Úspěšně vybráno:

Daliborkovi na neurorehabilitační pobyty

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
30 000 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
17 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Daliborkovi na neurorehabilitační pobyty

Vybráno 0 Kč 30 000 Kč
30 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
5. 12. 2022

Představení sbírky

Maminka dvouletého syna Dalibora, který trpí spinální svalovou atrofií, nás požádala o finanční pomoc. Vzhledem k nemoci, která byla synovi diagnostikována, je potřeba každodenní cvičení, rehabilitace, neurorehabilitační pobyty a různé pomůcky, díky kterým má Daliborek šanci se jednou postavit na nohy. Bohužel vše výše zmíněné stojí spoustu peněz, které by si bez podpory ostatních nemohli dovolit.

Komu pomůžeme?

Daliborek se narodil začátkem července roku 2020 a jeho rodiče se radovali, že je to zdravý, krásný chlapeček. Prvního půl roku byl, jak se říká, ukázkové dítě a velký pohodář. Co se pohybu týká, ani tam nebyl pozadu. 

Po čase si však jeho rodiče všimli, že se nějakou dobu nic nového neděje. Naopak, že málo zvedá nožičky, že se jenom jaksi přetáčí a že vlastně zcela ignoruje tzv. zásadní pohybové milníky. Zpočátku se zdálo, že bude možná jen „lenivější chlapeček“, nebot' všechna lékařská vyšetření včetně neurologie byla v té době ještě v normě.

Časem ale začaly problémy s pohybovým vývojem narůstat. Nedělal žádné velké pokroky, nelezl, neseděl. To už mu bylo 8 měsíců a začal chodit s mamkou na rehabilitace, které ale kýžený efekt nepřinášely. Následoval kolotoč výměn všech možných terapeutů a opakované návštěvy neurologie. Až v den jeho prvních narozenin se zjistila příčina jeho opožděného vývoje. Byla mu stanovena diagnóza – spinální svalová atrofie 2. typu. Dále už šlo všechno rychle. Do měsíce mu byla formou infuze zavedena genová terapie. Lékaři řekli, že gen po přenosu do těla začne tvořit chybějící bílkovinu a tak se zachrání nervové buňky, které vedou ke stabilizaci svalové síly. Bohužel, během roku napáchala zákeřná nemoc v jeho tělíčku nevratné škody. Je ale stále naděje, že pomocí speciálních cvičení a intenzivních rehabilitací, by se Daliborkovi mohlo podařit se na nožičky postavit a třeba i trochu chodit.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na dva naplánované pobyty v neurorehabilitačním centru Hájek, případně na ambulantní či intenzivní rehabilitace v centru Sarema nebo Astra, kam v Brně maminka s Daliborkem dochází.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
30 000 Kč  •  8. 12. 2022 10:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat