Sbírka ukončena:

Dětský den pro děti s těžkou životní situací

Vybráno 0 Kč 8 000 Kč
500 000 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
2 000 Kč
Průměrná výše daru
4 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dětský den pro děti s těžkou životní situací

Vybráno 0 Kč 8 000 Kč
500 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nadační fond PRO život
Datum přidání
14. 7. 2022

Představení sbírky

Tato sbírka se koná abychom mohli splnit opět dětské sny a radosti. Již po druhé máme možnost udělat radost dětem z dětských domovů, postiženým, dětem z Války,  ale také dětem ze široké veřejnosti. Dát jim alespoň na chvilku možnost zapomenout na veškerá trápení, které zažívají. Náš dětský den se bude konat 10. 09. 2022 v Bělé pod Bezdězem. Děti zde budou mít možnost projet se v rychlých autech, zaskákat si na nafukovacím hradě, prohlédnout si složky integrovaného záchranného systému, naučit se jak se poskytuje první pomoc a nechat si pomalovat obličej. Mohou zažít i simulátory e-sportu a další krásné atrakce.


Budeme také rádi, když se za námi všichni přijdete podívat, abyste viděli na jakou krásnou věc jste přispěli a zažili přímé setkání s celou naši nadační rodinou, ale i se všemi dětmi, které zde budou přítomni. Veškeré informace k dětskému dni, zakoupení vstupenek a dalších informací najdete na našich stránkách www.nadaceprozivot.cz 

Komu pomůžeme?

Dětem z dětských domovů, které podporujeme již od našeho založení, konkrétně DD Radkov. Dětem po špatně vedeném porodu jako je například Nicolas, dětem s nemocí SMA jako je malá Nina. Dětem z azylového bydlení, které také podporujeme. A nesmíme zapomenout na děti postižené válkou, kterých je nyní mnoho a potřebují naši péči.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Díky vybraným financím budeme moci uspořádat kompletní dětský den a všem dětem dát veškeré atrakce zdarma, tak aby nemuseli myslet aspoň na chvíli na bolest, kterou mají v srdci. Pokud se podaří vybrat více peněz, rozdělíme je mezi dětský domov, děti postižené, děti z azylového bydlení a také pro děti, které jsou zde jako váleční uprchlíci. Pokud by se vybralo méně financí, i tak se dětský den bude konat.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
4 000 Kč  •  2. 8. 2022 20:10
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  14. 7. 2022 21:43
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 7. 2022 21:43
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  14. 7. 2022 21:09

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat