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 7:02
DobroDárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:01
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 7:00
DobroDárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 6:58
DobroDárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 6:57
Laskavý dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 6:54
Milý dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 6:53
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:53
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  18. 2. 2024 6:52
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 6:50
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:36
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:35
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 2. 2024 6:30
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 2. 2024 6:24
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  18. 2. 2024 6:21
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 6:21
DobroDárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:17
DobroDárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:17
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:10
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  18. 2. 2024 6:08
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  18. 2. 2024 5:57
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 5:48
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  18. 2. 2024 5:46
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 5:24
Michail F.
1 000 Kč  •  18. 2. 2024 5:10
Doufám, že se vše podaří a rekonstrukce bude brzy dokončena! Hodně štěstí!
Milý dárce
300 Kč  •  8. 2. 2024 13:00
Alice
1 500 Kč  •  7. 2. 2024 21:51
Milá Aničko, posíláme Tobě i rodičům s dcerami ještě jeden příspěvek, a moc Vám přejeme, aby prodloužený čas využilo co nejvíc lidí. A ať Ti to pořád dobře jezdí a jsi tak ráda na farmičce!
J+J
1 000 Kč  •  7. 2. 2024 14:52
Přejeme úspěšné dokončení rekonstrukce.
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  7. 2. 2024 12:51
Bára
600 Kč  •  7. 2. 2024 10:35
Milá Aničko, přeji Ti v životě všechno dobré, abys měla hodně radosti ze života. Přeji Ti, aby se povedlo dostavět Tvůj vysněný domov 🌺
Lenka P.K.
600 Kč  •  6. 2. 2024 21:46
Milá Aničko, doufáme, že i my maličko pomůžeme dokončit, co jste statečně začali.
Milý dárce
200 Kč  •  6. 2. 2024 20:13
Štědrý dárce
600 Kč  •  6. 2. 2024 19:39
DobroDárce
600 Kč  •  6. 2. 2024 19:27
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  6. 2. 2024 14:55
Jára
1 000 Kč  •  6. 2. 2024 9:26
Milá Ančí, nic nejanči. S vůlí a pílí dojdeš k cíli: v cíli čeká domeček plný milých lidiček a podkůvka pro štěstí ta to všechno pojistí.
Iva M.
1 000 Kč  •  5. 2. 2024 19:10
Aničko,přeji ti hodně zdraví a at si ti dobre jezdi na tvém koničkovi.
Marta a Niky
1 000 Kč  •  5. 2. 2024 18:42
Milá Aničko, moc tě zdravíme a přejeme ti krásný domov
JA
1 000 Kč  •  5. 2. 2024 18:27
Milá Aničko, přeji ti, aby se váš domov proměnil v krásné a bezpečné místo pro vás všechny. Pozdravuju tebe i maminku.
H.
600 Kč  •  5. 2. 2024 18:16
Zdravím Aničku:-)
Milý dárce
300 Kč  •  5. 2. 2024 16:37
Velkorysý dárce
200 Kč  •  5. 2. 2024 13:07
Velkorysý dárce
900 Kč  •  5. 2. 2024 12:29
Milý dárce
300 Kč  •  4. 2. 2024 9:44
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  3. 2. 2024 10:13
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  2. 2. 2024 22:28
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 2. 2024 15:07
Jája
300 Kč  •  2. 2. 2024 9:01
Hodně štěstí, síly a zdraví 🍀🥰
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  1. 2. 2024 22:15
Veronika
400 Kč  •  30. 1. 2024 5:32
Hodne stesti!
Milý dárce
100 Kč  •  29. 1. 2024 8:43
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 1. 2024 10:38
Velkorysý dárce
2 000 Kč  •  27. 1. 2024 11:00
Roman +Božka
2 000 Kč  •  25. 1. 2024 17:25
Hodně štěstí
DobroDárce
89 Kč  •  23. 1. 2024 22:00
Hodně síly
Kateřina
1 500 Kč  •  22. 1. 2024 9:15
Držím palce a přeji hodně štěstí.
Barča M.
600 Kč  •  19. 1. 2024 20:33
Držíme ti palečky, Aničko. Každý si zaslouží žít se svými blízkými. ❤️
Nikol s Isabelkou
300 Kč  •  19. 1. 2024 19:01
Sice moc peněz nemáme, ale alespoň něco málo posíláme. Budeme se za vás modlit ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  18. 1. 2024 20:32
Držíme palce
Kneschke a Zárubovi
6 000 Kč  •  11. 1. 2024 22:42
Věříme, že to zvládnete….držte se a zdravíme Aničku
Lenka V.
1 000 Kč  •  11. 1. 2024 18:24
Jste úžasní. Moc držím palce, ať se ledy hnou a sbírka se rozeběhne a dosáhne cílové částky🙏
Lucie
1 000 Kč  •  11. 1. 2024 12:37
přeju sílu a vytrvalost
Kavka
300 Kč  •  8. 1. 2024 14:11
Přeji hodně síly a lásky, něco o tom víme... <3
Alice
3 500 Kč  •  5. 1. 2024 8:02
Aničku znám z farmičky, kde jezdí i moje dcera, která mi informaci o sbírce poslala. Moc Vám přeju, ať nasbíráte vše, co potřebujete, zasloužíte si to Vy i Anička. ❤️
Tadeáš Stehlík
700 Kč  •  5. 1. 2024 0:09
Přeji Aničce, všechno dobré a Vám rodičům i celé rodině, hodně sil 🙏🏻
El
600 Kč  •  31. 12. 2023 11:19
Přeju hodně sil
Honza V.
1 000 Kč  •  30. 12. 2023 14:35
Ať se daří! :-)
Jiří
600 Kč  •  30. 12. 2023 0:47
Ať se vám v rámci možností daří o trošku lépe.
Petra
1 000 Kč  •  29. 12. 2023 17:42
Mila Anicko,mas milujici rodice. Preji ti, abys ziskala i svuj vysneny domov.❤️
Hana M.
500 Kč  •  28. 12. 2023 20:26
Držím palce, ať se podaří dokončit domeček pro Aničku. :-)
Pavlína K.
1 000 Kč  •  28. 12. 2023 18:37
❤️
Petra Ber.
2 000 Kč  •  27. 12. 2023 12:09
Držte se ❤️
Lb
5 000 Kč  •  26. 12. 2023 19:52
Držíme palce Aničce i celé rodině!!!
Zaokrouhlenka
11 Kč  •  26. 12. 2023 14:32
Kneschke a Zárubovi
4 000 Kč  •  21. 12. 2023 17:58
Myslíme na vás a přejeme ať to zvládnete. Anička je úžasná
Petra Strakošová
2 000 Kč  •  18. 12. 2023 8:06
Posílám příspěvek, podpora objetí. ❤️ Držte se!

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Honza
200 Kč  •  22. 2. 2024 22:44
Moc držím palce, nenechte se připravit o dobrou náladu a dokud budete věřit, všechno se povede! Myslím na vás! :)
Josef N.
2 000 Kč  •  19. 2. 2024 21:52
Ať to dobře dopadne :)
Sarka C.
5 000 Kč  •  19. 2. 2024 8:47
Preji brzké dokončení domu🍀❤️
Petra
200 Kč  •  18. 2. 2024 22:27
Hodně štěstí:)
Dobrosrdečný dárce
388 Kč  •  18. 2. 2024 22:15
Aničko, všechno nejlepší k narozeninám 🥳 máš skvělé rodiče 🍀
Alice
100 Kč  •  18. 2. 2024 21:29
Všechno nejlepší k narozeninám 💝
Olga H.
600 Kč  •  18. 2. 2024 11:00
Hodne zdaru pri rekonstrukci ♥️ a hodne zdravi Anicce 🍀
Člověk
300 Kč  •  18. 2. 2024 10:40
Mnoho sil s dostavbou a ať se Vám daří vše do čeho se pustíte a Aničce přejeme mnoho sil a uzdravení!

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat