Dobrovýzva ukončena:

Pojď společně s Terezou podpořit paliativní péči pro těžce nemocné a umírající

Vybráno 0 Kč 28 100 Kč
40 000 Kč
Pojď společně s Terezou podpořit paliativní péči pro těžce nemocné a umírající
9 dárců
Celkem se zapojilo
3 122,22 Kč
Průměrná výše daru
20 000 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Pojď společně s Terezou podpořit paliativní péči pro těžce nemocné a umírající

Autor
Tereza Zimovjanová a Fandation
Datum přidání
1. 10. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

"Vybrala jem si sbírku na podporu mobilního hospice Sv. Jiří v Chebu, protože je to z mého pohledu hrozně důležitá a šlechetná věc, pomáhat velmi vážně nemocným či velmi starým lidem odejít aspoň trochu příjemně z tohoto světa 🖤 Věřím, že si všichni zaslouží odejít důstojně, a moc si vážím lidí, kteří se o péči o umírající věnují, protože to není vůbec jednoduché❣️ "


Společně se mnou můžeš podpořit lékaře a sestřičky v hospici Sv. Jiří, kteří každý den pomáhají těžce nemocným a umírajícím lidem v důstojném dožití, ideálně v domácím prostředí.

Já ze sebe vydám maximum a poperu se o co nejlepší výsledek v mořských vlnách a kopcích 21. 10. v Jižní Koreji. A ty můžeš být toho nedílnou součástí.

Jak mě a mojí výzvu můžeš podpořit?

Podpoř spolu se mnou hospic Sv. Jiří v Chebu. Díky příspěvku se staneš součástí mého závodu ve Světovém poháru v triatlonu 21. 10. 2023 v Jižní Koreji. V závislosti na tom jak se mi závod podaří přispěji konkrétní částkou v rámci mojí dobrovýzvy na podporu hospice Sv. Jiří v Chebu.

Společně můžeme pomoci těžce nemocným a umírajícím lidem, aby jejich poslední část života byla co nejdůstojnější.


Představení sbírky

Sbírku pořádá Hospic Sv. Jiří v souvislosti se čtvrtým ročníkem benefičně společenské akce Den pro hospic, který pořádá dlouholetá podporovatelka hospice, paní Světlana Vokroj Keslová.

Den pro hospic se uskuteční v sobotu, 9. 9. 2023, v prostorách chebské Papírny (prodejna Unipap Plus). Pro návštěvníky je připravena celá řada doprovodných akcí, workshopů pro dospělé a děti, tvořivé dílny a hudební vystoupení. Celý den pak vyvrcholí oblíbenou dražbu skvělých moravských vín a dalších produktů.

Celý výtěžek z tohoto dne bude věnován Hospici Sv. Jiří v Chebu

Komu pomůžeme?

Hospic Sv. Jiří, o.p.s. poskytuje od roku 2014 služby mobilní specializované paliativní péče na území Chebska, Ašska, Sokolovska, Mariánskolázeňska a Karlovarska. Zároveň provozuje půjčovnu zdravotních a kompenzačních pomůcek, které jsou určeny nejen pro klienty hospice, ale také pro širokou veřejnost.

Vedle hospicových služeb pro dospělé a odborného poradenství v oblasti sociální a paliativní péče, rozšířil hospic své služby také o oblast perinatálního poradenství a v současné době poskytuje poradenství i rodinám s vážně a nevyléčitelně nemocným dítětem.

Prioritou hospice je zavedení první ambulance pro paliativní péči v Chebu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Výtěžek z této sbírky a ze všech doprovodných akcí v rámci Dne pro hospic budou primárně určeny pro nákup léků a zdravotnického materiálů, který je poskytován klientům hospice zdarma, v rámci poskytované péče.

Jde především o různé tišící prostředky, které se zásadní měrou podílejí na zvyšování komfortu klienta v domácím prostředí.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  30. 10. 2023 5:32
Štědrý dárce
20 000 Kč  •  23. 10. 2023 11:24
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  23. 10. 2023 9:16
DobroDárce
600 Kč  •  21. 10. 2023 8:57
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  20. 10. 2023 23:25
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  19. 10. 2023 14:13
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  14. 10. 2023 22:28
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  8. 10. 2023 11:35
oc
1 000 Kč  •  8. 10. 2023 11:17
Jaká je cena pro prvního přispěvatele?😭

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vybraná částka bude použita na pomoc sbírce