Sbírka ukončena:

Oprava dětských pokojíčků pro děti, o které se stará babička, po úmrtí jejich maminky

Vybráno 0 Kč 3 950 Kč
350 000 Kč
 -
7 dárců
Celkem se zapojilo
564 Kč
Průměrná výše daru
1 250 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Oprava dětských pokojíčků pro děti, o které se stará babička, po úmrtí jejich maminky

Vybráno 0 Kč 3 950 Kč
350 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Hana Krajcarová
Datum přidání
25. 11. 2022

Představení sbírky

Jsem babička třech vnoučátek – staršímu Matějíčkovi bude v únoru 6 let a dvojčátkům Zdenečkovi a Kateřince taky v únoru, tak těm budou 3 roky. Mým milovaným vnoučátkům den po plánovaném porodu císařským řezem zemřela jejich maminka. Já jsem po domluvě s mým synem a otcem dětí ihned do jeho domu nastěhovala  a šla na sociální odbor vyřídit svěření dětí do péče a následně proběhl soud, kdy mi byly děti svěřeny. V zaměstnání jsem požádala o mateřskou dovolenou a začal mi lásky plný kolotoč. Starost o narozená dvojčátka bylo dost náročné hlavně psychicky, protože dětem umřela jejich milovaná maminka.  Obrovská tragédie kdo by v dnešní době čekal náhlé poporodní úmrtí (Verunka měla výduť v hlavě).  Starší Matějíček se pak ptal, kdy přijede maminka z nemocnice jeho tatínek mu se slzami  v očích "říká víš Matějíčku maminka byla vážně nemocná umřela nám, ale vidíš tu velikou hvězdičku na nebíčku tak to je maminka která se na nás dívá" Celý dosavadní život se nám během vteřiny obrátil vzhůru nohama…život se pro nás úplně změnil 

Komu pomůžeme?

Sbírka bude pro děti na zhotovení půdní  vestavby ze sádrokartonu a také zateplení dvouvrstvou izolací.  Dále tam budou i dvě střešní okna a nezbytné sociální zařízení. Budou se dělat nově podlahy. Syn v domě, ve kterém teď s dětmi bydlí před 10lety dělal nákladnou rekonstrukci. Na kterou byly vynaloženy naše úspory, přesto si syn musel vzít hypotéku. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na půdní vestavbu, kterou provede v lednu 2023 pan Pavel Kučerka, který má firmu klempířství a pokrývačství a zateplování sádrokartony. Po domluvě se byl v září na půdu podívat a provedl nám předběžnou kalkulaci. Předpokládaná cena 313 985 je zatím předběžná, jelikož je ekonomická krize a vše se tímto ovlivní. Proto se cena může lišit od cenové nabídky nepředvídatelných skutečnosti, kterou nám pan Kučerka udělal. Vše  bude po  dohodě během stavebních prací konzultovány.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Hanka
600 Kč  •  23. 1. 2023 19:22
🍀
Velkorysý dárce
1 250 Kč  •  20. 1. 2023 20:23
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  19. 1. 2023 9:35
Milý dárce
100 Kč  •  17. 1. 2023 17:14
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 12. 2022 22:49
Milý dárce
100 Kč  •  12. 12. 2022 21:51
Laskavý dárce
300 Kč  •  9. 12. 2022 0:06

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat