Úspěšně vybráno:

Společně s DĚTI DĚTEM jste pomohli dětem zlepšit život

Vybráno 0 Kč 55 600 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
13 900 Kč
Průměrná výše daru
50 000 Kč
Nejvyšší dar
25 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Společně s DĚTI DĚTEM jste pomohli dětem zlepšit život

Vybráno 0 Kč 55 600 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Regionální sportovní klub mládeže Horní Pomoraví, spolek – charitativní iniciativa DĚTI DĚTEM
Datum přidání
9. 8. 2021

Pomozme Terezce, Lucince, Natálce, Tomíkovi a Mikulášovi v jejich nelehkém osudu.  Iniciativa DĚTI DĚTEM pro ně 4. září 2021 na Andrově stadionu v Olomouci organizuje charitativní utkání.

Střetne se zde tým osobností DĚTI DĚTEM proti týmu REAL TOP Praha. 

Iniciativa DĚTI DĚTEM zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro děti a mládež, na kterých se formou vstupného, startovného a darů vybírají prostředky na podporu konkrétního dítěte.

Komu pomůžeme?

Lucinka Čechová 

Lucinka se narodila v dubnu 2013 akutním císařským řezem v 39. týdnu bezproblémového těhotenství a ihned po porodu musela být resuscitována. Poté následovala řízená hypotermie, ale k nevratnému poškození mozku nedostatkem kyslíku stejně došlo. Lucinčina diagnóza zní dětská mozková obrna, smíšená forma, převážně dystonicko-dyskinetická. Znamená to, že se hýbe, ale víceméně mimovolně, neumí pohyb správně zkoordinovat a zacílit, neudrží rovnováhu.

Lucinka ke svému životu a pokroku potřebuje intenzívní rehabilitaci a hodně kompenzačních pomůcek. 

Děkujeme všem, kteří naši Lucinku podporujete a pomáháte nám tak zajistit co nejlepší podmínky pro její fyzický i psychický rozvoj.

                 

Tomík Burghardt

Tomino Burghardt (Velký Týnec, okr. Olomouc) se narodil v listopadu 2012, je součástí našeho bloku akcí pod názvem „Milionová rodina„. Pomoc od Vás je zapotřebí hlavně na úhradu neurorehabilitace a speciální terapie na stimulaci nervového systému. 

Tomík se narodil se závažným vývojovým onemocněním mozku zvaném lisencefalie, což je vzácné vrozené onemocnění, které má velký vliv na mozkovou funkci. Mozek se nemůže správně vyvíjet, a proto se děti, které se narodí s tímto onemocněním, vyvíjejí velmi pomalu. 

V součanosti je plně odkázaný na péči své maminky, která na něj zůstala sama, ale stará se o něj s velkou láskou. K tomu, aby se zlepšoval, potřebuje pravidelnou neurorehabilitaci v olomouckém centru Jitrocel. Moc děkujeme za pomoc.

                 

Terezka Vepřková

Terezka Vepřková ( Kolšov, okr. Šumperk) se narodila v roce 2004, je součástí našeho bloku akcí pod názvem „ Milionová rodina „. Pomoc od Vás je zapotřebí hlavně na úhradu cvičení v rehabilitačním centru ARCADA Ostrava. 

Příchod na svět Terezky byl velmi dramatický. I když těhotenství maminky Zdeňky probíhalo bez komplikací, porod již nikoliv. Pupeční šnůru měla několikrát omotanou kolem krku, což vedlo k jejímu přidušení a následně k hypoxickému poškození mozku. Terezka tak má centrální mozkovou atrofii s těžkou psychomotorickou retardací.

                 

Natálka Hudečková

Natálka se narodila v termínu, a i když v těhotenství měli lékaři kvůli genetice trošku obavy, vše dopadlo na výbornou. Natálka byla učebnicový příklad: vše dělala v pravý čas. Otáčela se, stoupala si v postýlce, chodila…

Ve dvou letech ale začala při chůzi více padat, a i když tomu rodiče Natálky nejdříve nepřikládali zvláštní význam, po čase navštívili neurologii. A začal kolotoč vyšetření.

Magnetická rezonance mozku ukázala zvláštnosti a první diagnóza byla neurofibromatóza. Vyšetření v Motole trvala čtrnáct dní a byla pro Natálku fyzicky i psychicky velmi vyčerpávající. Diagnóza se nakonec nepotvrdila a Natálka prošla dalšími vyšetřeními v Ústavu dědičných metabolických poruch 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Definitivní diagnóza byla známa až v dubnu: PEX 12 ze spektra Zelwegerova syndromu – poruchy peroxisomální biogeneze 3. Samostatně jezdí na rehabilitaci do Jitrocelu v Olomouci a do Neurorehabilitačního centra v Hranicích. Od října 2018 navštěvuje Natálka Dětské centrum Ostrůvek v Olomouci, kde se jí moc líbí.

                 

Mikuláš Rak

Jmenuji se Mikuláš Rak a můj příběh začíná v době, kdy se maminka s tatínkem rozhodli mít kromě mého staršího brášky další děťátko. Pro všechny bylo překvapení, když od pana doktora slyšeli: „maminko, já vidím ve Vašem bříšku dvě miminka“. Všichni jsme byli moc šťastní. 

Hezky jsme s bráškou rostli a vyvíjeli se, ovšem ve 24. týdnu panu doktor zjistil, že se s námi něco děje. Byl nutný okamžitý operační nitroděložní zákrok, protože jsme si s bráškou začali ubírat výživu, jeden z nás jí měl moc a druhý zase málo, říká se tomu transfúzní syndrom.

V pražském UPMD jsme nakonec byli celé dva měsíce. Tady podle vyšetření mamince a tatínkovi pan doktor řekl, že je nutné pečlivě sledovat můj vývoj, protože moje hlava a mozek nebyly tak velké, jak by měly. 

Místo toho, abychom si mohli už konečně užívat pohody a štěstí s maminkou, tatínkem a bráškou, nám pořád stála v cestě nějaká zdravotní komplikace. Když už se zdálo, že bude všechno v pořádku, dokonce i cvičení mě začalo bavit a moc hezky mi šlo, všimla si u mě maminka šilhání a následná kontrola u pana doktora Hálka na neurologii potvrdila mou momentální diagnózu dětské mozkové obrny s postižením dolních končetin.

Od té doby se snažím intenzivně cvičit a rehabilitovat, už jsem byl i v lázních a neustále cvičím, všichni  nejen maminka říkají, že jsem moc šikovný a snažím se! Také cvičím v Praze na klinice Axon, teď mi nejvíce pomáhá cvičení podle Vojty – cvičím doma 3–4× denně s maminkou nebo tatínkem,

Všem moc děkujeme za podporu!

                 

Na co konkrétně budou vybrané finance využity?

Vybrané finance poputují výhradně na pomoc Terezce, Lucince, Natálce, Tomíkovi a Mikulášovi.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  30. 8. 2021 19:38
Milý dárce
50 000 Kč  •  17. 8. 2021 10:08
DobroDárce
5 000 Kč  •  15. 8. 2021 9:58
Štědrý dárce
300 Kč  •  13. 8. 2021 12:52

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat