Sbírka ukončena:

Delfinoterapie pro Lukáška

Vybráno 0 Kč 87 170 Kč
200 000 Kč
 -
62 dárců
Celkem se zapojilo
0 Kč
Průměrná výše daru
0 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Delfinoterapie pro Lukáška

Vybráno 0 Kč 87 170 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Simona Výborná
Datum přidání
14. 9. 2022
Poslední aktualita

18. 11. 2022 19:41

PODĚKOVÁNÍ

Chceme moc poděkovat všem, kteří jste se podíleli na této sbírce. Jsme vděční za každou věnovanou částku, kterou jste nám pomohli dostat se blíž k delfinoterapii. 

Moc si toho vážíme a ze srdce děkujeme. 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Lukášek je 5ti letý kluk, který má dětský autismus s lehkou mentální retardací a opožděným vývojem řeči. Špatně zvládá emoce a jeho záchvat vzteku provázený pláčem, dokáže být dlouhý. Vkládáme naději do delfinoterapie, která by mu mohla pomoci po psychické stránce.

Komu pomůžeme?

Lukášek se narodil v roce 2017. Do necelých dvou let se vyvíjel jako jeho vrstevníci. Poté vymizel oční kontakt, nereagoval na jméno, slovní zásoba a porozumění se vytratili. Začalo kolečko vyšetření (dětský psycholog, neurologie a ušní). Lukáškovi byl kolem 3 let diagnostikován dětský autismus a lehká mentální retardace. Jeho porozumění a oční kontakt jsou stále lepší, ale je neverbální a potřebuje nepřetržitý dohled, jelikož nerozezná nebezpečí. Bohužel nezvládá dobře emoce, takže dochází k záchvatům vzteku, někdy i sebepoškozování. 

Když byl mladší měl i problémy se spánkem, kdy dokázal být celé hodiny v noci vzhůru. Někdy i doprovázeny pláčem. Bylo to pro nás jako rodiče dost vyčerpávající. 

Lukáškovi je nyní 5 let. Tím, že je neverbální není schopný říct co ho trápí, ani co by chtěl. Je mazlivý, šikovný a veselý kluk, kterého zajímají čísla a písmena. Nejraději tráví čas venku a obzvlášť na naší zahradě, kde má své menší hřiště a hlavně bazén. V létě se moc rád koupe. 

Dva roky chodíme na Ergoterapii, která má pozitivní dopad na jemnou motoriku. Nyní navštěvuje druhým rokem přípravný stupeň ve Speciální škole, který mu hodně prospívá.

V prosinci roku 2021 se mu narodil bratříček, doufáme, že z nich budou jednou parťáci.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na delfinoterapie, které budou probíhat v Turecku. Dále na pobyt a dopravu pro naši rodinu. Chceme vyzkoušet vše, co je v našich silách a doufáme, že by mu to mohlo pomoci. Bohužel je to finančně náročná záležitost, proto budeme velice vděční za každý příspěvek.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

18. 11. 2022 19:41

PODĚKOVÁNÍ

Chceme moc poděkovat všem, kteří jste se podíleli na této sbírce. Jsme vděční za každou věnovanou částku, kterou jste nám pomohli dostat se blíž k delfinoterapii. 

Moc si toho vážíme a ze srdce děkujeme. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Omlouváme se, ale přehled dárců je kvůli vysoké zátěži na našem webu dočasně nedostupný. Na nápravě pracujeme. Děkujeme za pochopení.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat