Sbírka ukončena:

Pro naději v lepší budoucnost bratrovi Vlastovi

Vybráno 0 Kč 30 755 Kč
500 000 Kč
 -
18 dárců
Celkem se zapojilo
1 709 Kč
Průměrná výše daru
12 000 Kč
Nejvyšší dar
59 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pro naději v lepší budoucnost bratrovi Vlastovi

Vybráno 0 Kč 30 755 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jiří Burián
Datum přidání
27. 12. 2022
Poslední aktualita

6. 3. 2023 18:56

Poděkování

Všem dárcům, ze srdce, děkujeme za podporu v nelehké životní situaci.

Vážíme si každé koruny, jenž by mohla zlepšit zdraví a kvalitu života bratrovi.

Přejeme, i vám všem, hodně štěstí a především pevné zdraví.

Jiří s bratrem Vlastou a s rodinou.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Málokdo z nás zůstáváme takovými, jací jsme kdysi bývali. U bratra Vlastimila to platí dvojnásob. I přesto jsme však šťastní, že je takový jaký je a jeho dobrá duše si zaslouží podpořit stejně tak, jak on podporoval a podporuje, od malička, nás.

Bratr je, z nás tří dětí, nejstarší a proto cestu životem měl vždy nejtěžší a nikdy nedostal nic zadarmo.

Když Vám lékaři sdělí, že se Váš bratr, s téměř určitostí, neprobudí z kómatu a že se budete muset rozhodovat, zdali jej odpojit od přístrojů, zdrtí Vás to!

Vlasta trpí následky ze zástavy krevního oběhu, jehož důsledkem jsou poruchy centrální nervové soustavy (CNS), poškození mozku a dalších dílčích handikepů.

Finanční pomocí bychom chtěli bratrovi a mámě, jenž se o něho stará (a přitom je sama vážně nemocná) pomoci s náklady na život, jenž se mnohdy vymykají jejich možnostem.

Chceme dát oběma pocit finančního bezpečí, rozšířit jejich sociální možnosti a dostát tak především psychického klidu.

Rádi bychom více investovali do obnovy jejich zdraví. Léky na obnovu a podporu mozkové aktivity jsou velmi nákladné a málo které hradí pojišťovna.

Přáli bychom si podpořit, maximálně, Vlastovo snažení realizovat se ve světě infomatiky, v rámci možností tak, aby upevnil svůj smysl a motivaci do života a zahnal špatné myšlenky.

A stejně tak bychom potřebovali zlepšit životní, mobilní a bytové podmínky, jenž jsou na hranici základních možností.

Komu pomůžeme?

Právě tyto fotografie, z našeho dětství, vřele ilustrují, co všeho krásného jsme spolu v životě zažili. Naše dětství, na vesnici, bylo krásné. Koupání v řece, podplavávání stavidla, klouzání se po splavu, sbírání třešní v sadu, vyrábění a ježdění na vlastní motokáře, ježdění na pinckovi, stavění bunkrů, šplhání po skalkách, lovení ještěrek,…to bychom tady mohli být donekonečna.

∟ Na fotografie bratr Jiří vlevo a vpravo Vlastimil.

∟ Na fotografie vpravo dole Vlastimil a bratr Jiří vlevo dole.

Opět vlevo Jiří, bratr vpravo, dále sestra a naše máma.

Bratr byl vždy, z nás tří, nejchytřejší. Na základní škole se nemusel učit a přesto měl jedničky. Pokud jsme nerozuměli látce, Vlasta vysvětlil. Připravoval mě na přijímačky na gymnázium a také na maturitu. S angličtinou, je i dodnes, vždy o něco gramaticky lepší než já, což už je nevídané : ).

Vlasta, jakožto starší bratr, nás vždy ochraňoval a to s nevídanou odvahou. Pamatuji si, když mě kluci šikanovali na ZŠ, bratr, i přes to, že kluků bylo převaha a byli silnější, vždy neváhal se za mě poprat a tak se i několikrát stalo.

Bratr si možná narušil intelekt a dle lékařů neměl šanci to zvrátit. Ale lékaři se mýlili! Tato zkušenost mě naučila jedno – NIKDY NEDOVOLTE NIKOMU, ABY VÁM TVRDIL, ŽE NĚCO NEJDE!

Dnes, při setkání s Vlastou, nepoznáte, na první dojem, že je něco „špatně“. Což je pro nás všechny obrovská životní výhra a ode mě velký respekt. Vlasta však, aby utlumil některé následky, je trvale závislý na silných lécích a to, na třes rukou, regulaci spánku, antidepresivech a dalších, které musí, v přísném a pravidelném režimu, užívat.

Do jaké míry tragédie trvale zasáhla intelekt, nemohu soudit. Bratr zázrakem a neuvěřitelným úsilím dokázal škody, do jisté míry, zvrátit. Vždyť se, opět, věnuje programování, informatice a angličtině!

Nicméně, co se příliš nelepší, je jeho krátkodobá pamět, motorika/ koordinace, třes rukou, soustředěnost, deprese. Nepamatuje si co se dělo včera, prakticky, což je velmi nepříjemné, Nemůže, bez soustředění zvednout sklenici vody. Psaní na klávesnici je velmi problematické. Při sestavování počítače mu máma musí suplovat jemnou motoriku. Zvýšená únava je denní součástí a mentalita je na jiné úrovni, než by byla před neštěstím. Vlasta nemůže sám z domu bez doprovodu, neboť jeho pozornost je snížená a také tlumená léky. Bratr nemůže řídit auto a nemůže do běžného zaměstnání.

Zásadní problém je, bezpochyby, sociální život. Bratr žije s naší mámou na vesnici a 95% dne stráví doma a ve svém pokoji. Občas přijde navštívit bratra kamarád, který si s ním popovídá a zahraje jeho oblíbenou hru a nebo zajdou do kina.

Průšvih je také v životní perspektivě. Bratr se snaží, na maximum, pomáhat s náklady. Pokud dostane zakázku opravit počítač, odvede svojí práci s maximální svědomitostí, ale.....zákazníků, vzhledem k lokalitě, je minimum a tento fakt je pro Vlastimila EXTRÉMNĚ DEMOTIVUJÍCÍ.

Každý z nás potřebujeme vidět životní vyhlídky, úspěchy a jednoduše pocit, že jsme potřební. Vlasta je, do značné míry, IZOLOVANÝ OD SVĚTA a to vede k depresím a k pocitu méněcennosti a ztrátě smyslu života.

Vlasta je člověk, kterému záleží na lidech v jeho okolí. Je závislý na své opatrovatelce, naší mámě, na které mu záleží ze všeho nejvíce na světě. V tomto smyslu se bratr přibližuje charakteru dítěte.

Jedna věc je rekonvalescence a druhá vrátit se opět do normálního života a stát se i soběstačnějším a plnohodnotným.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finanční pomocí bychom chtěli bratrovi a mámě pomoci s životními výdaji a tedy, náklady na domácnost a vše s tím související.

Více bychom investovali do obnovy jejich zdraví. A to, nákupem léků obnovujících a podporujících mozkovou aktivitu a případných dalších léků, jenž by byly zapotřebí. Stejně tak bychom využili specializovaných léčebných středisek a institucí.

Podpořili bychom bratrovo podnikání a tedy snahu uplatnit se v oboru informatiky a také bychom rozšířili  možnosti sociální.

Vašimi dary nám umožníte, zlepšit životní, mobilní a bytové podmínky.

Moc vám všem děkujeme za připadnou podporu.

Jiří s rodinou.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 3. 2023 18:56

Poděkování

Všem dárcům, ze srdce, děkujeme za podporu v nelehké životní situaci.

Vážíme si každé koruny, jenž by mohla zlepšit zdraví a kvalitu života bratrovi.

Přejeme, i vám všem, hodně štěstí a především pevné zdraví.

Jiří s bratrem Vlastou a s rodinou.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
2 000 Kč  •  10. 2. 2023 17:50
Hana M.
600 Kč  •  23. 1. 2023 20:56
Hodně štěstí! Jirko, držte se!
Andrea Svejcarova
2 000 Kč  •  12. 1. 2023 20:25
Ahoj Vlasto, moc zdravim a bojuj. Byl jsi nejchytrejsi ze tridy, tak to nevzdavej. At se dari a hodne zdravi!Prijd na sraz, az nekdy bude.
Velkorysý dárce
300 Kč  •  11. 1. 2023 12:39
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  4. 1. 2023 19:11
DobroDárce
4 000 Kč  •  2. 1. 2023 16:44
Velkorysý dárce
100 Kč  •  2. 1. 2023 13:26
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  2. 1. 2023 10:25
DobroDárce
1 000 Kč  •  29. 12. 2022 22:24
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  29. 12. 2022 12:20
Milý dárce
600 Kč  •  29. 12. 2022 11:19
Kamil
2 000 Kč  •  29. 12. 2022 10:01
Dárce, který je pro každou dobrost
12 000 Kč  •  29. 12. 2022 8:46
Milý dárce
555 Kč  •  28. 12. 2022 22:01
Hodně zdaru a štěstí!
Jiří Burián
1 000 Kč  •  28. 12. 2022 18:22
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  28. 12. 2022 16:33
DobroDárce
300 Kč  •  28. 12. 2022 12:05
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  28. 12. 2022 1:30

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat