Účinná terapie kmenovými buňkami pro Jasmínku

Vybráno 0 Kč 0 Kč
63 000 Kč
47 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Jana Kovaříková
Datum přidání
12. 9. 2022

Představení sbírky

Snažíme se vybrat peníze na opakovanou terapii kmenovými buňkami pro neverbální 12-ti letou holčičku Jasmínku, která trpí autismem, vývojovou dysfázií a vedlejší DMO. Jasmínka má ráda lidi, děti, svět, ale vzhledem k jejímu postižení se s ostatními zatím nedokáže funkčně domluvit, i když by moc chtěla. Rozumí všemu, ale mluvení jí zatím moc nejde. Snaží se a pokrok je po první terapii kmenovými buňkami vidět,  hodně píše a má velkou chuť se učit.  Je to velmi povzbudivé, ale opakovaná terapie je velmi nákladná a pro nás již nedosažitelná. Kmenové buňky u Jasmínky fungují a opravují co je třeba, znamenají velkou naději pro její další život. Nabízejí nové možnosti regenerace a šanci funkčně komunikovat.

Komu pomůžeme?

Pomoc je určena Jasmínce, milé holčičce, která má moc ráda svět, lidi, zvířata, ale její začlenění je komplikované kvůli handikepu, který má. Trpí neverbálním autismem a vývojovou dysfázií. Jasmínce je letos 13let a moc potřebuje kamarádku a sociální interakce se světem i když není s maminkou. Asistentka jí při různých činnostech nahrazuje kamarádku a pomáhá jí tak zažít pocit přátelství , samostatnosti a určité „normálnosti“, aktivity bez maminky, která je jinak pořád s ní.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze budou použity na úhradu transfúze kmenových buněk u společnosti BHI Slovakia, kde Jasmínka již dříve absolvovala první transfúzi vlastní pupečníkové krve. Nyní ji čeká posilovací dávka kmenových buněk, které umocní regenerační procesy jejího organizmu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Na příběh zatím nikdo nepřispěl. Buďte první.

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám