Daník žil dlouho v nemocnici a CHCE ŽÍT S VÁMI!

Vybráno 0 Kč 38 000 Kč
od 57 dárců
23 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět Sdílet

Všechny sbírky ověřujeme

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
D.
Datum přidání
30. 4. 2023
Poslední aktualita

23. 5. 2023 22:41

30 000! ❤️❤️❤️

Částka už přesáhla nečekaných 30 000! Náš vysněný plechový pomocník je blíž a blíž stát se členem rodiny ❤️❤️❤️.......děkujeme všem, ať už je známe či neznáme, za jejich štědrost a velká❤️ a ať všem jejich 💓 bijí ve zdraví!

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Daník se sestrou a maminkou žádají o pomoc pořídit auto pro Daníka.

Daník Vám to řekne sám:

"Od mimina jsem po pár operacích v Motole a nějakých nemocech a nejde mi dobře chodit a nevydržím to co vy. Myslím si, protože máma miluje rychlý auta,  že nás naschvál přestěhovala se ségrou na nejbližší dálnici k Motolu, aby se mnou mohla pár let lítat autem 200km/h na noční akce do nemocnice do Motola. Vždycky byla rychlejší než sanitka :-). Tak jsem pár let pořád jezdil do Motola na popcorn (maj tam skvělý automat, lepší než v cinema city) a pořád museli něco štelovat i ve mě. Vykoupili jsme tam celou hračkárnu a jsem tam jak doma. Mám v Motole samý kamarády a hrajeme tam s rouškami tajný bojovky v podzemních chodbách „nepotkej novou infekci :-))))“. Myslím, že to někdo prozradil, protože poslední roky to s námi hráli i lidi na ulici.

Moje starší ségra, která mě od jejích tří let drží po nemocnicích nad vodou a všude byla se mnou a to už hóóódně let, všude mě tahala na zádech, nemohla kvůli mě do školky, za kamarády a tak......stále nikam nemůže pokud nemáme auto, který mi pomáhá se přemisťovat, schovat se tam a jsem pod dozorem. Máme jen mámu a té zaberu kopu času. Nevydržím utáhnout celý den, pořád všechny zdržuji, ikdyž fakt se snažím až ze mě teče!  Nikdo neví proč, ale z únavy dostanu hned vysoké horečky a zase jsme zavřený v bytě. Ségra už je velká, občas ji hodně štvu … prý má tu pubertu..... a chtěla by malovat a jezdit ke koníkům a aby maminka měla čas i na ní. Taky už toho na ségru bylo moc a občas jí bolí duše. Nevím kde jí má, ale v Motole jsem občas nějaké duše viděl lítat, ale nebyly smutné.  Já jen vím, že při malování a u koní se ségra cítí šťastná a zase se občas směje a z toho máme s mámou radost. Pomůžete nám prosím? Kamarádi nám zůstali akorát Ti z nemocnic a spoustu znáte tady z příběhů."

PS: "Máma by potřebovala benzínový auto pro dlouhý nohy :-), co ráno hlavně nastartuje a taky protože do malýho auta nevlezeme. Já vím, že už má maminka taky velké bolesti, protože nespí a pořád něco zařizuje a já ji v noci moc vyspat nenechám nebo pracuje do rána. Přesto mě každé ráno přemisťuje do škol, k lékařům a povzbuzuje. Je to nejlepší máma na světě, protože má ráda hodně zmrzliny a nutí nás ji jíst a už mi ukázala všechny dinoparky, které miluju. Učí se i hrabat v motoru a o autech, protože to naše už dlouho nejezdí a je sranda, když při tom nadává. Teď už nadává každý den…to je trochu horší. Přesto každého umí rozesmát a nikdy nic nevzdává.

Já bych teda chtěl být jak kluci od nás ze třídy, běhat a hrát fotbal a naučit se někdy jezdit na kole. Ale zatím to nejde. Srdíčko mi poštelovali v Motole, od toho mám prý ten zip na hrudníku. Klukům říkám, že jsem se pral s krokodýlem, abych byl machr jako oni, ale nevěří tomu. Narodil jsem se tedy asi jako pirát.👍

------------------------------------------------------------------

Jak to bývá …

u porodu Daníka se vše úplně nepodařilo a ve dvou měsících Daník jednoho večera nečekaně  zaklepal na nebeskou bránu …Johnny Cash. Po rychlém zákroku v nemocnici se restartoval příběh jedné obyčejné rodiny a spustila lavina operací, diagnóz, roky izolace v nekonečných horečkách, hektolitry léků, rozpad ideálů, manželství a vše co s tím obvykle přijde. Daník, jeho sestra a maminka prožili zhruba 5 let bojem jak ho vrátit zpět mezi děti.

K příběhu jsme pro všechny bojovníky, kteří ztratili naděje, ale i tak se nikdy nevzdali, přidali odkazy na písničky, které vyjádří víc jak slova.

Daník si následkem kolapsů, křečí a operací vysloužil diagnózy jako  ataktická DMO – poškození rovnovážného centra, operované srdce, porucha imunity, plicní, endo a další návazné problémy. Kvůli dlouho dysfunkčnímu srdíčku došlo k nedostatečnému dokysličování svalů a až do pěti let byl na kočárku. Následkem čtyř let ve 40cítkových horečkách a vyčerpání organismu stále trpí na velkou únavu a potřebuje dopomoc ulehčovat především v pohybu, aby zvládl vše jiné. Nožičky ho i přes roky dřiny a tisíce terapií stále neposlouchají jak mají a bez auta nemůže žít a zvládat co je potřeba. Přesto zdolal nejčernější diagnózy lekářů a jak sami říkají, zvítězila síla vůle nad hmotou. A to je taky motor, který nás žene stále vpřed to nevzdávat.

Dan je držitel ztp/p, ale dle zákona nemá nárok na příspěvek na auto.

Při rychle nastupující únavě musí doteď fungovat s obrovským vypětím sil, doslova z něj teče pot, ale nepřipustí si být slabý a vzdát se. 

Další roky BOJUJEME BÝT LEPŠÍ A SILNĚJŠÍ …Imagine Dragon .......„I want to stop !…X ........We can´t !“

Obě děti přišly o to nejcennější co všichni můžeme mít – o dětství. Byly si parťáky v zavřeném bytě a časem z psychického vyčerpání začala kolabovat i sestra.

Komu pomůžeme?

Auto potřebuje rodina k lékařům, na terapie, na převoz do školy a k usnadnění pohybu, který už Daník po návštěvě školy nezvládá. Cesta busem jej vysílí tak, že upadá následně do opakovaných horeček a to omezí celou rodinu i pracovní možnosti maminky a péči o starší dítě. Funkční auto je čas a ruce navíc, které v rodině chybí. Daník bere již roky léky na podporu imunity a již devět let kontinuelně atb, ale dohnat roky života není tak snadné jak se zdálo. V místě bydliště není ošetřující lékař. Kvůli rodinné situaci se odstěhovali do nevybavené vesnice, kde je dostupnost služeb nulová a závislá na automobilu. Dosah ostatních lékařů specialistů a udržovacích terapií je min. hodinu autem a v měsíci musí každý týden dojíždět.

Stejnou váhu má i péče o starší sestru. Už na tříletou na ní padla tíha odpovědnosti za situaci, kdy zůstali s maminkou sami a nebyla možnost ji ušetřit procesu nemocnic, nářků, zoufalství. Zažila věci, které otřesou psychikou dospělého. Účastnila se vždy bez řečí stovek návštěv nemocnic, čekala již jako čtyřletá sama na chodbách s kufříkem a panenkami, až se vše kolem brášky zařídí. A především brášku podporovala a pomáhala mu nahradit jeho nožičky. S láskou ho nosila na zádech a s dětskou přirozeností mu nabízela všechny nedostupné krásy dětství. Nyní už sestra začíná pomalu prožívat pubertu, ale většinu péče a času stále zabírá bráška. Sama nápor před lety neunesla a přidala se do týmu křehkých duší. Pomáhají ji terapie u koní, kde cítí svobodu a bezstarostnost a věnuje se nádherné výtvarné tvorbě. Finanční náročnost asistence, která by mamince či sestře odlehčila je nepřekonatelná. Jak říká maminka, je to jízda jako v písničce ACDC Highway to Hell, kterou si všichni pouští, když ztrácí sílu jít dál.

Finanční možnosti rodiny samoživitelky se dvěma dětmi dovolují zvládat základní potřeby, ne však tak vysokou investici koupě funkčního ojetého auta. Děti si nedovolí jet na žádné tábory, neúčastní se většiny školních aktivit. Slovo dovolená znají jen jako lázně, kde cvičí a pracují na sobě oba. 

Daník má kombinovanou výuku, do školy dochází nárazově dle stavu a spoustu času zaberou kontroly u lékařů. Maminka jej musí doma učit a zajistit spoustu terapií. Přesto Daník považuje šanci chodit do školy za odměnu, čemuž se můžeme všichni školou odrostlí pousmívat :-). Na školní akce není brán a jediný svět jim maminka může poskytnout autem na výletech.

Následky stresu se potýkají s nemalými zdravotními obtížemi všichni, ale čas a omezené možnosti dopravy jim nedovolí je řešit. 

Maminka říká: Vidět umírat děti v nemocnicích člověka zasáhne hluboko a už nikdy v sobě nezapomene ten zvláštní pocit uvědomění si křehkosti života, setkání se s nicotou. Vše z běžných lidských přání se změní při pohledu na umírající dítě v banalitu. Moc si přeji dopřát a dohnat s dětmi kousek dětství a aby se už nikdy nevrátily roky izolace. Proto Vás žádám o přečtení a pokud myslíte, že nám můžete pomoci, budeme moc vděční. Hned bychom si to chtěli vyměnit......chtěli bychom být zdraví!!, chodit do školy, běhat, jezdit na kole, každý den v davech mazat do práce, žít ten nádherný obyčejný život.

Rag'n'Bone Man – I´m only human 

Takže?

Když nemůžeš? ...... tak přidej víc!
Zakřič prostě z plných plic,
že slovo nejde, neexistuje,
slovo nejde, neexistuje!.....................MIRAI

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Očekáváme, že v dnešní náročné době se podaří vybrat na auto menší částka. Pokusíme se s pomocí odborníka vybrat benzínové auto, ojetinu, která by byla schopna v horizontu let vydržet nápor každodenního ježdění, ale zase se nejednalo o auto, které by do roka bylo na odpis. 

Takže ještě úsměvný závěr a 0:16–0:50 minuta klipu :-) RYCHLE A ZBĚSILE......NEZÁLEŽÍ JAK VYPADÁ, HLAVNĚ ŽE POJEDE…a odveze dětí do říše dětství, mládí, kamarádů, snů a nadějí.....

It's times like these that make me say
„Lord if you see me please come my way“
Leavin bread crumbs for when I stray
Rely on sacrifice and the price you paid........Grits

Pokud se vybere víc, budeme volit lepší ojetinu, úměrně částce. Částku proto nelimitujeme, snad se podaří alespoň na auto, které by chvíli vydrželo a jezdilo a nenutilo maminku na parkovišti hrabat se v motoru a udivovat kolemjdoucí. Ono mít v autě dvě děti a zůstat stát na tramvajových pásech je adrenalin nejvyššího kalibru jak již několikrát zažili a pak jen díky ochotě taxikářů nebo odtahovkami se vraceli domů. 

Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš ....... Forrest Gump

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

23. 5. 2023 22:41

30 000! ❤️❤️❤️

Částka už přesáhla nečekaných 30 000! Náš vysněný plechový pomocník je blíž a blíž stát se členem rodiny ❤️❤️❤️.......děkujeme všem, ať už je známe či neznáme, za jejich štědrost a velká❤️ a ať všem jejich 💓 bijí ve zdraví!

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Miloslav D.
500 Kč  •  4. 6. 2023 22:55
Držte se
DobroDárce
100 Kč  •  4. 6. 2023 15:52
Milý dárce
100 Kč  •  4. 6. 2023 15:47
Štědrý dárce
100 Kč  •  3. 6. 2023 22:29
Milý dárce
100 Kč  •  3. 6. 2023 11:46
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  3. 6. 2023 11:43
Milý dárce
100 Kč  •  1. 6. 2023 13:34
Milý dárce
100 Kč  •  1. 6. 2023 13:31
Jarka Stark
200 Kč  •  31. 5. 2023 13:30
Ať se sbírce daří a pak přeji šťastnou ruku při výběru
Patrik Raš
300 Kč  •  29. 5. 2023 14:00
Hodně štěstí a najetých kilometrů :-)
Laskavý dárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 12:25
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  29. 5. 2023 10:13
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 5. 2023 19:01
Velkorysý dárce
100 Kč  •  28. 5. 2023 17:27
DobroDárce
600 Kč  •  28. 5. 2023 16:30
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  28. 5. 2023 15:28
Laskavý dárce
100 Kč  •  27. 5. 2023 12:34
Dárce, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  25. 5. 2023 20:57
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  25. 5. 2023 12:19
DobroDárce
200 Kč  •  25. 5. 2023 10:20
DobroDárce
100 Kč  •  25. 5. 2023 3:42
Milý dárce
100 Kč  •  24. 5. 2023 19:45
DobroDárce
100 Kč  •  24. 5. 2023 13:03
Dárce, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  24. 5. 2023 10:19
Laskavý dárce
200 Kč  •  23. 5. 2023 18:17
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 5. 2023 14:43
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  23. 5. 2023 14:42
Štědrý dárce
100 Kč  •  23. 5. 2023 14:31
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  23. 5. 2023 14:26
Velkorysý dárce
100 Kč  •  23. 5. 2023 3:37
Laskavý dárce
200 Kč  •  22. 5. 2023 23:26
Štědrý dárce
300 Kč  •  22. 5. 2023 22:11
Laskavý dárce
300 Kč  •  22. 5. 2023 20:35
Laskavý dárce
200 Kč  •  22. 5. 2023 16:08
DobroDárce
1 000 Kč  •  22. 5. 2023 12:27
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  22. 5. 2023 9:02
DobroDárce
200 Kč  •  21. 5. 2023 21:57
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 5. 2023 20:36
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  21. 5. 2023 18:26
DobroDárce
1 000 Kč  •  21. 5. 2023 6:00
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  21. 5. 2023 1:12
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 5. 2023 23:54
Laskavý dárce
200 Kč  •  19. 5. 2023 16:38
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  18. 5. 2023 15:46
MX-5,Brno
200 Kč  •  17. 5. 2023 21:11
Snad každá kačka pomůže. Přeji, ať máte brzo spolehlivé auto a Danikovi už je jen dobře.
Velkorysý dárce
100 Kč  •  17. 5. 2023 14:31
DobroDárce
2 000 Kč  •  16. 5. 2023 21:11
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  16. 5. 2023 21:03
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  16. 5. 2023 21:00
DobroDárce
3 000 Kč  •  16. 5. 2023 20:58
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  16. 5. 2023 20:25
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  16. 5. 2023 20:25
Laskavý dárce
600 Kč  •  16. 5. 2023 20:14
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  16. 5. 2023 17:47
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  16. 5. 2023 11:30
DobroDárce
10 000 Kč  •  16. 5. 2023 1:58
DobroDárce
200 Kč  •  14. 5. 2023 10:03

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji Dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Miloslav D.
500 Kč  •  4. 6. 2023 22:55
Držte se
Jarka Stark
200 Kč  •  31. 5. 2023 13:30
Ať se sbírce daří a pak přeji šťastnou ruku při výběru
Patrik Raš
300 Kč  •  29. 5. 2023 14:00
Hodně štěstí a najetých kilometrů :-)
MX-5,Brno
200 Kč  •  17. 5. 2023 21:11
Snad každá kačka pomůže. Přeji, ať máte brzo spolehlivé auto a Danikovi už je jen dobře.
DobroDárce
100 Kč  •  4. 6. 2023 15:52
Milý dárce
100 Kč  •  4. 6. 2023 15:47
Štědrý dárce
100 Kč  •  3. 6. 2023 22:29
Milý dárce
100 Kč  •  3. 6. 2023 11:46

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat