Canisterapie a muzikoterapie pro děti s postižením

Vybráno 0 Kč 1 300 Kč
150 000 Kč

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
14. 11. 2023

Představení sbírky

Motýlek je tady už 22 let. Vznikl proto, aby děti a mladiství se zdravotním a sociálním znevýhodněním měli šanci prožít hezké dětství i dospívání a odcházeli z něj připraveni na život. Pracují zde lidé, kteří každý den proměňují tuto vizi ve skutečnost.

Našim klientům /např. s Downovým syndromem, dětskou mozkovou obrnou, poruchou autistického spektra apod./ je od 5 do 23 let.

Díky externím terapeutům a jejich psům mohou v Motýlku navštěvovat např. canisterapii. Pes svou přítomností a interakcemi klientovi přináší pocit pohody a uvolnění, a současně zvyšuje jeho sebevědomí. Ten si se psem ze svého pohledu hraje – vodí ho, dává mu povely, schovává se mu, učí ho přeskakovat překážky. Má tak možnost rozvíjet své komunikační dovednosti, výslovnost, jemnou i hrubou motoriku, znalost barev, rozvoj prostorové orientace apod. 

Další formou seberozvoje je muzikoterapie. Muzikoterapeut učí klienty používat rytmické melodické nástroje, společně zpívají a tančí.

Dále v centru denních služeb navštěvují klienti např. keramiku, plavání, sportovní klub, dílny apod. 

Komu pomůžeme?

Klienti, kteří navštěvují služby v Motýlku, nemohou díky svému postižení trávit volný čas aktivitami podle svých přání a předpokladů v běžných zařízeních, která jsou k tomu určena (zájmové kroužky, domy dětí a mládeže, sportovní kluby apod.). Proto se jim snažíme vynahradit tyto možnosti speciálními terapiemi, sportovními a dalšími aktivitami, aby měli šanci na osobní a mentální rozvoj, našli si kamarády a mohli trávit volný čas tak, jako jejich zdraví vrstevníci.

Víme, že je to velká pomoc i pro jejich rodiče a další pečující osoby. Mají totiž možnost odpočinout si od náročné péče a sdílet mezi sebou své zkušenosti.

Za přínos v sociální oblasti jsme obdrželi několik ocenění /např. certifikát Společnost přátelská k rodině, jsme držiteli Ceny Martina Palase/.  Motýlek je také Fakultním zařízením Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.  

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Poskytované služby a terapie, jsou pro klienty za minimální poplatek, aby byly dostupné pro všechny, kdo je potřebují. Celkové náklady jsou výrazně vyšší a proto je potřebujeme dofinancovat.

Všechny vybrané finanční prostředky použijeme na úhradu těchto služeb a terapií. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 11. 2023 20:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 11. 2023 18:40

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Milý dárce
1 000 Kč  •  15. 11. 2023 20:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  15. 11. 2023 18:40

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat