Šance na delší život pro Filípka

Vybráno 0 Kč 1 100 Kč
27 000 Kč
46 dnů
do ukončení

Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru.

Přispět
Zakladatel
Růžena Chomová
Datum přidání
16. 9. 2022
Poslední aktualita

29. 9. 2022 8:31

Jak se máme

Filipkovi se daří dobře. Léky zabrali, tekutina v bříšku postupně mizí. Žádná horečka, je vitální. I léze která se udělala po injekci se nám daří zaléčit. Za týden jdeme na první velkou prohlídku, krevní testy, sono. Všem dárcům že srde děkuji 

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jmenuji se Růžena a pořádám sbírku pro svého tříletého kocourka, který po těžké nehodě, kdy jej napadl pes onemocněl smrtelnou chorobou infekční periontitida koček dále jen FIP. Po započetí léčby se zjistilo že má také kočičí leukémii(FelV)

Na tuto nemoc(FIP) ještě donedávna nebyla léčba a všechny kočičky v řádu několika dní až měsíců umíraly. V posledních letech nastaly ve vývoji léku velké změny a v okolních zemích je již ve fázi testování. V některých zemích jako Čína,Usa a Anglie se již používá k léčbě kočiček. U nás bohužel ne i když většina veterinárních lékařů o něm ví a ví se, že lék velmi dobře funguje. Je třeba si ho nechat zasílat ze zahraničí. Celý ozdravný proces je velmi finančně náročný, léčba trvá minimálně 3 měsíce, kdy kočička musí dostávat každý den injekce, další léky jako antibiotika, vitamíny. Musí být pod lékařským dohledem kvůli sono a krevnímu obrazu. Navíc kvůli kočičí leukémii má snížený počet bílých krvinek a je náchylnější k infekcím a musí tak být pod lékařským dohledem a brát léky podporující imunitu, které jsou drahé.

Komu pomůžeme?

Filípek je kočička adoptovaná jako koťátko ze seníku. Bylo to takové roztomilé klubíčko, zablešené s ušním svrabem, začervené. Hned první den si mne získal a tak se stal mým nejlepším a nejvěrnějším přítelem. Který je mi vždy oporou. Pozná dny kdy je mi špatně, kdy se mi ani nechce vstát a vždy tu pro mě byl, protože já sama jsem nemocná.

Vše probíhalo idilicky až do února, kdy jsem se jej rozhodla vykastrovat. Již tehdy se hůře hojil, dostal infekci, atb měl minimálně 7 dní, pak byl naštěstí zase fit, jen se nám to trochu prodražilo.

3.7 jej napadl pes, ukousl mu konec ocásku a prokousl bok. Podařilo se nám jej díky pohotovosti lékaře zachránit, sešít břišní stěnu a amputaci konce ocásku. Vyléčil se a byl v pořádku. Jenže tento velký stres něco spustil.

Na konci srpna však dostal teploty, byl apaticky,  jen spal , málo jedl, špatně se mu dýchalo, špatně chodil, velmi pomalu, nemohl skákat, dostal atb, ty zabraly. Za 4 dny měl ovšem opět horečky a drobnou kylku. Při revizi kýly se zjistilo že má břicho plné žluté tekutiny  a zánět pobřišnice, i přes neustále atb i do žíly má horečku a byl mu diagnostikován FIP, při dalších krevních testech kočičí leukémie.

První jsem velmi plakala, že přijdu o svého věrného přítele, pak jsem se ale rozhodla to nevzdat, nakonec jsem našla kontakt na lidi kteří mají s léčbou a sehnáním léku velké zkušenosti a již 5 den léčíme. Už po první dávce se cítil lepe, horečku nemá už 4 den, bříško se mu úplně zmenšilo, papá, pije a hlavně, chce si hrát, běhá , skáče. Protože je léčba finančně náročná a nakoupený lék mě stál 25000 + 15000 za operace a pcr a krevní vyšetření, léky a veterinární úkony sháním prostředky na související úkony a léky a doplňky stravy. Což jsou kontroly u veterinárního lékaře, kontrolní vyšetření krve, zda léčba funguje správně, případné hospitalizace, všechny léky a podpůrné doplňky na imunitu a ochranu jater.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Léčba kterou podstupuje  je už tak pro mne velmi finančně náročná a přála bych si pro svého nejlepšího přítele, člena naší rodiny ,ještě dlouhý a krásný život. Finanční prostředky budou požity na související úkony a léky a doplňky stravy. Což jsou kontroly u veterinárního lékaře, hospitalizace, kontrolní vyšetření krve, zda léčba funguje správně ,všechny léky a podpůrné doplňky na imunitu a ochranu jater, dalších pomůcek a krmení.

Pokud se vybere méně peněz, tak je použiji na částečnou úhradu veterinárních ošetření a vyšetření krve. Kdyby se vybralo více, tak je použiji na veterinární ošetření, vyšetření krve, vitamíny, doplňky na imunitu(dlouhodobě), dietní granulky.

Děkuji!

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

29. 9. 2022 8:31

Jak se máme

Filipkovi se daří dobře. Léky zabrali, tekutina v bříšku postupně mizí. Žádná horečka, je vitální. I léze která se udělala po injekci se nám daří zaléčit. Za týden jdeme na první velkou prohlídku, krevní testy, sono. Všem dárcům že srde děkuji 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
100 Kč  •  28. 9. 2022 10:31
Velkorysý dárce
500 Kč  •  27. 9. 2022 0:01
Lucka W.
200 Kč  •  21. 9. 2022 16:34
Držím pěsti :-)
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 9. 2022 21:29

Přemýšlíte, jak ještě více pomoci?

Přidejte k této sbírce Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci. Předáme 100 % vybrané částky.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, ikdyž se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Buďte první, kdo pomůže Dobrovýzvou


+ Přidat Dobrovýzvu

Líbí se vám tato sbírka? Podpořte ji dobrovýzvou.

Složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.
Jak to funguje

Vzkazy

Lucka W.
200 Kč  •  21. 9. 2022 16:34
Držím pěsti :-)
Velkorysý dárce
100 Kč  •  28. 9. 2022 10:31
Velkorysý dárce
500 Kč  •  27. 9. 2022 0:01
Štědrý dárce
300 Kč  •  19. 9. 2022 21:29

Kdo další daroval?

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Napište nám