Vydejte se mnou Můj týden – velký plánovací kalendář

Milník 1/2

Pomozte, prosím, pokrýt náklady spojené s výrobou.

Vybráno 0 Kč 9 845 Kč
96 000 Kč
14 dnů
do ukončení

Milník 2/2

Cíl splněn! Můžeme nechat vyrobit minimální náklad + další kusy pro ještě více rodin!

Vybráno 0 Kč 9 845 Kč
120 000 Kč
14 dnů
do ukončení
Zakladatel
Janna Bělohradská
Datum přidání
12. 4. 2024
Poslední aktualita

30. 4. 2024 20:09

Možnost zasponzorování kalendáře!

Krásný den!

Zvolna se blížíme k polovině běhu kampaně a mně se začaly od lidí scházet odezvy, že se jim kalendář a nápad moc líbí, ale sami by ho (zatím/už/vůbec) nevyužili. Ačkoliv máme možnost přispění (která je zatím nejvíce využívané a za to mnohokrát děkuji!), rozhodla jsem se přidat možnost zasponzorování výroby kalendáře, který poté poputuje jako dar do rodiny, která ho potřebuje. Předání proběhne buď přes organizaci Lira (raná péče), která mimo jiné poskytuje pomůcky rodinám s dětmi se speciálními potřebami nebo přes jinou organizaci pomáhající rodinám.

Na stránce projektu si můžete mimo jiné i shlédnout nové video. Děkuji za dosavadní podporu a budu moc ráda za sdílení!

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

“Mamí, je zítra školka?” “Ne, až pozítří…”

Jenže co je pozítří?
Velký plánovací kalendář s autorskými ilustracemi pomůže dětem hravou formou pochopit čas (jako „před“, „po“, „zítra“ nebo „za tři dny“). Pomocí vizualizace naplánovaných aktivit a úkolů jednoduše znázorňuje čas a jeho dílčí úseky, čímž může pomoci překonat případné nejistoty a strach z neznámého. Kromě složky plánování nabízí i jednoduchý systém sledování nálad a počasí. Varianta s utlumeným pozadím nabízí i možnost přímého popisování přiloženým fixem.

Pokud máte jakýkov dotaz, problém nebo zpětnou vazbu, nebojte se mě kontaktovat na mailu nebo na sociálních sítích. Projekt najdete na facebooku a instagramu.

Hranice úspěšného projektu je v tomto případě 80% cílové částky. Minimální náklad pro výrobu je totiž 100 kusů, horní hranice však není omezena. Stačí, když najdeme 100 zájemců nebo ekvivalentní finanční částku a projekt bude možné realizovat!

Pokud se nevybere cílová částka, jsou všem přispěvatelům vráceny peníze do poslední koruny. Nemáte co ztratit! :)

Každý přispěvatel bude mít možnost rozhodnout o dalších 3 designech magnetek – pojďme společně dotvořit projekt podle Vašich představ :)

Doporučený věk je 3–6 let.

Dodatečné magnety

Každý zájemce bude mít v případě úspěchu kampaně možnost si individuálně dokoupit magnetky za 30Kč/kus,  nazávisle na vybrané odměně. Nemohu tuto možnost dát jako samostatnou odměnu, protože se i magnety dají vyrobit pouze v nákladu 100ks/jeden druh designu (obrázku). Zájemce by si tedy objednal 100 stejných magnetek, což nedává smysl. Děkuji za pochopení.

V čem je tento kalendář jedinečný?

Multifunkční
Kalendář s designovými autorskými ilustracemi je koncipován jako multifunkční magnetická tabule. I když primárně slouží k organizaci, nechte ji děti použít i jako parádní prostředí pro dobrodružství, například s magnetky lesních zvířátek. Nebo když vás vše omrzí, může tabule posloužit i jako stylová dekorace.

Flexibilní
Celá sada je navržena tak, aby se co nejvíce přizpůsobila vašim potřebám. Z tohoto důvodu nenajdete na magnetech a většině  políček na tabuli nápisy – a vy tak můžete dát konkrétní magnetce nebo políčku svůj vlastní význam přesně pro vaši situaci. Kalendář tak nabízí až 10 variabilních ploch pro umístění magnetech přesně pro vaše potřeby.

Intuitivní
Různé typy magnetů mají různý tvar, čímž pomáhají nejen s orientací, ale i s rozvojem abstraktního myšlení a třídění prvků podle druhu. Ilustrace na magnetkách nabízí co možná nejuniverzálnější popis obsahu při cílení na jednoznačnost.

Rozvoj jemné motoriky, abstraktního myšlení a sebeřízení
Zapojte děti do procesu plánování vašeho dne a týdne. Menším dětem organizace pomáhá pochopit a připomínat posloupnost denních aktivit v průběhu dne a starším dětem zase dodává pocit autonomie a sebevědomí.

Mějte úkoly vždy na očích – nebo budete raději pozorovateli?
Využijte tabuli i jako připomínkovač denních úkolů. Vy i dítě budete mít aktuální stav stále na očích. Po splnění úkolu pak není nic uspokojivějšího, než fyzické odebrání magnetky ze seznamu úkolů. Také můžete nechat děti využít prostor k zaznamenávání počasí nebo svých emocí v průběhu dne. Počasí i naše emoce jsou během dne proměnlivé, tak proč se omezovat na jediné políčko?

Pokud potřebujete ještě větší flexibilitu,
máme tu variantu s utlumeným barevným pozadím, která umožňuje popisování – fix je součástí! :) Mezi plnobarevnou a utlumenou variantou si můžete vybrat u výběru odměny.

Dnešek může vypadat takhle…

Nebo klidně takhle…

Stačí umístit označovač dnešního dne (oranžová šipka) a umístit za sebou magnetky pro různé části dne zleva doprava, jako když čteme text.

Předpokládaná časová osa realizace

Technické parametry

Parametry tabule

 • Rozměry 40 × 40cm.
 • Flexibilní, celoplošný, silný magnet – tabule skvěle drží na kovovém povrchu, ale sama není magnetická.
 • Tloušťka materiálu: 0,7 mm.
 • Jemně začištěné okraje a zaoblené rohy.
 • Plnobarevný brilantní tisk bezpečně zalaminovaný v lesklé fólii odolné vůči vlhkosti. Tabuli lze popisovat flipchart markerem na vodní bázi (fix pro tabule).

Parametry magnetů

 • Základní sada obsahuje 120 pevných, lesklých magnetů o tloušťce 3 mm s pevně zataveným potiskem – nelze ohnout, poškrábat ani sejmout potisk (prakticky nezničitelné).
 • Dobře drží na místě a dětem se s nimi dobře manipuluje.
 • Základní sada magnetů obsahuje:
  – 18 unikátních designů aktivit/událostí o průměru 35mm, celkem 85ks magnetů)
  – 6 unikátních designů úkolů o rozměru 30mm (čtverec se zakulacenými okraji), celkem 6ks
  – 7 unikátních designů nálad o rozměru 30mm (čtverec se zakulacenými okraji), celkem 7ks
  – 8 unikátních designů počasí o rozměru 30mm (čtverec se zakulacenými okraji), celkem 8ks
 • 12ks měsíc + roční období
 • 1ks označovač aktuálního dne
 • 1ks odměna

Upozornění: Reálné barvy tisku se mohou lehce lišit oproti fotkám v galerii.

O autorce a cestě ke kalendáři

Dobrý den! Jmenuji se Janna a jsem grafická designérka a ilustrátorka na volné noze – a taky máma. 

Když byla mému synovi ve dvou letech diagnostikovaná vývojová dysfázie, brzy mi došlo, že pro některé věci budeme potřebovat trochu jiný přístup. Protože byl syn dlouho neverbální, osvědčila se nám komunikace pomocí různých vizualizací. 

U abstraktnějších konceptů, jako třeba zítra nebo večer, jsme začali trochu narážet a při nástupu do školky, kdy měl docházku pouze tři dopoledne, jsme narazili úplně.
Začala jsem se tedy shánět po nějakém nástroji, který by nám pomohl vizualizovat, které dny se chodí nebo nechodí do školky a zjistila jsem jednu věc – dostupné plánovací kalendáře jsou buď hodně drahé, nepříliš estetické nebo nevyhovují našim potřebám. A často to byly hned oba nebo tři problémy současně. Když jsem téma nadhodila na některých rodičovských internetových skupinách, problém mi byl potvrzen ze všech stran – rodiny potřebují novou alternativu pro plánování svých dní!

Sloučila jsem tedy potřeby své a druhých rodičů a vyšly mi z toho následující požadavky:

 • cenově dostupný produkt, který je odolný a dobře se používá (např. dostatečné rozestupy, odolné magnety, které se dobře drží)
 • univerzálně komunikující magnetky
 • atraktivní design
 • dostatek prostoru pro plánování
 • možnost zaznamenávat úkoly, počasí a nálady

S láskou jsem se pustila do práce a pevně věřím, že výstup splní všechna očekávání, pomůže co nejvíce rodinám a nabídne ještě špetičku něčeho málo navíc.

Co získáte – odstupňování odměn

Každý přispěvatel, nehledě na typ zvolené odměny (TIER), získá kromě základní sady (kalendář a 120 magnetek) i možnost hlasovat o třech dodatečných designech. Návrhy na designy budou přijímány už během procesu vybírání peněz a to na Facebooku nebo e-mailem. Samotné hlasování proběhne po ukončení výběru cílové částky.

TIER 1

 • základní sada kalendář + 120 magnetek

 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)

TIER 2

 • základní sada kalendář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 7ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)

TIER 3

 • základní sada kalendář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 14ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)

TIER VIP

 • základní sada kalendář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 21ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost výběru vlastního designu magnetky (kulatá nebo čtvercová) dle vlastního výběru – „zakázková“ tvorba
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)

Sponzorský dar

 • dobrý pocit
 • základní sada kalendář + 120 magnetek

 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

30. 4. 2024 20:09

Možnost zasponzorování kalendáře!

Krásný den!

Zvolna se blížíme k polovině běhu kampaně a mně se začaly od lidí scházet odezvy, že se jim kalendář a nápad moc líbí, ale sami by ho (zatím/už/vůbec) nevyužili. Ačkoliv máme možnost přispění (která je zatím nejvíce využívané a za to mnohokrát děkuji!), rozhodla jsem se přidat možnost zasponzorování výroby kalendáře, který poté poputuje jako dar do rodiny, která ho potřebuje. Předání proběhne buď přes organizaci Lira (raná péče), která mimo jiné poskytuje pomůcky rodinám s dětmi se speciálními potřebami nebo přes jinou organizaci pomáhající rodinám.

Na stránce projektu si můžete mimo jiné i shlédnout nové video. Děkuji za dosavadní podporu a budu moc ráda za sdílení!

16. 4. 2024 16:44

Sleva a nová varianta!

Mám pro vás skvělé novinky! Podařilo se mi s výrobcem vyjednat lepší nákladovou cenu, čímž jsem mohla ponížit cenu za základní sadu (cílovou částku v kampani už změnit nemohu, ale dle mých kalkulací bude stačit 80%).

Výsledkem jednání byla i možnost tvorby druhé barevné varianty, která přímo vybízí k popisování! Dostalo se mi zpětné vazby, že pro někoho může být barevn pozadí příliš matoucí a rušivé a tak jsem vypracovala novou variantu, která je světlejší a její součástí bude i popisovací fix.

Věřím, že vám tyto novinky udělají radost.

Jak budu moci hlasovat o dodatečných designech pro magnetky?

Již během kampaně budete moci sdílet své nápady na designy a to na Facebooku nebo mailem. Po skončení kampaně rozešlu emaily s odkazem na hlasování.

Jak si vyberu dodatečné magnetky (TIER 2 – VIP)?

Po odhlasování dodatečných designů přispěvatelům rozešlu dotazník pro finální ujasnění objednávky. Upozorňuji, že pro vyplnění bude nastavená lhůta několika dní, abychom nezdržovali celý proces – pokud objednávku nevyplníte, nebudu Vám moci zaslat dodatečné magnety, pouze základní sadu a omalovánku. Děkuji za pochopení.

Kdy dostanu svůj kalendář?

Pokud vše půjde hladce, tak do 50 dní od ukončení kampaně – berte ale prosím v potaz možné prodlevy ve výrobě nebo jiné nečekané záležitosti. O celém procesu budete průběžně informováni.

Jak dostanu svůj kalendář?

Hotové balíčky budu posílat přes službu Zásilkovna, případně se můžeme domluvit na osobním předání v Liberci. Dopravu ale máte v ceně, takže žádné stresy :)

Jak funguje VIP TIER – výběr vlastního designu magnetky?

Kontaktujte mě na mailu (janna.belohradska@gmail.com) co nejdříve a probereme Váš nápad. Spolupráce bude probíhat jako u mých klasických zakázek – vy jste pán :) Po odsouhlasení nápadu se pustím do práce a pošlu Vám na výběr ze tří skic, ze které jednu finálně zapracuji – ta půjde následně do tisku. Získáte svou jedinečnou magnetku v libovolném množství (až 100ks).

Jak funguje osobní převzetí?

Pokud si budete chtít kalendář převzít osobně, bude tak možné učinit v Liberci – adresu Vám upřesním mailem v momentě, kdy budou balíčky připravené k odeslání/převzetí.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 899 Kč  •  18. 5. 2024 7:51
Laskavý přispěvatel
899 Kč  •  18. 5. 2024 7:47
Laskavý přispěvatel
100 Kč  •  9. 5. 2024 22:05
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  4. 5. 2024 7:11
Dobrosrdečný přispěvatel
899 Kč  •  4. 5. 2024 0:12
Štědrý přispěvatel
2 000 Kč  •  19. 4. 2024 10:26
Milý přispěvatel
899 Kč  •  18. 4. 2024 14:35
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  15. 4. 2024 13:38
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 399 Kč  •  12. 4. 2024 20:35
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  12. 4. 2024 15:37

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

Chci jen přispět
Přispějte 100 Kč a více

Chci jen přispět

I pokud byste chtěli jen přispět, uděláte nám všem ohromnou radost! Zvyšujete tím pravděpodobnost, že se kalendáře zabydlí v rodinách, i když se nám nepodaří najít 100 zájemců.

Děkujeme!

TIER 1 - Kalendář a 120 magnetek
Přispějte 899 Kč a více

TIER 1 – Kalendář a 120 magnetek

Pokud máte zájem o základní sadu – kalendář + 120 magnetek, toto je volba pro Vás! Díky hlasování budete moci rozhodnout o třech dodatečných magnetkách. Navíc si budete moci individuálně dokoupit dodatečné magnety (již navržené designy).

Odměna
 • základní sada kalendář + 120 magnetek

 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu
Sponzorský dar
Přispějte 1 199 Kč a více

Sponzorský dar

Pokud kalendář sami nevyužijete, ale přesto byste rádi pomohli, můžete ho zasponzorovat rodině s dítětem/dětmi se speciálními potřebami.

Odměna
 • dobrý pocit
 • základní sada kalendář + 120 magnetek

 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
Získat tuto odměnu
TIER 2 - Kalendář, 127 magnetek a omalovánka
Přispějte 1 399 Kč a více

TIER 2 – Kalendář, 127 magnetek a omalovánka

Pokud chcete něco málo navíc, tato odměna Vám nabízí nejlepší poměr výkon/cena.

Odměna
 • základní sada kalandář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 7ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu
TIER 3 - kalendář, 134 magnetek a omalovánka
Přispějte 1 499 Kč a více

TIER 3 – kalendář, 134 magnetek a omalovánka

Potřebujete ještě více magnetek? Žádný problém.

Odměna
 • základní sada kalandář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 14ks magnetek dle výběru navíc v ceně
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu
TIER VIP - kalendář, 141+ magnetek, vlastní design magnetky a kalendář
Přispějte 2 599 Kč a více

TIER VIP – kalendář, 141+ magnetek, vlastní design magnetky a kalendář

Zbývá 3/3

Potřebujete hodně magnetů nebo chcete prostě něco extra? Tato VIP odměna Vám umožní získat další magnetky přesně podle Vašeho nápadu – formou zakázky.

Odměna Zbývá 3/3
 • základní sada kalandář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 21ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost výběru 1 vlastního designu magnetky (kulatá nebo čtvercová) dle vlastního výběru (max. 100 ks)
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Chci jen přispět
Přispějte 100 Kč a více

Chci jen přispět

I pokud byste chtěli jen přispět, uděláte nám všem ohromnou radost! Zvyšujete tím pravděpodobnost, že se kalendáře zabydlí v rodinách, i když se nám nepodaří najít 100 zájemců.

Děkujeme!

TIER 1 - Kalendář a 120 magnetek
Přispějte 899 Kč a více

TIER 1 – Kalendář a 120 magnetek

Pokud máte zájem o základní sadu – kalendář + 120 magnetek, toto je volba pro Vás! Díky hlasování budete moci rozhodnout o třech dodatečných magnetkách. Navíc si budete moci individuálně dokoupit dodatečné magnety (již navržené designy).

Odměna
 • základní sada kalendář + 120 magnetek

 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu
Sponzorský dar
Přispějte 1 199 Kč a více

Sponzorský dar

Pokud kalendář sami nevyužijete, ale přesto byste rádi pomohli, můžete ho zasponzorovat rodině s dítětem/dětmi se speciálními potřebami.

Odměna
 • dobrý pocit
 • základní sada kalendář + 120 magnetek

 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
Získat tuto odměnu
TIER 2 - Kalendář, 127 magnetek a omalovánka
Přispějte 1 399 Kč a více

TIER 2 – Kalendář, 127 magnetek a omalovánka

Pokud chcete něco málo navíc, tato odměna Vám nabízí nejlepší poměr výkon/cena.

Odměna
 • základní sada kalandář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 7ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu
TIER 3 - kalendář, 134 magnetek a omalovánka
Přispějte 1 499 Kč a více

TIER 3 – kalendář, 134 magnetek a omalovánka

Potřebujete ještě více magnetek? Žádný problém.

Odměna
 • základní sada kalandář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 14ks magnetek dle výběru navíc v ceně
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu
TIER VIP - kalendář, 141+ magnetek, vlastní design magnetky a kalendář
Přispějte 2 599 Kč a více

TIER VIP – kalendář, 141+ magnetek, vlastní design magnetky a kalendář

Zbývá 3/3

Potřebujete hodně magnetů nebo chcete prostě něco extra? Tato VIP odměna Vám umožní získat další magnetky přesně podle Vašeho nápadu – formou zakázky.

Odměna Zbývá 3/3
 • základní sada kalandář + 120 magnetek
 • možnost hlasovat o 3 dodatečných designech
 • 21ks magnetek dle výběru navíc
 • DÁREK: maxi omalovánka o rozměrech 32,5×32,5cm na 120g/m² papíře
 • možnost výběru 1 vlastního designu magnetky (kulatá nebo čtvercová) dle vlastního výběru (max. 100 ks)
 • možnost individuálně dokoupit další magnety (již navržené designy)
Získat tuto odměnu