Úspěšně vybráno:

Pomohli jste přispět Matyáškovi k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
9 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste přispět Matyáškovi k lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá, TV Nova s.r.o.
Datum přidání
27. 9. 2022

Představení sbírky

Matyášek má diagnostikovanou svalovou distrofii, kvůli které se jeho zdravotní stav stále zhoršuje. Jelikož je tato nemoc neléčitelná, snaží se mu rodiče poskytnout co nejkvalitnější život, jaký mu mohou dopřát. Čistička vzduchu a další neurorehabilitace Matyáškovi přinesou alespoň malou úlevu.

Komu pomůžeme?

Pětiletý Matyášek má neléčitelnou nemoc, a to svalovou dystrofii typu Duchenne. Matyášek také trpí na respirační problémy a je často nemocný, proto by mu jeho maminka ráda domů pořídila čističku vzduchu, která by mu s těmito zdravotními obtížemi velmi pomohla.

Duchennova nemoc neboli Duchennova muskulární dystrofie (DMD) je vrozená genetická vada, tedy dědičné onemocnění, které postihuje pouze chlapce. Tato nemoc se projevuje během prvních let života nemocného, zrádná je především tím, že zpočátku je dítě zdravé a příznaky nastupují velmi plíživě. Po narození se nemoc nijak neprojevuje a prvních několik let vyrůstá a prospívá chlapec stejně jako jeho vrstevníci. Až kolem 2. (v některých případech až 6.) roku se začínají objevovat první příznaky. Nedostatek dystrofinu má za následek odumírání svalových vláken a jejich nahrazování vazivem. Postižení chlapci mají velké potíže nejen s chůzí, ale také se vstáváním či usedáním. Nemocní mají nápadně hubená stehna, prohnutá záda a vystrčené bříško jako důsledek oslabených břišních svalů. Pacient často padá a má potíže s držením rovnováhy.
Velké množství chlapců s DMD je již ve školním věku upoutáno na invalidní vozík. Jejich svaly jsou tak oslabené, že nejsou schopny nést váhu těla. A to je přesně také případ Matyáška, který se snaží s nemocí statečně bojovat a oddálit tak nevyhnutelné zhoršování svého zdravotního stavu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zakoupení čističky vzduchu pro Matyáška, který trpí na respirační onemocnění a zbytek finančního daru na neurorehabilitace, které pravidelně absolvuje. Jelikož na toto onemocnění neexistuje zatím žádný lék, čistička vzduchu Matyáškovi přinese úlevu a rehabilitace potřebnou prevenci pro zapojování svalů.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
30 000 Kč  •  4. 10. 2022 13:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat