Projekt ukončen:

Život 2.0 – setřes váhu i diabetes a začni nový život

Milník 1/4

Budeme spravovat vedení důležitých statistik, které může účastník předat lékaři pro jeho lepší informovanost, facebooková podpůrná skupina vedená nutričními specialisty, zapojení psychologa a další.

Vybráno 0 Kč 889 Kč
45 000 Kč

Milník 2/4

Vytvoříme srozumitelné články, návodná videa, přístupné jídelníčky včetně receptů pro různé výživové směry, možnost vytvořit si vlastní vyvážené jídelníčky na míru.

Vybráno 0 Kč 889 Kč
150 000 Kč

Milník 3/4

Budeme pokračovat ve finanční podpoře vývoje vzdělávací části programu.

Vybráno 0 Kč 889 Kč
225 000 Kč

Milník 4/4

Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 889 Kč
300 000 Kč
 -
4 přispěvatelé
Celkem se zapojilo
222 Kč
Průměrná výše příspěvku
490 Kč
Nejvyšší příspěvek
56 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Život 2.0 – setřes váhu i diabetes a začni nový život

Milník 1/4

Budeme spravovat vedení důležitých statistik, které může účastník předat lékaři pro jeho lepší informovanost, facebooková podpůrná skupina vedená nutričními specialisty, zapojení psychologa a další.

Vybráno 0 Kč 889 Kč
45 000 Kč

Milník 2/4

Vytvoříme srozumitelné články, návodná videa, přístupné jídelníčky včetně receptů pro různé výživové směry, možnost vytvořit si vlastní vyvážené jídelníčky na míru.

Vybráno 0 Kč 889 Kč
150 000 Kč

Milník 3/4

Budeme pokračovat ve finanční podpoře vývoje vzdělávací části programu.

Vybráno 0 Kč 889 Kč
225 000 Kč

Milník 4/4

Děkujeme!

Vybráno 0 Kč 889 Kč
300 000 Kč
Zakladatel
Tým Jídelního plánu
Datum přidání
2. 2. 2021

Mýty a pravdy o cukrovce

O cukrovce (odborně diabetu) kolují různé fámy. Říká se, že diabetik může přijít o nohu nebo zrak. Bohužel to je pravda – o nohu mohou přijít třeba i třicetileté maminky. Také se říká, že s diabetem se nedá nic dělat a bude už jen hůře. To naštěstí už pravda tak úplně není. Podle studií lze v případě diabetu 2. typu změnou jídelníčku výrazně zlepšit zdravotní stav, nebo dokonce dosáhnout remise – stavu podobného uzdravení. Potvrzuje to i praxe.

Cukrovka v číslech

V České republice žije bezmála jeden milion diabetiků. Diabetes 2. typu, ten „léčitelný“, má téměř 90 % z nich. Klíčové pro dosažení remise je dostatečně zhubnout, to pro většinu lidí ale vůbec není snadné. I když se snaží a zásadně se omezují v jídle, tělo jako by stávkovalo. Navíc často čelí nepříjemným komentářům okolí – „méně jez a více se hýbej“. Jejich úsilí ale přes všechnu snahu nepřináší očekávané výsledky. I když se jim částečně podaří zhubnout, dostavuje se jojo-efekt a kila znovu naskočí zpět. V tu chvíli jsou demotivováni a často svůj cíl vzdají. Cítí se ztraceni a na zlepšení svého stavu zcela rezignují. Už se jen bojí dalšího zvyšování medikace, zhoršování nemoci a souvisejících komplikací, jako je poškození ledvin, ztráta zraku nebo končetin.

Kdo jsme a jak pomáháme?

Jsme tým soustředěný kolem projektu Jídelní plán a naším cílem je ulehčit život všem, kteří chtějí zlepšit své stravování nebo jídlem pozitivně ovlivnit specifická onemocnění, především obezitu a diabetes. My sami jsme si při přechodu na zdravější formu stravování nevěděli rady a ztráceli se v záplavě různých, často navíc zcela rozporuplných informací. Ověřené informace, rady a návody, které jsme tehdy sami postrádali, teď chceme zprostředkovat ostatním.

Život 2.0

Věříme, že může být i lepší a příjemnější cesta. Spočívá v získání správné podpory a získání grifu „jak na to“ – pak diabetici zvládnou vzít život opět do svých rukou. Cílenou úpravou stravy budou konečně moct snížit váhu, dostat „svůj cukr“ pod kontrolu a pokusit se o remisi. A my jim v tom chceme pomoci.

Chceme dát diabetikům 2. typu jasnou, snadno zvládnutelnou a udržitelnou cestu k lepšímu životu. Pracujeme na programu, jehož cílem není vodit lidi za ruku, ale dát jim tu nejlepší podporu k postavení se na vlastní nohy. A to na trvalo. Účastníci se naučí, jak žít a stravovat se tak, aby si dlouhodobě zlepšili a udrželi svůj zdravotní stav. 

A jak toho docílíme?

V online programu Život 2.0 poskytneme účastníkům jasné informace vycházející z nejnovějších vědeckých poznatků. Vyberou si jeden z pěti odborně sestavených výživových protokolů – jídelníčků, a to ten, který jim bude chutnat a budou ho moci dlouhodobě dodržovat. Zdarma od nás získají přesný glukometr a naučí se hledat souvislosti mezi stravou a reakcí svého těla. Aplikace totiž umožní sledovat všechny důležité údaje (od glykémií až po nutriční hodnoty jídel) a zobrazí je v podrobných statistikách. Nezapomínáme ani na přehledný report pro lékaře-diabetologa. Po celou dobu programu budeme účastníky vést a vzdělávat. Na konci se snadno vyznají ve změti informací o výživě a sami si naplánují optimální jídelníček vzhledem ke svým cílům, chutím i rytmu rodinného života.

Proč program vzniká? Protože cesta k remisi existuje! Jen ji lidé neznají nebo nevědí jak začít. Pojďme to společně změnit. 

Komu je program Život 2.0 určen 

Program je vhodný pro všechny, kteří trpí prediabetem nebo diabetem 2. typu. Ale pomůže i těm, kteří chtějí konečně výrazně zhubnout a díky trvalé změně stravování si svoji váhu udržet.

POD DOHLEDEM ODBORNÍKŮ

Program Život 2.0 nevznikl doma na koleni. Stavíme na vědeckých poznatcích a údaje o potravinách čerpáme z nutričních databází. 

Na programu spolupracujeme s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy v Praze, v čele s internistkou a diabetoložkou MUDr. Hanou Krejčí, Ph.D., která svým inovativním přístupem boří zaběhlé stereotypy. Dále k nám patří nutriční terapeutka Mgr. Adéla Kábelová se zkušenostmi v nutriční intervenci v diabetu. Na projektu také spolupracuje Mgr. Jan Vyjídák, LL.M., MSc, advokát, poradce ve zdravotnictví, spoluzakladatel Globopol.cz a odborného portálu o diabetu Neslazeno.cz. 

Program navazuje na již fungující projekt Jídelní plán.

Na co vybrané peníze použijeme?

V současné době už jsme hodně daleko. Chystáme ověření připravované webové aplikace s pilotní skupinou diabetiků 2. typu. Rádi bychom ale posunuli stávající Život 2.0 o kousek dál a udělali ho pro uživatele ještě přínosnějším a příjemnějším. Z vybraných peněz proto budeme pokračovat ve finanční podpoře vývoje vzdělávací části programu. Čím více vybereme, tím více budeme moct do aplikace přidat. Součástí budou například:

  • srozumitelné články, 
  • návodná videa,
  • přístupné jídelníčky včetně receptů pro různé výživové směry,
  • možnost vytvořit si vlastní vyvážené jídelníčky na míru,
  • vedení důležitých statistik, které může účastník předat lékaři pro jeho lepší informovanost,
  • facebooková podpůrná skupina vedená nutričními specialisty,
  • zapojení psychologa a další.

A když vybereme více? V takovém případě chceme rozšířit vzdělávací materiály také pro diabetes 1. typu nebo těhotenskou cukrovku. A kdyby se opravdu vše dařilo a my získali skutečně velkou finanční podporu, mohla by vzniknout také aplikace, která by umožnila zadávat data a sledovat úspěchy též na mobilním telefonu.

Více na:

Najdete nás na www.jidelniplan.cz nebo v naší facebookové skupině Recepty pro LC, kde jsme propojili více než 40 tisíc lidí, kteří se zajímají o nízkosacharidové stravování. 

Co o Životě 2.0 říkají odborníci?

"Aplikace Život 2.0 poskytne každému potřebné nástroje k tomu, aby se mohl aktivně podílet na zlepšení svých stravovacích návyků a dosáhnout tak svých vytyčených cílů, ať už se jedná o zhubnutí, nebo zlepšení zdravotního stavu. My jako supervizoři budeme na klienta neustále dohlížet a sledovat jeho pokroky. V případě potřeby se na nás klienti mohou také kdykoliv obrátit pro radu a konzultovat s námi případné nejasnosti." – Mgr. Adéla Kábelová

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Štědrý přispěvatel
490 Kč  •  6. 2. 2021 16:13
Oli Urválková
100 Kč  •  5. 2. 2021 14:18
Projektu přeji dobrý start a ještě lepší dosah...skvělý a užitečný!
Milý přispěvatel
100 Kč  •  4. 2. 2021 15:57
Zdena
199 Kč  •  4. 2. 2021 12:51
už se těším na kuchařku

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu